В NASA створили візуалізацію подвійної чорної діри


Опубликованно 17.04.2021 05:20

В NASA створили візуалізацію подвійної чорної діри

У рoлику пoкaзaнo, як чoрні діри спoтвoрюють і пeрeнaпрaвляють світлo, щo виxoдить від виру гaрячoгo гaзу, що оточує кожну з них.

В NASA створили візуалізацію процесу проходження однієї надмасивної чорної діри получай тлі іншої. Відео з'явилося получай сайті Управління 15 квітня.

С целью створення ролика астрофізик Джеремі Шніттман використовував суперкомп'ютер Discover. Як зазначив виновник, обчислення для створення кадрів фільму бери звичайному сучасному комп'ютері зайняли б близько 10 років.

Обчисливши путь, який проходять світлові промені від акреційних дисків двох надмасивних чорних дір вагою 200 і 100 мільйонів мас Сонця, Шніттман створив анімацію, получай якій видно, як промені "пробираються" посредством викривлений простір-час навколо чорних дір.

Вчені припускають, що в космосі існують такі бінарні системи чорних дір, в яких акреційні диски можуть підтримуватися протягом мільйонів років, але давно цих пір було невідомо, якими вони можуть бути в спостереженнях.

Вони очікують, що в найближчому майбутньому зможуть виявити гравітаційні хвилі від злиття двох надмасивних чорних дір у системі, схожій бери ту, яку зобразив Шніттман.


banner14

Категория: Наука