Частка - це що, якою вона буває? Значення слова "доля"


Опубликованно 06.07.2018 01:04

Частка - це що, якою вона буває? Значення слова

Частка – це що значить? Дане слово пов'язане з поняттям частини від цілого. Проте цим його значення не обмежується. Ще воно має відношення до міфології, виміру ваги, вірі в долю. Детальніше про це, а також про те, частка – це скільки, ви дізнаєтеся з нашої статті. Значення у словниках

Спочатку розберемося, що сказано про це слово в тлумачних словниках. У них йдеться про те, що частка – це: Частина від чого-небудь, кількісне або якісне вираження. (Частка компанії «Інтер'єр» на меблевому ринку наближається до значення 8%). Доля, доля. (На частку цієї гідної жінки випали нелегкі випробування повоєнних років). В анатомії – елемент структури головного мозку. (В районі лобової частки розташовані центри, які відповідають за свідомі руху, а ще за вміння говорити і писати). Історичне – одна з територіальних одиниць, що входили в 1710-1776 роках до складу губернії в Росії. (Частка, введена указом Петра I, перебувала під керівництвом ландрата і платила податки в бюджет від 5536 дворів). Участь у капіталі будь-якої компанії (Частка у фірмі «Автобан» у вигляді акцій забезпечувала Володимиру непоганий життєвий старт). Старовинна російська одиниця, яка служила для вимірювання маси. (Староруське частка дорівнювала приблизно 44,5 міліграма). Одиниця музичного метра, що відноситься до елементарних. (В метричному такті виділенню підлягають слабкі і сильні частки). Синоніми

Слово частка має такі синоніми: Частина. Частка. Дещиця. Небагато. Доля. Доля. Везіння. Фортуна. Рок. Жереб. Доля. Планида. Відсоток. Порція. Елемент. Доза. Квота. Пай. Йота. Трошки. Походження

Вважається, що слово походить від давньоіндійського іменника dalam, що означає «половина, шматок, частина», а також від дієслова d?lati – «розривається, тріскається».

Надалі передбачається перехід слова в праслов'янську і старослов'янська (одол?ти), звідки, зокрема, відбувається російське і українське – «частка», польське – dola.

Спорідненими є: латинське - dol?re (обробляти, обтісувати); средненижненемецкое — tol, tolle (гілка, дюйм); средневерхненемецкое — zoll., zolle (кляп, колода, дюйм); литовське — dali?, латиське - dala (частка, частина). Фразеологізми

Стійкі сполучення та фразеологізми до слова «частка» — це: Лиха доля. Тяжка доля. Перебувати в частці. Така твоя доля. Частка ангелів (фільм). Лобова, скронева частка. Частка у статутному капіталі. Обов'язкова частка у спадщині. Злодійська доля.

Далі розглянемо детальніше деякі із значень досліджуваного нами слова. Частка — це скільки?

Раніше на Русі існувала система виміру ваги, яка сильно відрізнялася від сучасної. Найдрібнішою і головною одиницею, яка застосовується для вимірювання маси, була частка. Вона співвідносилася з грамами, фунтами та іншими ваговими одиницями.

Так, 1 частка дорівнювала 0,0444 грама, що, в свою чергу, становила вага одного зернятка полби. Це вид пшениці, який був широко поширеним вже на зорі цивілізації і вирощувалася у Давньому Єгипті, Вавилоні, Середземномор'ї. В частку входило 1/9216 фунта.

Наступної, більш крупною одиницею ваги був золотник. Частка дорівнювала 1/96 золотника (близько 4,3 м, 1/96 фунта). Як обчислити частку?

Як з'ясувалося, частка являє собою певну частину чого-небудь. Що стосується частки числа, – це кожна з його рівних частин. Наприклад, 2 – це одна чверть – 1/4 (одна з чотирьох рівних часток) від восьми. (8 = 2 + 2 + 2 + 2).

Для того щоб розрахувати частку від числа слід поділити його на кількість зазначених часток. У нашому випадку 8 ділиться на 4, виходить 2. Щоб знайти число, потрібно перемножити значення частки з кількістю часток. ? Х 8 = 2.

Далі перейдемо до питання про те, що це – об'ємна частка. Одиниця для рідин і газів

В хімічній науці існує таке поняття, як об'ємна частка. Це безрозмірна величина, яка являє собою відношення обсягу якого-небудь речовини в суміші до всього об'єму суміші. Ще у неї є такі назви, як: Об'ємна концентрація. Частка за обсягом. Об'ємна частина.

Цю величину позначають грецькою буквою «?» і застосовують, як правило, до рідин і газів. Виражається об'ємна частка у відсотках. В цивільному праві

Розглянуте нами слово вживається і в області спадкового права, де застосовується термін «обов'язкова частка». Це така частина майна, яку після його смерті господаря отримують певні категорії родичів, незалежно від того, що сказано в заповіті. На це зазначено в ст. 1149 ЦК РФ. До таких осіб належать: Діти спадкодавця, якщо вони непрацездатні або не досягли 18 років. Батько, мати, дружина, чоловік, якщо вони нездатні до праці. Утриманці, які також є непрацездатними.

Незважаючи на те, яке місце їм відведено в заповіті, зазначеним спадкоємців покладається не менше, ніж половина тієї частки, яка дісталася б кожному з них, якщо б вони наслідували у відповідності з законом. У цьому й полягає зміст обов'язкової частки.

Задоволення цього права проводиться з тієї частки спадкової маси, яка залишилася за рамками заповіту. При цьому той факт, що це може призвести до ущемлення прав інших законних спадкоємців на вказану частину майна, значення не має. А якщо незавещанной частини майна буде недостатньо, то право на обов'язкову частку буде здійснюватися з тієї частини майна, яка заповідана. Частка участі

Це вираз найчастіше застосовується, коли мова йде про чиї-небудь права на частку в статутному капіталі або у власності компанії.

Статутним капіталом є майно або грошові кошти, які засновник вносить при реєстрації підприємства. Він необхідний для того, щоб забезпечити початок діяльності. Але так як засновників компанії може бути яке завгодно кількість, то їх участь у статутному капіталі поділяється на частки.

Прибуток, який отримує підприємство, за підсумками звітного періоду може бути розділена між учасниками. Величина одержуваних кожним з них коштів залежить від його частки у статутному капіталі. Вона може бути виражена у відсотках або в частинах.

Наприклад, якщо у компанії є два засновника, частка кожного з яких складає 50%, то при витяганні за квартал прибутку в 2 млн, вони отримають по 1 млн рублів.

Але володіння часткою передбачає і відповідальність засновників, наприклад, у випадку банкрутства фірми. Кожен з них відповідає за боргами у межах своїх часток. Якщо статутний капітал становить 100 тис. рублів, то, за умовами першого прикладу, частина відповідальності буде розділена навпіл і складе 50 тис. рублів. Частка як доля

У слов'янській міфології частка розглядалася як уособлення удачі, щасливої долі. Її вважали даром богів, силою, якою вони наділили людину з метою подолання ними життєвих труднощів. Коли людина з'являвся на світло, йому встановлювалася частка, яка супроводжувала його до самої смерті. Багато в чому вона впливала на його особистість і життєвий шлях.

Те, яка частка дістанеться, залежало від матері, роду, предків, але визначали її породіллі. У слов'янських міфах це – відносяться до жіночої статі істоти, яких ще називали орисницами і суженицами. Як правило, їх було троє. У болгар їх асоціювали з Богородицею та її «сестрами» — святими Тижнем і П'ятницею. Автор: Ольга Стрєлкова 4 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам