Краснодарський державний університет культури і мистецтв (КГУКИ): факультети і спеціальності


Опубликованно 07.07.2018 04:28

Краснодарський державний університет культури і мистецтв (КГУКИ): факультети і спеціальності

Краснодарський державний університет культури і мистецтв був одним із провідних мистецьких вузів нашої країни. Зараз цей вуз існує, але трохи під іншою назвою. Однак він як і раніше займає важливе місце в освітній системі Росії, завойовує хороші позиції у рейтингах вищих навчальних закладів. Зміна назв

Творча освітня організація Краснодара, відома під назвою Краснодарського державного університету культури і мистецтв, була сформована в листопаді 1966 року. Назва у неї було трохи інше. Це був Краснодарський інститут культури. У перший рік на навчання було прийнято близько 150 осіб. Через 2 роки відкрилося гуртожиток, і було розпочато набір іноземців у внз.

У 90-х роках освітня організація кілька разів змінювала назву і статус. З інституту внз було перетворено в академію, а пізніше він став університетом. У 2015 році навчальному закладу було повернуто історичну назву. Тепер про вуз знову говорять як про Краснодарському державному інституті культури.

Структурні підрозділи

У державному університеті працюють 5 основних факультетів: Інформаційно-бібліотечний. Цей факультет веде свою історію практично з самого моменту заснування вузу. Структурний підрозділ було відкрито у 1967 році. Спочатку це був бібліотечний факультет. У 1993 році він отримав сучасну назву. Телерадіомовлення та театрального мистецтва. Цей структурний підрозділ є досить молодим, оскільки воно з'явилося лише кілька років тому. Воно було утворено в результаті злиття 2 факультетів. Народної культури. Дана структурна одиниця в Краснодарському університеті культури і мистецтв з'явилася близько 10 років тому. Вона теж була сформована в результаті об'єднання вже існуючих факультетів традиційної культури і хореографії. Образотворчих мистецтв, дизайну і гуманітарної освіти. Це молодий факультет, відкритий всього пару років тому. Туризму і соціально-культурної діяльності. Приблизно 4 роки тому структурний підрозділ мало іншу назву. Це був факультет реклами, соціального сервісу та культурології. Зміна назви пов'язана з відмовою від деяких освітніх програм.

Консерваторія навчального закладу

Особливим структурним підрозділом є консерваторія КГУКИ. Свою історію він веде з 1992 року, коли у вузі був відкритий факультет мистецтв. Трохи пізніше структурний підрозділ отримав більш високий статус. Воно стало називатися інститутом мистецтв. Сьогодні це вже не факультет і не інститут, а консерваторія. Вона веде освітню діяльність.

У консерваторії пропонуються різні спеціальності, магістерські програми (наприклад, «вокальне мистецтво», «диригування», «музична педагогіка»). Навчаються тут пропонується не тільки якісне навчання, але і цікаве студентське життя. У консерваторії регулярно проводяться конкурси, фестивалі, працюють студентські колективи (оркестри, академічний хор та ін).

Бакалаврату і спеціалітет

Абітурієнтам, які бажають здобути вищу освіту в державному університеті пропонується широкий перелік напрямів бакалаврату і спеціальностей. Навчання періодично вдосконалюється. Кілька років тому була впроваджена балльно-рейтингова система оцінки результатів навчання. Сьогодні вона застосовується на 7 освітніх програмах: «охорону об'єктів природної і культурної спадщини і музеології»; «архивоведении і документознавстві»; «інформаційно-бібліотечної діяльності»; «туризм»; «культурології»; «народної художньої культури»; «музично-прикладному мистецтві та музикознавстві».

З усіх існуючих напрямків найбільшою популярністю користуються «режисура телебачення і кіно», «графіка», «історія та теорія мистецтв», «акторське мистецтво». Саме на цих програмах в 2017 році був зафіксований найвищий конкурс на бюджеті.

Припинення навчання за деякими програмами бакалаврату

Краснодарський державний університет мистецтв і культури в 2017 році відмовився вести набір на 4 непрофільних напрямки бакалаврату – «психолого-педагогічна освіта», «сервіс», «реклама і зв'язки з громадськістю», «прикладна інформатика».

Також була припинена реалізація кількох профільних програм бакалаврату та спеціалітету. З 2017 року не планується більше вести прийом: на «прикладну етику»; «народні промисли та декоративно-прикладне мистецтво» за профілем «художня вишивка»; «мистецтво та гуманітарні науки» за профілями «арт-бізнес», «реклама і візуальні комунікації»; «графіком» за спеціальністю «художник-графік (мистецтво книги)».

Середнє професійну освіту (СПО)

Абітурієнти при наявності основного загальної освіти можуть надійти на програми середньої профосвіти, які є в Краснодарському державному університеті культури і мистецтв. Напрямів небагато. Ось їх список: «архівознавство та документаційне забезпечення управління»; «народна художня творчість (за видами)»; «дизайн (по галузях)»; «хоровий і сольний народний спів».

У 2017 році перелік напрямів підготовки збільшився. Був оголошений прийом в музичний кадетський корпус на нову спеціальність – «інструментальне виконавство (за видами інструментів): оркестрові ударні і духові інструменти». На неї за результатами конкурсного відбору виявилися зарахованими 20 кадетів.

Щорічні профорієнтаційні заходи

Для того щоб випускати кваліфікованих фахівців, КГУКИ Краснодара активно займається профорієнтаційною роботою для залучення талановитих людей на навчання. За рік в університеті (інституті) проводяться більше 10 днів відкритих дверей, культурно-просвітницькі акції в різних містах і районах Краснодарського краю.

В профорієнтаційну роботу входять майстер-класи, публічні лекції, творчі зустрічі. Увага також приділяється людям з обмеженими можливостями здоров'я, адже вони теж можуть вступати до внз. Про прийомі вони інформуються як в самому навчальному закладі, так і віртуально. Додаткові профорієнтаційні заходи для такої категорії абітурієнтів – це щорічні творчі конкурси Краснодарського відділення Всеросійського товариства сліпих.

Також проводиться робота по залученню іноземців на факультети і спеціальності КГУКИ. Для них створено спеціалізоване підготовче відділення, розроблено інформаційно-рекламні матеріали, проводяться профорієнтаційні зборів.

На закінчення варто відзначити, що двері університету (інституту) відкриті для кожного абітурієнта. Зрозуміти те, чи підходять якісь факультети і спеціальності в КГУКИ, можна завдяки відвідуванню профорієнтаційних заходів. Для дітей, які мають таланти і знають про них, у вузі розроблені додаткові предпрофессиональные програми в області мистецтв. На них щорічно ведеться набір. Охочих навчатися на таких програмах багато, тому внз виділяє певну кількість місць як платних, так і безкоштовних. Автор: Наталія Ліберта 6 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам