Що таке практикум та семінар. Їх відмінності та особливості


Опубликованно 08.07.2018 11:14

Що таке практикум та семінар. Їх відмінності та особливості

Семінари, лекції, практикуми, лабораторні і ще цілий водоспад незнайомих слів обрушується на першокурсників в перші дні навчання у вузі. Щоб допомогти їм, давайте розберемося детальніше, що таке практикум та семінар. Тлумачення

У вузі немає звичних уроків, не перевіряють «домашки» і не викликають до дошки. Хочеться скрикнути: «Слава Богу!» Однак привид першої сесії постійно ходить за студентом, особливо за першокурсником. Викладачі в перші студентські дні буквально лякають першокурсників можливістю завалити її. Тому перед цим «страшним звіром» краще якомога більше заробити оцінок або балів. Практикум – ще одна страшилка, якою лякають викладачі. Проте все не так страшно, як може здатися на перший погляд.

Значення слова «практикум» виходить з назви – це практичні заняття, на яких потрібно застосовувати отримані теоретичні знання.

У поняття «практикум» входять такі види робіт: лабораторна (з використанням вимірювальних приладів); виготовлення зразків технічних пристроїв під керівництвом викладача; написання практичних та курсових робіт; виробнича практика, на якій студенти на реальному підприємстві освоюють нюанси майбутньої професії.

На спеціальностях гуманітарної і творчої спрямованості практикум може включати в себе завдання іншого характеру. Що таке семінар?

З'ясувавши, що таке практикум, перейдемо до іншого поняттю «семінар». Цей вид освоєння знань у сучасному навчальному процесі дуже важливий. Оскільки при підготовці до нього у студента формується навичка самостійного пошуку інформації з подальшою її відкритою захистом перед аудиторією.

Відповідно, йому необхідно буде привести аргументи на захист підготовленого реферату або повідомлення. Відмінності практикуму від семінару?

Розбираючись в питанні про те, що таке практикум та семінар необхідно роз'яснити відмінності між двома цими формами навчання студентів. Отже, основні відмінності виглядають так: З допомогою семінару формується навичка самостійного пошуку та опрацювання необхідної інформації у студента. Практикум передбачає дотримання підготовленим планом дій, в якому студент відпрацьовує практичний навик.

Під час практикуму студент зможе переконатися, що теоретичні знання насправді вдало застосовуються на практиці. Звичайно, при одній умові: якщо студент підготовці до предмета ставиться відповідально.

Тепер ви знаєте, що таке практикум і чим він відрізняється від семінару. Автор: Лілія Чуяс 6 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам