Нижньовартовськ – яка область? Вивчаємо разом міста Росії
Опубликованно 12.07.2018 15:32
Зараз люди все частіше літають у відпустку в теплі країни. Вже давно сформувалися такі популярні напрямки, як Туреччина, Туніс, Єгипет, Іспанія, Греція, Марокко. Але ви коли-небудь замислювалися про те, що ми, живучи в найбільшій країні на нашій планеті, майже нічого не знаємо про вітчизняних містах? Внутрішній туризм розвинений набагато слабкіше, ніж зовнішній. Особливо це видно при вивченні російських відгуків про турецьких готелях.
Мандрівники на внутрішніх напрямках все частіше вибирають Сочі, Туапсе, Анапу, Крим. Але інші міста Росії теж заслуговують на увагу. І ми закликаємо розпочати вивчати нашу країну, адже в такий поїздці знайдеться багато чого цікавого і незабутнього. Чому б не зануритися в урбан, не подивитись, як живуть інші регіони нашої країни, не порівняти їх рівень життя зі своїм?
Отже, сьогодні ми пропонуємо перенестися в Ханти-Мансійський автономний округ, а саме – в р. Нижневартовск. Коротко про головне
Місто розташоване на річці Обі, він досить молодий – заснований в 1909 році. Статус міста він отримав з 1972 року. За розмірами Нижневартовск невеликий: приблизно 270 км2, на яких розташувалися 274 тис. осіб. За національною ознакою населення міста поділяється так: росіяни (близько 60,5 %); татари (9 %); українці (близько 6 %); азербайджанці; башкири; чуваші; білоруси; узбеки; чеченці. Розташування
Отже, давайте з'ясуємо, в якій області Нижневартовск розташований. У ХМАО він є другим містом за чисельністю населення. А знаходиться в Уральському федеральному окрузі Російської Федерації.
Поряд з Нижньоватровському в округ входять ЯНАО, Свердловська область, Тюменська, Курганська і Челябінська. До речі, іноді у наших співвітчизників виникають суперечки про те, до якої галузі Нижневартовск належить. Як з'ясувалося, багато хто вважає, що він не відноситься до Тюменської області, а є самостійним адміністративним центром. Однак це омана. Вище ви можете бачити Нижневартовск на карті, яка дає зрозуміти, де він розташований територіально. Частка території, яку займає місто, що становить 25 % від всього автономного округу. Конкретно на цій карті чітко видно, яку область Нижневартовск займає в ХМАО. Столиця Самотлора
Тепер розповімо про самому головному факт міста Нижньовартовська. Яка сфера діяльності тут найбільш розвинена, знає майже кожен мешканець округу. Цю місцевість вважають нафтовою столицею, як і Сургут. Вона знайома великим родовищем Самотлор. Його підкорювачам стоїть пам'ятник на в'їзді в місто. Жителі прозвали його Альошею.
Нижневартовск в рейтингах
У 2011 році місто було визнано четвертим по комфортності життя, а роком раніше увійшов до рейтингу Forbes за комфортності ведення бізнесу. Крім того, він визнаний одним з найбільш безпечних міст Росії. Що можна знайти в Нижньовартовську?
Що тут можна побачити? Великі торгові центри з безліччю магазинів, ресторанів і кафе, кінокомплексів, гіпермаркетів: "Юграмолл", "Європа Сіті", "Космос", "Каньйон", "Ланкорд", "Соняшник", "Слов'янський двір", "Кловер хаус".
Студенти можуть вступити в 4 державних внз, в яких є бюджетні місця. Деякі з цих навчальних закладів можуть надати гуртожиток іногороднім абітурієнтам.
У Нижньовартовську також є міжнародний аеропорт федерального значення. З'явився він у 1965 році. Звідси літаки літають в такі міста, як Москва, Ханти-Мансійськ, Новосибірськ, Уфа, Іркутськ, Тюмень, Єкатеринбург, Іжевськ. В літній період є можливість придбати квитки на південь: в Анапі, Сочі, Краснодар, Сімферополь. А також на міжнародні напрямки: в Анталію, Гомель, Мінськ, Ташкент, Худжанд. Цікаві факти
Перерахуємо кілька цікавих фактів: Влітку тут білі ночі, коли майже не темніє, а світати починає з першої години ночі. У Югре Нижневартовский район вважається найбільш великим. Білі ночі відзначають знаменитим фестивалем «Самотлорские ночі», де виступає безліч відомих співаків і танцюристів, проводяться конкурси, музичні концерти, людей частують різними стравами. Місто перетворюється в сукупність майданчиків, на яких за 3 дня встигають побувати всі вартовчане. Жителям центральної частини Росії, напевно, не знайоме слово «актировка». У Нижньовартовську так позначається мінімальне значення градусів, при якому не рекомендується виходити з дому. Це означає, що учні можуть офіційно не ходити до школи, студенти – не відвідувати університет. Суворий холод також є поважною причиною, щоб не їздити на роботу. Машини та громадський транспорт не можуть завестися, тому потрапити в місце призначення вкрай складно. Залізничний вокзал у місті звели в 2002 році. Він визнаний одним з найбільших в Росії. Це кінцева станція, далі потяги не йдуть, однак лінія продовжується ще на 20 км до смт. Излучинска. З-за кліматичних умов місцеві жителі раніше йдуть на пенсію і отримують надбавки до зарплати. Постійна плюсова температура в цьому році встановилася тільки до середини червня. І це одна з характерних рис міст Сибіру. Тут дуже довга зима і перехідні сезони. Люди можуть ходити в зимовому одязі з кінця вересня по травень.
Нижньовартовськ – непоганий місто з розвиненою інфраструктурою, однак комфортно жити в ньому тільки влітку. Якщо ж ви женіться за великою зарплатою і хочете піти на пенсію трохи раніше, то це місто для вас. А чи варто це робити, якщо у Росії є безліч міст, де кліматичні умови об'єктивно краще, вирішувати тільки вам. Автор: Дарина Одинцова 5 Липня, 2018
Категория: Студентам