Гуманоїд - це хто такий? Значення слова


Опубликованно 14.07.2018 00:48

Гуманоїд - це хто такий? Значення слова

Багато сучасні люди переконані, що ми не одні у Всесвіті, незважаючи на те, що відсутні докази наявності розумного життя на інших планетах. Однак людська фантазія досить витончена, вона не тільки населила об'єкти Всесвіту вигаданими жителями, але й розділила останніх на раси, придумала, як кожна з них виглядає. Так і з'явився гуманоїд – це істота, житель інших планет. Стаття пропонує познайомитися з особливостями значення цього слова.

Визначення

Отже, якщо виходити з того, що інші планети населяють якісь розумні істоти, то у них повинно бути власне найменування (за аналогією із людьми, які так і називаються «люди»). Дізнаємося, хто такий гуманоїд по даному трактуванні.

Це прибулець, своїм зовнішнім виглядом дуже нагадує людину, але в той же час і володіє низкою відмінних рис. Найчастіше це: Непропорційна по відношенню до тулуба голова. Бліда шкіра землисто-сірого або бежевого відтінку. Відсутність вушних раковин, волосся, брів, вій. Величезні очі без зіниць.

Іноді виділяються і інші характеристики. Так, до них відносяться відсутність статевих ознак, спілкування один з одним за допомогою телепатії, володіння гіпнозом, з допомогою якого ці інопланетяни викрадають людей для своїх дослідів.

Виходячи з цього, зробимо перший висновок: гуманоїд – це житель іншої планети, що володіє достатніми технологіями для здійснення космічної подорожі, зовнішнім своїм виглядом дуже нагадує людину, але має і ряд відмінностей, що володіє гіпнозом і телепатією. Таке визначення відображає видову і родову приналежність (прибулець (рід) і людиноподібний (вид), відмітні риси і специфіку).

Характеристики слова

Незважаючи на те що гуманоїд – це прибулець з іншої планети, слово є цілком земним і підкоряється законам російської мови (або інших, якщо мова йде про іноземну культуру). Виділимо його характеристики: Ім'я іменник. Загальне (хоча в окремих випадках може виступати і як власне, якщо, наприклад, кошеня чи домашню ігуану назвали Гуманоїдом винахідливі власники). Чоловічий рід. Зазначимо, що в російській мові багато слів чоловічого роду, що означають осіб, мають і жіночий варіант ("школяр" - "школярка"), слово ж «гуманоїд» вживається по відношенню до істот як чоловічої, так і жіночої статі. Змінюється за числами та відмінками. Специфіка вживання

Наведемо приклади використання мови: Гуманоїди – це жителі інших планет, які, можливо, зрідка відвідують Землю. Нерідко про гуманоїдів можна прочитати захоплюючі історії в науково-фантастичних книгах. Навіть якщо ми не віримо в гуманоїдів, це не говорить про те, що вони не вірять в нас.

Крім того, зазначимо, що слово може використовуватися носіями мови і в переносному сенсі. Так, говорячи про дивакуватого людину, яка веде себе не так, як усі, можна сказати: «Цей гуманоїд знову задумав дурість, весь день займається нісенітницею. Ні б уроки вчив!» Зрозуміло, що у цьому прикладі йдеться не про прибульця, а про людину, яка, проте, своєю поведінкою заслужив таку характеристику.

Відмінність від схожих термінів

Розглядаючи поняття та визначення слова «гуманоїд», слід провести межу, отграничивающую його від схожих слів, які при цьому синонімами не є. Це "прибулець" і "інопланетянин". Отже: Інопланетянин – це житель іншої планети. Він може нічим не нагадувати людини (згадаймо, наприклад, фільм «Чужий» — в ньому представлені як раз інопланетяни). Крім того, він живе на своїй планеті і може зовсім не цікавитися Землею. Люди стають для нього об'єктом полювання тільки в тому випадку, якщо самі потрапляють на його рідну планету. Прибулець. Це теж житель іншої планети або галактики, який скоїв міжзоряна подорож і потрапив на Землю. В якості прикладу наведемо фільм «Щось». Гуманоїд. Це вигляд прибульця-інопланетянина, який своїми рисами нагадує людини. Класичний приклад – «сірі» чоловічки з серіалу «Секретні матеріали».

Отже, коротко узагальнимо: інопланетянин – це мешканець іншої планети, прибулець – це інопланетянин, який прилетів на Землю. А гуманоїд – це прибулець, схожий на людину. Історія терміна

Слово прийшло в російську мову з латинських першоджерел, в частотності, від humanoids, «нагадує людину». Дізнаємося, як виникло поняття «гуманоїд». Сталося це в 1912 році, коли з'явилася необхідність якось називати виявлені археологами рештки скелетів, схожих з людськими, але такими не є.

Тому вперше слово употребилось по відношенню до цілком земним і реальним об'єктам, лише пізніше, з розвитком наукової фантастики, воно дещо змінило своє значення і зараз вживається найчастіше по відношенню до істот з інших планет. Сучасні особливості

Продовжимо знайомитися зі словом «гуманоїд». Значення його, як було показано раніше, видозмінилося. І цей процес триває. Так, зараз термін також не вживається по відношенню до інопланетним мешканцям, а у зв'язку з винаходами рук людських, наприклад, із створенням роботів-гуманоїдів, які зовнішнім виглядом нагадують людей. Іноді в цьому разі вживається термін «андроїд».

Відмінні риси таких гуманоїдів такі: Наявність будь-яких рис, що віддалено нагадують людські. Наприклад, торсу з руками або голови на плечах. Точне подібність не є обов'язковою умовою, робот-гуманоїд цілком може виглядати як машина, механізм.

Проте такий вид техніки тільки починає свій розвиток, тому і слово «гуманоїд» по відношенню до роботам вживається рідко.

Отже, ми познайомилися зі значенням терміна, побачили, що слово при всій своїй зрозумілості досить неоднозначно, його суть переосмыслялась в різні епохи. Воно має як пряме, так і переносне значення. Автор: Руслана Котова 10 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам