Електронний щоденник: що таке і для чого він потрібен?


Опубликованно 15.07.2018 00:10

Електронний щоденник: що таке і для чого він потрібен?

21-е століття - ера електроніки та нанотехнологій. Комп'ютери та інші плоди технічного прогресу вже міцно увійшли в наш побут. Паперові книги змінилися електронними, листи в конвертах замінила електронна пошта стали доступними відео дзвінки та інші блага цивілізації. Не обійшов стороною прогрес і освіту.

Все більше інформації школярі та студенти здобувають в Інтернеті. Підручники змінилися електронними посібниками. І навіть шкільний журнал тепер оцифрований. Не так давно з'явилися у школах електронні щоденники. Багатьох батьків таке нововведення викликало шок. Але не все так погано. Що таке електронний щоденник, розберемося в цій статті. Електронний журнал. Електронний щоденник. Що це таке?

Шкільний електронний щоденник і журнал - це комплекс програмного забезпечення, створений для оптимізації системи обліку шкільної успішності та контролю освітнього процесу.

Електронний щоденник - це своєрідна програма, яка містить відмітки учня і домашні завдання, розсилку яких здійснює педагог. Батьківський контроль

Що таке електронний щоденник з точки зору батьків? Багато хто сприймає це нововведення в багнети. А даремно! На відміну від електронного, шкільний щоденник звичного паперового формату може "загубитися" або "забутися" недбайливими учнями. Діти часто не подають щоденник на оцінку вчителя або забувають записати завдання. Тоді батьки не бачать реальної картини успішності свого чада і не можуть повноцінно контролювати навчальний процес.

Електронний щоденник школи дозволяє мамі або татові цілодобово контролювати поведінку і успішність дитини, навіть якщо вони відсутні (наприклад, у відрядженні). Крім того, доступ до ЕД відкриває для батьків наступні можливості: Відкритий доступ до інформації про шкільні заходи, до розкладу уроків. Контроль відвідування уроків та оперативну інформацію про поведінку учнів в школі. Вільне спілкування з педагогами навчального закладу. Можливість інтерактивного зв'язку з адміністрацією школи.

Це дуже зручно в умовах життя сучасної людини, коли у батьків часто немає часу на особисте відвідування навчального закладу для спілкування з педагогами. Справедливості заради треба сказати, що багато батьків у своєму щільному графіку насилу знаходять час на безпосереднє спілкування з дитиною, не кажучи вже про школу. Навіщо потрібні електронні щоденники школярам

Про все по порядку. Що робити, якщо дитина пропустив заняття або забув записати завдання в школі? Електронний щоденник прийде на допомогу. Тепер не потрібно обдзвонювати однокласників. Досить мати доступ до Інтернету на комп'ютері або телефоні.

Враховуючи той факт, що діти сьогодні набагато швидше освоюють техніку, ніж абетку, їм набагато простіше, ніж батькам розібратися в тому, що таке електронний щоденник і як ним користуватися.

ЕД потрібен школяреві, щоб: у будь-який час мати доступ до своїх оцінок і наочно відслідковувати свою успішність; мати доступ до рейтинговою шкалою; бути в курсі всіх класних подій та заходів (навіть під час хвороби або відсутності з інших причин). Платформа «Щоденник.ру» на допомогу педагогам

Впровадження електронних щоденників у Московській області розпочалося з метою впорядкувати і спростити роботу педагогічного колективу.

Платформа «Щоденник.ру» була розроблена на допомогу вчителям. Робота з ЭЖ і ЕД передбачає: Автоматичний розрахунок підсумкових оцінок і рейтингу учнів. Оперативне спілкування з батьками учнів та комунікацію з педагогами. Інтеграцію з педагогами з різних шкіл для обміну досвідом. Дистанційні консультації та заняття. Аналіз роботи педагогів і всього навчального закладу.

Труднощі при роботі з ЕД і ЭЖ

Електронні щоденники та журнали у багатьох областях Росії знаходяться на стадії впровадження. Проблеми виникають через відсутність необхідного обладнання та доступу до Інтернету у віддалених районах нашої батьківщини. У зв'язку з чим повноцінно працювати з електронною документацією педагогічні працівники та батьки учнів не можуть.

Ще однією перешкодою на шляху введення шкільних електронних щоденників є поважний вік педагогів.

Варто відзначити, що в багатьох школах, особливо це стосується маленьких міст і сіл, більшість педагогів пенсійного віку. Цим людям складно дається освоєння роботи в Інтернеті і, відповідно, освітніх платформ.

Ще одна складність, про яку говорять практикуючі вчителі, полягає в тому, що такі електронні щоденники та журнали у багатьох освітніх закладах ведуться паралельно з паперовими. Відповідно, на плечі педагогів лягає подвійне навантаження.

Тому в багатьох освітніх закладах вводяться спеціальні посади спеціалістів, відповідальних за ведення електронних журналів та іншої документації.

Переваги електронного щоденника перед паперовим

Незважаючи на ці незручності, електронний щоденник має безліч переваг перед друкованим аналогом: Електронний щоденник не загубиться, не потоне, не буде порваний і спалений. Оцінки, виставлені в ЕД, не піддаються коригуванні - учень не зможе самостійно виправити оцінку. Батьки мають цілодобовий доступ до шкільного електронного щоденника своєї дитини. Ні одна оцінка, виставлена викладачем в журнал, не буде пропущена в ЕД. Отже, дитина і батьки побачать реальну картину і динаміку успішності. При відсутності дитини у школі він не випадає з навчального процесу, так як має доступ до домашніх завдань і оголошенням вчителя.

Ось, що таке електронний щоденник. Він зручний, простий у використанні, мобільний і завжди доступний. Тому не варто боятися нововведень. Освіта сьогодні крокує в ногу з часом! Автор: Марина Головіна 11 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам