Географія Росії: де знаходиться Магадан?
Опубликованно 16.07.2018 08:00
Незважаючи на те, що регіон, де знаходиться Магадан, російські дослідники і колоністи намагалися вивчати ще в XVlll столітті, лише в XX столітті виникла необхідність у разведывании і розробці нових золотих родовищ на березі Охотського моря.
Магаданська область
Регіон, що відноситься до районів крайньої півночі, розташований у північно-східній частині Росії, на березі Охотського моря. На півночі сусідом області є Чукотський округ, на сході - Камчатський край, на півдні область межує з Хабаровським краєм, а на заході - з республікою Якутією. З адміністративної точки зору, область, де знаходиться Магадан, відноситься до Далекосхідному федеральному округу.
Поява Магаданської області на карті Росії нерозривно пов'язана з Жовтневою революцією і послідували за нею адміністративними змінами на далекому Сході. Спочатку регіон, де знаходиться Магадан, входив до складу Далекосхідної республіки, яка була включена до складу РРФСР у 1921 році.
Поступово обширні території далекосхідної області почали розділятися для більш раціонального адміністрування. З'явилися Хабаровський край, Камчатська область. Однак особливе місце в розвитку території, де знаходиться Магадан, займав державний трест Дальстрой, який був створений на території Камчатської області для освоєння нових золотих родовищ в течії ріки Колима. Дальстрой став унікальним адміністративним утворенням, яке, постійно розширюючись, перетворилося в кінцевому підсумку в Магаданську область.
Магадан. Історія
Хоча в околицях нинішнього Магадана і робилися спроби виявити золотоносні ділянки, довгий час вони залишалися безуспішними. Однак у 1926 експедиції під керівництвом Сергія Володимировича Обручева вдалося довести, що існують усі необхідні геологічні умови для продовження пошуків золотоносної жили.
Через два роки була зроблена чергова наукова експедиція під керівництвом Білібіна. Експедиція 1928 року поклала початок систематичному вивченню Колими, з'ясуванню тонкощів гідрографії. Було виявлено найбільш підходяще місце для будівництва порту.
У червні 1929 року почалося будівництво житлових будинків на місці, вибраному для спорудження морського порту. Таким чином, саме 22 червня вважається датою заснування міста Магадана. Аж до 1931 року населення нового міста не перевищувала п'ятисот чоловік.
Розвиток території
Рішення про створення спеціального державного підприємства в Камчатської області приймалося на рівні політбюро. Дальстрой створювався для освоєння вже розвіданих родовищ та на основі перспективних оцінок.
Знову осваемые території були настільки важливі для керівництва країни, що вже на початковому етапі передбачалося пряме управління ЦК ВКП(б). Однак відсутність постійного населення на підзвітних територіях перешкоджало швидкому освоєнню ресурсів та ведення будівництва. Для того щоб подолати нестачу трудових ресурсів, було прийнято рішення про створення Севвостлага - одного з виправно-трудових таборів в системі НКВС.
Враховуючи те, де знаходиться Магадан щодо Москви, немає нічого дивного, що значна частина ув'язнених гинула ще по дорозі. Відстань між Магаданом і столицею Росії по повітрю становить 5905 кілометрів.
Перетворення Дальбуду
Якщо користуватися сухопутними дорогами, то ця відстань збільшується до 10021 кілометра. Навіть сьогодні це відстань подолати не так просто, а в тридцятих роках воно було майже непереборним без істотних втрат, тим більше, що співробітники НКВС не дуже турбувалися про збереження ув'язнених.
Незважаючи на те, що начальники Дальбуду і Севвостлага рапортували про ударному освоєнні Колими і активному будівництві, архівні дані не підтверджують цих заяв. На початку тридцятих років на територіях нинішньої Магаданської області працювали 9900 ув'язнених і трохи більше 3000 тисяч вільнонайманих робітників. До кінця сорокових років стало очевидно, що адміністрації тресту і табори не справляються з управлінням територією і потрібно більш продумане громадянське адміністрування.
Економіка Магадана та області
У 1951 році на територіях, підконтрольних Дальстрою і НКВС, була створена Магаданська область. З самого початку своєї історії область стикалася зі значними труднощами в економічному та господарському розвитку. Охотське море, біля якого знаходиться Магадан, де сьогодні проживають 92 тисячі жителів, дещо пом'якшує субарктичний клімат області, але він все залишається занадто суворим для інтенсивного росту населення.
Незважаючи на те, що в місті існують промислові виробництва, такі як судноремонтний завод, завод по будівництву верстатів, а також завод з виробництва харчових продуктів та напоїв, основою економіки регіону все ж є золотодобувна промисловість.
Розвинені галузі, пов'язані з виловом та переробкою риби, і підприємства, що займаються обслуговуванням риболовецьких суден.
Однак варто пам'ятати про те, що регіон, де знаходиться Магадан, і фото якого доставляють багато задоволення глядачеві, є суворим краєм, освоєння якого коштувало його жителям багато праці і навіть крові. Автор: Євгенія Мар 13 Липня, 2018
Категория: Студентам