Технічна інформація: визначення, види, вимоги та захист


Опубликованно 21.07.2018 08:08

Технічна інформація: визначення, види, вимоги та захист

Що таке технічна інформація, і як інновація пов'язана з нею? На це питання слід відповідати, виходячи зі знань наукового прогресу. Технологія – це сукупність знань, присвячених створенню інструментів, обробці дій та отримання матеріалів. Термін достатньо широкий, і кожен може по-своєму зрозуміти його сенс. Люди використовують технологію для виконання різних завдань в нашому повсякденному житті. Можна описувати процеси, що відбуваються в цьому сегменті, продукти, як результат діяльності, створені для спрощення нашого повсякденного життя. Люди використовують технології та інформацію, що відноситься до них, для розширення наших можливостей, що робить людей найбільш важливою частиною будь-якої виробничої системи. Технологія як основа для трансферу інформації

Технологія також є застосуванням науки, використовуваної для вирішення проблем. Але дуже важливо знати, що дана область і наука – це різні теми, які працюють рука об руку, щоб вирішувати конкретні завдання або проблеми: Ми застосовуємо технологію практично у всьому, що ми робимо в нашому повсякденному житті. Ми використовуємо її на роботі. Ми використовуємо їх для зв'язку, транспорту, навчання, виробництва, забезпечення даних, масштабування бізнесу і багато іншого.

Це людське знання, яке включає інструменти, матеріали, системи та технічні засоби обробки інформації. Застосування інновацій зазвичай призводить до продуктів. Якщо вона правильно застосовується, це приносить користь людям, якщо ж використовується за зловмисною причин, то шкода.

Багато компаній використовують технічні засоби передачі інформації, щоб залишатися конкурентоспроможними. Вони створюють нові продукти та послуги із застосуванням новітніх розробок, а також використовують їх для доставки цих продуктів і послуг своїм клієнтам у рамках бюджету. Хорошим прикладом є мобільні телефони. «Мобільні імперії» використовують високотехнологічні засоби інформаційних даних для створення нових смартфонів і інших електронних пристроїв, щоб залишатися конкурентоспроможними. Це конкурентна перевага досягається за рахунок використання передових технологій, де особливу роль займає інформація про знаннях і новинки. Технологія просування інформації по мережах ринкового попиту

Технологія динамічна; вона продовжує поліпшуватися, тому що наші потреби і вимоги до них продовжують змінюватися. Людство перейшло від індустріальної епохи (індустріальна революція) до епохи інформації. В індустріальний вік компанії з великими сумами капіталу мали можливість використовувати дорогі технологічні інструменти для отримання конкурентної переваги. Малі підприємства мають менший потенціал, оскільки вони не можуть дозволити собі дорогі інновації в галузі виробництва або обробки. Однак розвиток цього сегмента ринку створило нову економічну середу, яка залежить від інформації, і це те, що називається «інформаційним віком». Вік даних забезпечує іншу робочу середу, і це допомогло малим підприємствам зайнятися позицією на висококонкурентних ринках.

Люди використовують технологічні процеси для виконання різних завдань, тому вони поставляються в різних формах. Нижче перераховані деякі з різних типів технологій, які людство використовує щодня: Комунікаційні. Це система, яка використовує технічні засоби передачі інформації або даних з одного місця до іншого або від однієї людини іншій. Спілкування – це щоденна необхідність для всіх; воно використовується для передачі ідей, обміну інформацією та вираження емоцій. Люди застосовують засоби комунікаційних аналогів, такі як телефони, комп'ютери, електронні листи, факс або засобу обміну повідомленнями, щоб залишатися на зв'язку з друзями та родиною. Підприємства використовують технічні засоби обробки інформації, щоб полегшити потік даних на робочому місці, допомогти у прийнятті рішень, обслуговувати потреби і запити клієнтів, просувати нові продукти або послуги для цільових споживачів і багато іншого. Допоміжні. Вони стали більш популярні останнім часом. Люди з обмеженими можливостями використовують технічні засоби отримання інформації та допоміжні інновації для виконання конкретних завдань, які важко або неможливо виконати без їх залучення. Термін «допоміжний» означає допомогу або надання додаткової руки. Допоміжна версія "нових можливостей" використовується в багатьох відносинах: в школах вона застосовується, щоб допомогти дітям з аутизмом вчитися краще; в інших випадках - щоб допомогти людям з обмеженими можливостями рухатися. Крім того, з використанням програм розпізнавання мови ті, хто нездатний надрукувати, здатний використовувати комп'ютер і багато іншого. Завдяки вдосконаленню у нас є безліч допоміжних технологій. Вони допомагають багатьом виконувати завдання після отримання технічної інформації, які в іншому випадку можна вважати неможливими. Медичні. Це тип інновації, яка використовується для розширення і поліпшення життя людей. Медичний центр технічної інформації допомагає отримати дані і відомості про стан пацієнтів, навички та можливості для впровадження інноваційного лікування. Розвинені країни скористалися застосуванням медичних знань у своїх системах охорони здоров'я. Медичне обладнання використовується для діагностики інфекцій, лікування і дослідження захворювань і т. д.

Інформаційні технології – це набір апаратних і програмних засобів, використовуваних для зберігання, передачі і обробки інформації. Без них вже неможливо обійтися в нашому рівні життя. Інструменти баз даних, технічні засоби і системи інформації допомагають забезпечити потрібним людям правильні і достовірні дані в потрібний час. Це можливість випереджати час завдяки пристроїв нового покоління. Працівники організації використовують інформаційні технології для виконання різних завдань. Перенесення інформації як позитивний, негативний і нульовий результат

Коли ви купуєте один навик, допомагає ця здатність чи шкодить їй вчитися іншим навичкам? Наприклад, навик гри на гітарі може допомогти вам навчитися грати на скрипці, але це, ймовірно, не вплине на вашу здатність вивчати географію. Цей урок зосереджений на передачу інформації, включаючи позитивну, негативну і нульову переноску, а також різниці між передачею даних на частотах різного рівня.

Ви коли-небудь вчилися грати на музичному інструменті? Уявіть, що ви брали уроки гри на гітарі, коли ви були дитиною. Якщо ви навчилися грати на ній, і тепер ви хочете вивчити і освоїти інший музичний інструмент, чи вважаєте ви, що ваші здібності можуть заподіяти вам дискомфорт або, навпаки, допомогти? Коли попередні знання допомагають або обмежують вашу можливість вивчати щось нове, це називається передачею знань.

Система технічної інформації полягає в тому, як навички або знання, які люди дізналися по одній темі, впливають на їх вивчення дисциплін в іншій області. Іноді передача даних може допомогти людям швидше орієнтуватися в нових областях, таких як математика, коли дисципліна в старшій школі зрозуміла за умови вивчення уроків в початкових класах. Ніщо не робиться просто так, точніше, якщо знати основи, то можна вибудувати всю систему знань. Те ж саме відбувається з рухом інформації та її даних або продуктів з систем і каналів зв'язку. Однак в інших випадках технічна обробка інформації може нашкодити обізнаності.

Система трансферу інформації була розбита на три основних типу, які включають позитивну, негативну і нульову передачу: Позитивна передача – це коли знання або навички допомагають освоїти нове бачення ситуації. Тут варто звернутися до історії і пригадати буквених системах передачі даних. Збір технічної інформації вже у другій половині минулого двадцятого століття був розвинений настільки, що по сей день нічого нового, практично не створюється. Це відзначається як негативних ефект, де нічого не сталося на підставі останніх даних. Щось перетворюється, але не створюється, як радіо або супутниковий зв'язок. У XIX столітті кожні 5-40 років створювали нові системи передачі даних – від письмових до супутникових. Це нульовий ефект, коли в короткі строки на основі незначних відомостей створили щось більш зручне і сучасне.

А от державна технічна інформація стала більш захищеною завдяки новітнім технологіям, про які говорилося вище. Вони впроваджені на регіональному рівні. Варто зазначити, що ЗМІ (як спосіб спілкування людей на планеті), технічні зв'язки та інформація допомагають країнам обмінюватися між собою науковими даними і відкриттями. На вищому рівні деякі відомості стають таємними, що позначається «особливо секретно» значком. Але щоб зрозуміти вимоги з технічного захисту інформації, спершу необхідно розібратися в тому, що є ця секретна "поляна науки" з точки зору інноваційного призначення. Що ж таке технічна документація, і кому вона буває розсекречена?

Інформаційні продукти, які, на думку упорядника, корисні поза місцями їх походження (призначені для публікації або розповсюдження), в будь-якому форматі чи в середовищі, містять результати та технологічні нововведення, отримані після проведення досліджень і розробок (НДДКР) і науково-технічної роботи науковців, дослідників та інженерів, будь то федеральний службовець, підрядник або одержувач фінансової допомоги. При дотриманні цих нюансів можна говорити про поетапне впровадження даних в різні верстви населення. Це і є технічна документація. Вона передає результати демонстраційних і комерційних додатків, а також експериментів, спостереження, моделювання, дослідження та аналізів.

Наукові результати, як технічна інформація, що передаються через різні засоби масової інформації, наприклад, текстові, графічні, аудіовізуальні і цифрові, і випускаються у ряді продуктів, таких як: технічні звіти, конференції та презентації; тези та дисертації; науково-технічне комп'ютерне програмне забезпечення; журнальні статті; звіти майстерень; патенти; загальнодоступні набори наукових досліджень або інші.

Центру аналізу інформації в області кібербезпеки доручено активно збирати дані, пов'язані з забезпеченням безпеки і захисту інформації. Необхідно це для обміну даних з Міністерством оборони та іншими федеральними агентствами, їх підрядниками, науковим співтовариством. Програма зберігання і обробки контролює технічні канали витоку інформації, які іноді дають збої. Хоча останнім часом атаки на комп'ютерні дані посилюються, не можна з упевненістю говорити про повну захисту секретних відомостей.

Всі представлені документи поміщаються в постійний і захищений репозиторій. Бібліотека сприяє обміну знаннями між різними групами і організаціями. Є окремий доступ у вчених в рамках інструкцій по класифікації і вторинного розповсюдження. Центр технічної інформації завжди проводить перевірки на відповідність відомостей у нових і старих виданнях, які, як говорилося вище, стали основою для розвитку інформації і створення чогось нового для людства. Використання технічної документації для секретної роботи

Технічна документація в області розробки програмного забезпечення – це загальний термін, що охоплює всі письмові документи і матеріали, які стосуються розроблення та використання програмного продукту. Всі продукти для розробки програмного забезпечення, створені невеликою групою або великою корпорацією, вимагають наявності відповідної документації. І різні типи технічних засобів отримання інформації або документів створюються на протязі всього життєвого циклу розробки програмного забезпечення. Існує документація, що дозволяє: пояснити функціональність продукту; уніфікувати інформацію, пов'язану з проектами; дати можливість обговорити всі важливі питання, що виникають між зацікавленими сторонами і розробниками.

Крім того, помилки в документації можуть призвести до розриву між баченнями зацікавлених сторін і інженерів, і в результаті пропоноване рішення не буде відповідати очікуванням зацікавлених сторін. Отже, менеджери повинні приділяти велику увагу якості документації, а уповноважені особи – секретності і цілісності, так як ті ж технічні канали витоку інформації можуть стати вельми негативними у вигляді небажаних наслідків.

Типи документації, які виробляє команда, і її обсяг залежать від обраного підходу до розробки програмного забезпечення. На це слід звернути особливу увагу, оскільки тільки за допомогою технологій можна вберегти дані, що зберігаються в XXI столітті на електронному (буквеному) носії. Є два основних способи: «гнучкий» і «водоспад». Кожен з них унікальний з точки зору супровідної документації. Методика «водоспаду» для збереження даних

«Водоспад» являє собою лінійний метод з чіткими цілями на кожному етапі розробки. Команди, які його використовують, витрачають мінімум часу при плануванні продукту на ранніх етапах проекту. Вони створюють великий огляд основних цілей і завдань і планують, як буде виглядати робочий процес. Розробники прагнуть створити детальну документацію до початку будь-якій стадії проектування. Ретельне планування добре працює для проектів з незначними змінами в процесі, оскільки це дозволяє точно визначати бюджети та оцінки часу. Однак планування за такою системою виявилося неефективним для довгострокового розвитку, оскільки воно не враховує можливі зміни і непередбачені обставини на ходу.

Гнучкий підхід заснований на: спільній роботі; тісній співпраці з клієнтами та зацікавленими сторонами; гнучкості та здатності швидко реагувати на зміни.

Основними будівельними блоками гнучкого розвитку є ітерації; кожен з них включає планування, аналіз, проектування, розробку і тестування. Моторний метод не вимагає повної документації до початку. Менеджерам не потрібно планувати використання технічних видів інформації заздалегідь, тому що все може змінитися в міру розвитку проекту. Сьогодні гнучкість є найбільш поширеною практикою в розробці програмного забезпечення, тому зосередимося на знаннях, пов'язаних з цим методом. Захисні системи проти витоку даних

Захист інформаційних ресурсів (даних) компанії від витоків – найважливіша проблема дій інформаційної безпеки. При будь-якому виді діяльності кожна фірма має певний набір даних, які є основою фірми для існування. Ці дані і потік документів є комерційною таємницею компанії і, безумовно, вимагають захисту від витоків і розкриття інформації. Загрози втрати даних діляться на два напрямки: зовнішнє (шкідливе ПЗ, хакерські атаки і т. д.); внутрішні загрози (інсайдери).

Ефективна захист інформації потребує комплексного підходу. Успішне створення системи безпеки вимагає аналізу і аудиту безпеки компанії.

Програмно-апаратні комплекси, що покликані боротися з витоком даних, отримали загальну назву «DLP-системи» (Data Leakage Prevention). Такі засоби захисту інформації по технічним каналам від витоку зазвичай являють собою складні системи, що здійснюють контроль і моніторинг за змінами документів і переміщенням секретної інформації. На жаль, системи не можуть дати гарантії, а їхнє встановлення та впровадження пов'язані з величезними витратами компанії-клієнта. Цінність інформації та реальні ризики втрати не завжди є настільки серйозними фінансовими витратами. Способи захисту даних від будь витоку

Будь-який бізнес, який працює з декількома хмарними додатками, схильний до високого ризику впливу через витік даних. Ось п'ять способів захистити дані та забезпечити безпеку в цьому році: Визначення критичних даних. По-перше, підприємства повинні розуміти, як ідентифікувати свої критичні дані. Це означає можливість класифікувати дані, які потребують найбільшої захист, і як використовувати програмне забезпечення для запобігання втрати даних (DLP) для захисту будь-якої конфіденційної інформації. В залежності від галузі, це можуть бути фінансові звіти, плани або перевірки стратегії. Оскільки область значною мірою спирається на належну класифікацію інформації, організації повинні актуалізувати стратегію захисту даних, у першу чергу орієнтовану на чутливі документи і їх обробку. Моніторинг доступу і активності. Наступним кроком у запобіганні витоку даних є ретельний моніторинг трафіку в усіх мережах. Можливість автоматичного виявлення, зіставлення і відстеження того, що розгортається у всій бізнес-інфраструктури, забезпечує відображення вашої мережі в режимі реального часу. Оскільки середній хакер проводить розвідку в мережі протягом шести місяців до фактичного порушення системи, підприємствам необхідно ідентифікувати аномальну поведінку до того, як відбудеться порушення. Засоби моніторингу контролюють доступ і активність, повідомляючи адміністраторів про те, коли співробітник завантажує, копіює або видаляє інформацію. Використовувати шифрування. Хоча шифрування не є непроникним, воно залишається одним з кращих способів захистити дані. Ретельно запроваджене шифрування і управління ключами роблять викрадені дані нечитабельними і марними. Підприємства повинні включати багаторівневу систему захисту через проактивно контрольовані і керовані зашифровані мережі. Блокування мережі. Можливість блокувати вашу мережу повинна бути основним напрямком зусиль з профілактики. Із зростанням мобільних технологій витік даних також потребує системи технічного захисту інформації. Хоча багато співробітники знають про кроки, які необхідно зробити для захисту конфіденційних даних, деякі просто не визнають свою практику небезпечною. Захист кінцевих точок. Оскільки дані також крадуться через точки виходу в IT-інфраструктуру, підприємства можуть більш ефективно керувати ризиками втрати даних, вибираючи такі рішення, які контролюють і діють в цих точках виходу. Це дозволяє IT--фахівця визначати технічні витоку інформації, яка конфіденційна інформація йде і коли або через який конкретний канал або пристрій.

Крім фундаментальних кроків з охорони даних, таких як мережеві брандмауери, системи запобігання вторгнень, захищені веб-шлюзи і засоби захисту кінцевих точок, більш ефективний відповідь про погрози починається з розширеного моніторингу безпеки, як згадувалося раніше. Використання ефективних технологій безпеки, які пропонує центр науково-технічної інформації, а також впровадження передової практики можуть значно допомогти в запобіганні витоку даних. Розкрадання інформаційних відомостей

Не тільки з носіїв можна викрасти інформацію або цінні документи. Людський голос (мовний апарат) теж може стати виною втрати даних. Технічні витоку інформації в даному випадку – це мікрофони і різні пристрої для запису, які розпізнають частоти голосової хвилі. Вони також можуть застосовуватися у вигляді звукозаписних пристроїв, які розпізнають голос. Однак якщо інженерно-технічна інформація може бути викрадена у вигляді цифрових даних, мовні секретні відомості, особливо ті, які використовуються для введення паролів, не завжди можна записати.

Оскільки голос людини ніколи не посилає один і той же хвильовий сигнал двічі, навіть якщо повторювати одне і те ж слово або фразу, перетворення мовного запису в один пароль не буде виконуватися. Замість цього нова система використовує різні математичні функції для генерації сотень буквено-цифрових рядків: Для аутентифікації користувача система порівнює рядки з тими, які має у файлі від початкової реєстрації; якщо достатня їх кількість відповідає, користувач розпізнається. Система також додає випадковість генерації – це те, що називають рандомным викидом рішень комп'ютера, унікальним для кожного смартфона або іншого пристрою. Це потрібно для буквено-цифрових рядків, щоб забезпечити додатковий рівень безпеки.

Спосіб збереження конфіденційності є ефективним з точки зору обчислювальної потужності, тому його можна використовувати з більшістю смартфонів. Також стали застосовуватися технічні засоби негласного отримання інформації, які здатні розпізнати голос і мова того, хто записує ролики в інтернеті, говорить по телефону і т. д. Сучасні засоби захисту

По-перше, варто розуміти, що витік даних відбувається у 80 % випадків з вини персоналу. Сюди відносять не тільки помилки через незнання, але і технічні аспекти. Наприклад: Співробітник не обмежив доступ до інформації окремої групи працівників, і вони отримали таємні відомості. Немає угоди про нерозголошення комерційної таємниці. Іншими словами, якщо створений препарат від раку, і формула його відома, потрібно терміново створювати патент на свій винахід або розробку, опублікувавши анонс. Інакше розкрадання цінних даних не буде помилкою і не випадковістю. Заборона на доступ до комп'ютерів, які містять конфіденційну інформацію. Випадкове ураження системи вірусами – це може бути зроблено спеціально або випадково. Звичайно, немає гарантій невимушеності, але все ж краще убезпечити тебе і встановити програми-антивіруси.

Якщо ви знаєте, що в базі даних знаходиться інформація, яка не підлягає загальному поширенню і не відкриті для публічного користування, слід подбати про безпеку. Не рекомендується також встановлювати паролі, які можуть передаватися працівникам. В крайньому разі, доступ надається за унікальним кодом, що видається персонально кожному підлеглому. Витік також може статися і з вини надання санкціонованого доступу третім особам, уповноваженим провести перевірки даних організаціям і слідчим органам. Звичайно, в будь-яких ситуаціях слід постійно змінювати захисні дані, щоб вони не ставали вразливими. Тоді ніяка інформація не просочиться за межі стін компанії. Автор: Elena Spi 9 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам