Купон - це... Види і призначення купонів


Опубликованно 24.07.2018 06:58

Купон - це... Види і призначення купонів

Купон – це що таке? Сьогодні це слово відомо, швидше за все, як один з термінів, що використовуються маркетологами. Він пов'язаний з наданням знижок на товари широкого споживання. Але є у цієї мовної одиниці і інші тлумачення. Детальна інформація про те, що це – купон, буде представлена в сьогоднішньому огляді. Що повідомляють словники?

Якщо звернутися до словників, то в них можна знайти такі трактування значення слова «купон»: Відривна або відрізна частина облігації або іншого цінного паперу, що має певний номінал або строк виплат, яка дає право на те, щоб отримувати дивіденди або відсоток від доходу. (Будьте уважні: підлягає обрізанню частина видаляється тільки при виплаті грошей, купон, який відділений, є недійсним). Талон (відривний або відрізний), який дає право скористатися ним, як знижковим купоном, і придбати товар або послугу на пільгових умовах. Являє собою документ, який може мати вигляд паперового або цифрового носія, з наявними в ньому унікальним кодом. (Купони і сертифікати, що надають знижку, мають ходіння на ринку колективних покупок). Подарункова карта або подарунковий сертифікат, в першому випадку пластикова, у другому – картонний. Володіють яким-небудь засобом захисту від копіювання. (Подарунковий купон містить у собі певний еквівалент вартості, виражений в тій валюті, яка прийнята в країні емітента).

Існує також інші значення досліджуваного нами терміна. Розглянемо їх. Інші словникові тлумачення

Товарний купон, також званий відрізним талоном, являє собою папір, що дає можливість отримання (з грошима чи без них) якого-небудь товару. Діяв у періоди введення карткової системи, або в періоди великого дефіциту. Його відрізали або відривали від купонної книжки, листа купонів або картки споживача. (Товарні відрізні талони застосовувалися у зв'язку з товарним дефіцитом під час 2-ї світової війни в СРСР, Англії, Франції, а також купони в СРСР використовувалися в 1989-1991 роках по республіках і областях). Термін, використовуваний у швейній галузі, що позначає відріз тканини на сукню або спідницю, інші види швейних виробів і розрахований на певний варіант крою. У відповідності з цим розташовується облямівка, малюнок, які можуть бути віддрукованими або плетеними. (З прослуханої лекції в текстильному коледжі Тетяна зрозуміла, що в полотні купон визначається як періодично повторюється зображення). Міжнародний відповідний купон – це документ Всесвітнього поштового союзу, службовець для його обміну на поштові марки, коли сплачується мінімальний поштовий збір за пересилання листа. (Олексій звернув увагу, що в будівлі поштамту висіло оголошення, сообщавшее про можливості оплати марок для письма купонами).

Походження слова

Цікавим є той факт, що етимологія досліджуваного нами об'єкта пов'язана ні з чим іншим, як з «ляпасом». Але причому ж тут ляпас? Спробуємо розібратися, як вона пов'язана зі значенням слова «купон».

На думку лінгвістів, що своє походження він веде від французького іменника coupon, яке означає «купон, відріз». Останнім утворилося від французького ж дієслова couper, який спочатку позначав «різати, відсікати ударом».

Що стосується самого дієслова, то він відбувся від іншого іменника – coup в значенні «удар». Французький «удар» походить від середньовічного латинського іменника colpus – «удар, ляпас».

Це ж іменник прийшло з вульгарної латині, де виглядало, як colapus, у свою чергу, воно утворювалося від класичної латинської форми, що мала значення.

І завершуються вчені вишукування етимологів вказівкою на походження латинського іменника colaphus від давньогрецького слова ???????, що означає ляпаса, ляпас.

Проведений розбір, показав зв'язок «купони» з «ляпасом» як не можна краще виявляє сенс досліджуваного терміна. З нього видно, що значення слова пов'язане з різким рухом, що необхідно зробити, щоб відокремити призначену для цього частина купона.

Далі розглянемо детальніше два з описаних вище видів купонів – це ті, що пов'язані з наданням знижок та подарунками. Подарунковий сертифікат

Суть його видачі полягає в застосуванні продавцем маркетингового ходу, за допомогою якого штучним чином збільшується торговий оборот компанії і акумулюються грошові кошти, що надходять від лояльних покупців. Ще його називають подарунковим купоном, а також подарунковою карткою, якщо він виконаний у пластиці, що для сьогоднішнього дня є найбільш актуальним варіантом, так як вона захищена від підробки.

Здатність такого купона до участі у торговельному обороті, а також заборона на повернення грошей за нього привели до виникнення нового витка в їх розвитку – утворення майданчиків їх обміну. Можливості купона

Компанія випускає такі карти, – це роздрібна мережа, яка фіксує факт внесення в касу певної грошової суми готівкою з тією метою, щоб покупець мав можливість у майбутньому подарувати цю суму іншій особі на власний розсуд.

А ця особа зможе вибрати собі яку-небудь вподобану йому річ або скористатися якою-небудь послугою, розплатившись не грошима, а подарунковим купоном. Тому карта стає самостійним товаром. Крім того, вона може бути передана від одного клієнта до іншого – це друга з причин, по якій вона набуває самостійну цінність. Купонні розпродажі

Таку назву носить напрям в інтернет-маркетингу, що дає змогу клієнтам, отримавши знижкові купони, скористатися значними знижками на товари і послуги. А для компаній вигода полягає в великому розширенні клієнтської бази за рахунок того, що надаються знижки деякого мінімальної кількості клієнтів, які здійснюють купівлю одноразово.

Найчастіше сполучною ланкою між клієнтом і продавцем є сайти купонних знижок, що діють на ринку колективних покупок. Щоб отримати товар або пільгову послугу, потрібно зробити покупки на певний обсяг знижкових купонів. У зв'язку з цим подібні системи пропонують купони, що дозволяють отримати бажане зі значною знижкою. Наприклад, придбавши купон за 100 рублів, отримати право на обід в ресторані за 800 рублів. Як використовувати купон?

Наведемо кілька прикладів, які пояснюють, як це зробити: Якщо користувач купує купон вартістю, наприклад, 200 рублів, оплатити їм він може вартість товару в 700 рублів. Ще такий купон називають сертифікатом. При придбанні купона на знижку, наприклад, за 150 рублів, є можливість, оплачуючи рахунок, отримати знижку, скажімо, в 50 %. Користувач може отримати (наприклад, по електронній пошті) або самостійно знайти на сайті купон, який пропонує певну знижку, а потім вказати його під час оформлення замовлення в магазині. Автор: Ольга Стрєлкова 14 Липня 2018


banner14

Категория: Студентам