Факультети ВГАСУ: перелік, форми навчання спеціальності
Опубликованно 28.07.2018 15:56
ВГАСУ – одне з найбільш масштабних навчальних закладів Воронежа. Він займає цілий студентське містечко і готує майбутніх архітекторів та будівельників. Ці дві спеціальності далеко не все, чого можна навчитися в даному Вузі. До того ж, факультети ВГАСУ вже давно не існують самостійно. У 2016 році цей навчальний заклад об'єднався з місцевим Політехнічним інститутом.
Про факультетах ВГАСУ (нині Опорний інститут), а також про багато іншого читайте в статті.
Інститути
Будь великий вуз завжди приходить до формування більш крупних внутрішніх структур. Не стало виключенням і цей навчальний заклад. Серед факультетів ВГАСУ у Воронежі особливо виділено інститут міжнародної освіти та співпраці.
Тут навчаються студенти, які є громадянами іноземних держав. Перший набір був здійснений ще в 1961 році, а сьогодні тут здобувають освіту студенти з 57 країн Азії, Південної Америки, СНД та Африки. Іноземцям доступні не тільки основні програми, але і підготовчі курси і навіть можливість вступу в аспірантуру з подальшим захистом дисертації.
Архітектурні факультети Будівельний факультет ВГАСУ є одним з основних. Створений він у 1930 році і продовжує розвиватися й сьогодні. Випускники можуть стати бакалаврами, освоївши одну з пропонованих спеціальностей. Тут можна навчитися будівництва висотних промислових та цивільних будівель, унікальних архітектурних об'єктів, геодезії і, як не дивно, журналістиці. Будівельно-технологічний факультет готує фахівців, які пов'язані із зведенням будівель, але не є безпосередньо будівельниками. Тут можна освоїти інноваційні технології в будівництві, технічне регулювання в архітектурі і навіть зв'язку з громадськістю. Факультет архітектури і містобудування. Серед всіх структурних підрозділів даного вузу, саме це відрізняється творчим підходом до навчання. Тут навчають архітекторів, дизайнерів, філософів, соціологів та істориків.
Технічні факультети Дорожньо-транспортний. Серед факультетів і спеціальностей ВГАСУ цей є найбільш затребуваним серед абітурієнтів. Випускники можуть працевлаштуватися в дорожньо-будівельній сфері. Факультет інженерних систем і споруд. Якщо вам близько житлово-комунальне господарство, газові праці, пожежні комунікації і водопостачання, то цей факультет ВГАСУ чекає вас.
Економіка та гуманітарні науки
Незважаючи на те, що гуманітарні спеціальності присутні практично на всіх відділеннях цього вузу, окремо виділено факультет економіки, менеджменту та інформаційних технологій. Тут навчається більше тисячі студентів, яким доступні спеціальності, пов'язані з підприємницькою діяльністю, економікою в будівництві, інформаційними технологіями, управлінням у будівництві, а також з автоматизацією процесів і виробництва.
Щорічно економічний факультет ВГАСУ випускає управлінців, які можуть зайняти відповідні посади в будівельних компаніях або навіть заснувати свій будівельний бізнес.
Додаткова освіта
Факультети ВГАСу дозволяють чинним фахівцям здійснити підвищення власної кваліфікації, якщо це необхідно в рамках посади.
Головна мета факультету додаткової професійної освіти – професійна перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців у сфері архітектури, будівництва та суміжних сфер діяльності. Навчання здійснюється на контрактній основі. Довузовское навчання
Школярі, які мріють про кар'єру архітектора, мають можливість розпочати підготовку до вступу заздалегідь. Крім підготовчих курсів, які є в кожному вузі, в даному навчальному закладі є профільні класи, де учні 10 і 11 класів можуть проходити підготовку з предметів, який необхідний при вступі.
Факультет ВГАСУ, орієнтований на довузовское навчання, надає освітні послуги не тільки у Воронежі, але і в школах, розташованих в інших містах Воронезької і навіть Липецької областей. Школи ці користуються великою популярністю серед місцевого населення. Відомі випадки, коли учні переводяться в них, щоб отримати можливість підготовки до вступу в Воронезький державний архітектурно-будівельний інститут. Заочне відділення
Крім очної та вечірньої форм навчання, абітурієнтам доступно отримання вищої освіти за заочною формою. Спеціальності тут нічим не відрізняються, але навчання можна пройти тільки на договірній основі.
Традиційно, студенти заочного відділення стикаються з деякими труднощами в навчанні. Відгуки студентів та випускників кажуть, що викладачі скептично ставляться до знань «заочників», тому без тяги до знань і певної частки завзятості на цьому відділенні ніяк не обійтися. Середнє професійну освіту
Випускникам 9 та 11 класів доступно отримання середньої професійної освіти. Серед факультетів ВГАСУ була створена окрема структура природно-технічного коледжу.
Тут можна отримати, як технічна освіта у сфері комп'ютерних систем та технології машинобудування, так і навчитися сестринській справі, радиоаппаратостроению і ремонту біотехнічних та медичних апаратів.
Таким чином, можна зробити висновок про те, що злиття ВГАСУ з ВДТУ не позбавило майбутніх архітекторів можливості отримання профільної освіти, а скоріше розширило їх можливості. Автор: Дмитро Клімов 22 Липня, 2018
Категория: Студентам