Правила скорочення дробів з прикладами


Опубликованно 08.08.2018 02:00

Правила скорочення дробів з прикладами

Діти в школі вчать правила скорочення дробів у 6 класі. У цій статті ми спочатку розповімо вам про те, що ж означає дію, а потім роз'яснимо, як сократимую дріб перевести в несократимую. Наступним пунктом будуть правила скорочення дробів, а потім вже поступово підберемося до прикладів. Що значить "скоротити дріб "?

Отже, всі ми знаємо, що звичайні дроби діляться на дві групи: скоротливі і несократимые. Вже з назви можна зрозуміти, що ті, що скоротливі - скорочуються, а ті, які несократимые - не скорочуються. Скоротити дріб - це означає розділити її знаменник і чисельник на їх (відмінний від одиниці) позитивний дільник. В результаті, звичайно, виходить нова дріб з меншим знаменником і чисельником. Отриманий дріб буде дорівнювати вихідній дробу.

Варто відзначити, що в книгах з математики з завданням "скоротіть дріб" це означає, що потрібно вихідну дріб привести саме до цього несократимому увазі. Якщо говорити простими словами, то поділ знаменника і чисельника на їх найбільший спільний дільник і є скорочення. Як скоротити дріб. Правила скорочення дробів (6 клас)

Отже, тут всього два правила. Перше правило скорочення дробів: спочатку потрібно буде знайти найбільший спільний дільник знаменника і чисельника вашої дробу. Друге правило: ділити знаменник і чисельник на найбільший спільний дільник, в кінцевому підсумку отримати несократимую дріб. Як скоротити неправильний дріб?

Правила скорочення дробів ідентичні правилам скорочення неправильних дробів.

Для того щоб скоротити неправильний дріб, для початку потрібно буде розписати на прості множники знаменник і чисельник, а вже потім спільні множники скорочувати. Скорочення змішаних дробів

Правила скорочення дробів також поширюється на скорочення змішаних дробів. Є лише невелика різниця: цілу частину ми можемо не чіпати, а дробову скоротити або змішану дріб перевести в неправильну, потім скоротити і знову перевести в правильну дріб.

Скоротити мішані дроби можна двома способами.

Перший: розписати дріб на прості множники і цілу частину тоді не чіпати.

Другий спосіб: спочатку перевести в неправильний дріб, розписати на звичайні множники, потім скоротити дріб. Вже отриману неправильний дріб перевести в правильну.

Приклади можна побачити на фото вище.

Ми дуже сподіваємося, що змогли допомогти вам і вашим дітям. Адже на уроках вони дуже часто бувають неуважними, тому доводиться займатися інтенсивніше вдома самостійно. Автор: Марина Абрамова 22 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам