Найдавніший народ: назва, історія походження, культура та релігія


Опубликованно 08.08.2018 02:00

Найдавніший народ: назва, історія походження, культура та релігія

У процесі історичного розвитку з'являлися і зникали цілі держави та народи. Деякі з них існують дотепер, інші назавжди зникли з лиця Землі. Один з найбільш спірних питань – який з народів найдавніший у світі. Багато національності претендують на це звання, однак точної відповіді жодна з наук дати не може.

Існує цілий ряд припущень, які дозволяють розглядати деякі народи світу як найдавніші з нині живуть на нашій планеті. Думки з цього приводу варіюються в залежності від того, на які джерела спираються історики, яку територію вони досліджують і яке їх походження. Це породжує багато версій. Деякі вчених вважають, що росіяни – найдревніший нарід на землі, походження якого сягає корінням до залізного віку. Койсанская народність

Африканські жителі, називаються койсанской народністю, вважаються самою древньою расою в світі. Їх визнали такими після проведеного генетичного дослідження.

Вчені виявили, що ДНК людей Сан, як їх ще називають, є найпоширенішою в порівнянні з іншою групою.

Люди, які протягом тисячоліть жили як мисливці-збирачі, є прямими предками ранніх сучасних жителів, які мігрували з континенту. Таким чином вони поширили свою ДНК за межі Південної Африки, вважається, що вони найдавніший народ у світі.

Дослідження, проведене Університетом Пенсільванії, показало, що всі популяції відбулися від 14 древніх африканських ліній.

Перші люди з'явилися в південній частині Африки, ймовірно, недалеко від кордону з Південною Африкою та Намібії, і сьогодні на континенті більше генетичних змін, ніж де-небудь ще на Землі.

Поширення койсанской народності

Дослідниками було встановлено, що ці народності як самостійні почали формуватися за 100 тисяч років до нової ери, до того, як людство почало свій шлях з Африки по всьому світу.

Якщо можна вірити такій інформації, то близько 43 000 років тому відбулося розділення койсанцев на південну і північну групу, деякі з них зберегли свою національну самобутність, інші змішувалися з сусідніми племенами і втратили свою генетичну ідентичність. У ДНК койсанцев були виявлені «реліктові» гени, що забезпечують підвищену фізичну силу і витривалість, а також високий ступінь уразливості до ультрафіолетового випромінювання.

Спочатку відмінності між ранніми скотарями, фермерами та мисливцями-збирачами не були приголомшливими, і в багатьох областях співіснували різні групи. Перші свідчення появи скотарства виявлені на більш посушливому заході континенту. Там були знайдені кістки овець і кіз, кам'яні знаряддя і гончарні виробами. Саме з витоками цих громад, та їх еволюцією в сучасні суспільства Південної Африки пов'язана історія континенту. Культура койсанцев

Койсанские мови виникли на основі одного з діалектів мисливців і збирачів північної Ботсвани.

Згідно з даними, отриманими в ході археологічних розкопок, пасовища і кераміка в цій культурі виникли в кінці першого тисячоліття до нашої ери. Велика рогата худоба з'явився дещо пізніше. Фермери, які використовують залізо, проживали в західній частині Зімбабве або в північно-східній частині Південної Африки. Вільно організовані пастухи швидко розширювалися, що було обумовлено їх потребою в нових пасовищах. Поряд зі скотарством та гончарними виробами з'явилися інші ознаки зміни: домашні собаки, прогрес у наборі інструментів для обробки каменів, нові шаблони поселень, деякі знахідки вказували на розвиток міжміського торгівлі.

Життя стародавнього африканського народу

Більшість ранніх сільськогосподарських співтовариств Південної Африки поділяють спільну культуру, яка значно поширилася по всьому регіону з II століття н. е. Приблизно з середини і тисячоліття н. е. сільські громади жили у відносно великих, полузаселенных селах. Вони вирощували сорго, просо і бобові, а також розводили овець, кіз і велику худобу. Виготовили глиняний посуд і виготовили залізні інструменти.

Встановлені відносини між мисливцями, пастухами і землеробами протягом більш ніж 2 000 років соціально-економічних змін варіювалися від загальної стійкості до асиміляції. Для корінних народів Південної Африки межі між різними видами життєзабезпечення представляли нові небезпеки і можливості. По мірі поширення нової культури були створені більш великі, більш успішні сільськогосподарські громади. У багатьох областях новий образ життя був прийнятий мисливцями-збирачами. Баски

Намагаючись відповісти на запитання, який народ найдавніший, вчені займалися дослідженням народності басков. Походження племен північної Іспанії і південно-західній Франції – одна з найбільш дивних антропологічних загадок. Їх мова не пов'язаний ні з яким іншим в світі, а їх ДНК має унікальний генетичний склад.

Країна Басків - це територія на півночі Іспанії, межує з Біскайською затокою на півночі, з французькими баскськими регіонами на північному сході і областями Наварри, Ла-Ріоха, Кастілії, Леона і Кантабрії.

Зараз вони є частиною Іспанії, але в свій час жителі Країни Басків (як ми її знаємо сьогодні) були частиною незалежної нації, відомої як Королівство Наварра, яка існувала з IX по XVI століття.

Дослідження показали, що генетичні особливості басков відрізняються від генетичних моделей їх сусідів. Наприклад, у іспанців, як було показано, є північноафриканська ДНК, в той час як у басків цього немає. Особливості басков

Іншим прикладом є їх мова - эускера. Як французькою, так і іспанська (і практично всі інші європейські мови) відносяться до індоєвропейських, які є нащадками одного доісторичного діалекту, на яких колись казали в епоху неоліту. Однак баскська мова до них не відноситься. Фактично, эускера є одним з найстаріших відомих діалектів і не має відношення до будь-якої іншої мови, на якій говорять сьогодні в світі.

Країна Басків оточена морем і дикої скелястої берегової лінією з одного боку, а високими горами - з іншого. З-за цього ландшафту території Басков залишалася ізольованою тисячоліття, її було дуже важко завоювати, і тому її не торкнулася міграція.

Нові дослідження показують, що баски відбулися від ранніх мисливців-збирачів з Близького Сходу, які жили близько 7 000 років тому і змішувалися з місцевим населенням, перш ніж повністю ізолюватися.

Все це дає можливість припустити, що баски - одні з найбільш ранніх людських жителів Європи. Вони прибули перед кельтами, а також до поширення індоєвропейських мов і міграції залізного століття. Деякі вважають, що вони дійсно можуть бути пов'язані з європейцями палеоліту в епоху раннього кам'яного віку.

Китайці

Хань належать до найбільшої етнічної групи в Китаї, причому близько 90 % людей в материковій зоні представляють народність Хань. Сьогодні вони складають 19 % всього населення Землі. Це найдавніший народ Азії. Поява цієї нації сталося в період розвитку культур неоліту, формування яких відбувалося у V-III тисячолітті до н. е.

Народність хань довгий час процвітала в Китаї, і все більше і більше людей поступово розселялися по всьому світу. Зараз їх можна знайти в Макао, Австралії, Індонезії, Таїланді, М'янмі, В'єтнамі, Японії, Лаосі, Індії, Камбоджі, Малайзії, Росії, США, Канаді, Перу, Франції та Англії. Майже кожен п'ятий чоловік на нашій планеті є етнічно ханським китайцем, хоча більшість з них живуть в Китайській Народній Республіці. Історична роль

Раніше хань управляли і впливали на Китай під час династії Хань, починаючи з 206 року до нашої ери. В цей час процвітало мистецтво і наука, яку часто називають Золотим століттям країни. Період, у який з'явився буддизм, побачив поширення конфуціанства і даосизму, а також дав поштовх розвитку китайських ієрогліфів в листі. Крім того, це було початком створення Шовкового шляху, епоха, коли була встановлена торгівля між Китаєм та багатьма країнами далеко на заході. Перший державний імператор Хуан-ді, також званий Жовтим Імператором, який об'єднав країну, що вважається предком хань. Хуан-ді правил племенем Хуа Ся, яке жило на Жовтій річці, таким чином, він отримав відповідний титул. Ця місцевість і протікають тут води розглядаються династією Хань як колиска їх цивілізації, звідки почалася культура хань і поширилася потім повсюдно.

Мова, релігія і культура

Ханью був мовою цієї народності, пізніше він перетворився в ранню версію китайського мандаринського діалекту. Також він використовувався в якості сполучного ланки між багатьма місцевими мовами. Народна релігія зіграла чималу роль у житті народності хань. Поклоніння образам китайської міфології і предкам роду було тісно пов'язано з конфуціанством, даосизмом і буддизмом.

Золотий вік Китаю у часи династії Хань приніс відродження національної літератури, філософії та мистецтва. Основними винаходами ранніх хань, поширилися повсюдно, є феєрверки, ракети, порох, арбалет, гармати і сірники. Папір, друк, паперові гроші, фарфор, шовк, лак, компас і детектори землетрусів були також розроблені ними. Династія Мін, керована хань, сприяла будівництві Великої китайської стіни, яка була розпочата першим імператором Хуан-ді. Теракотова армія правителя - це один з найбільш знаменитих шедеврів культури цього народу.

Найдавніший народ у Єгипті

Єгипет розташований в Північній Африці. На цій землі з'явилася одна з найдавніших цивілізацій. Походження назви держави пов'язано зі словом Aegyptos, що було грецькою версією стародавнього єгипетського імені Hwt-Ka-Ptah («Особняк духа Птаха»), початкового назви міста Мемфіс, першої столиці Єгипту, великого релігійного та торговельного центру.

Самі древні єгиптяни знали свою країну Кемет, або Чорна земля. Ця назва з'явилася через родючої, темної грунту на узбережжі Нілу, де утворилися перші поселення. Потім держава стало відомо як " Міср, що означає «країна», його єгиптяни використовують і в даний час.

Пік розквіту Єгипту стався в середині династичного періоду (з 3 000 до 1 000 до н. е..). Його жителі досягли великих висот у мистецтві, науці, технологіях і релігії. Єгипетська культура

Єгипетська культура, воспевающая велич людського досвіду, є однією з найпопулярніших. Їх великі гробниці, храми і твори мистецтва звеличують життя і постійно нагадують про минуле.

Для єгиптян, існування на землі було лише одним з аспектів вічного подорожі. Душа була безсмертною і тільки тимчасово мешкала в тілі. Після переривання життя на землі можна потрапити на суд у Залі Правди і, можливо, в рай, який вважався дзеркальним відображенням буття на нашій планеті.

Перші свідоцтва про масове випасі худоби на землі Єгипту відносяться до III тисячоліття до н. е. Це, як і виявлені артефакти, вказує на квітнула в той час в регіоні цивілізацію.

Розвиток землеробства почалося в V тисячолітті до н. е. Громади, що відносяться до Бадарианской культури, що виникали по берегах річки. Розвиток промисловості відбувалося приблизно в той самий час, про що свідчить торгівля фаянсом в Абідосі. За Бадарианом пішли амратианские, герцерийские і накадские культури (також відомі як Накада I, Накада II і Накада III), і всі вони значно вплинули на розвиток того, що стало згодом єгипетською цивілізацією. Письмова історія починається в період між 3 400 і 3 200 роками до н. е .. в епоху культури Накада III. У 3 500 році до н. е. почала практикуватися муміфікація померлих. Вірмени

Територія Кавказу включає в себе землі, що входять до складу деяких сучасних держав: Росії, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Туреччини.

Одним з найдавніших народів Кавказу вважаються вірмени. Протягом тривалого часу вважалося, що вірменський народ походить від легендарного царя Айка, який прийшов з Месопотамії в 2492 році до н. е. на територію Вана. Саме їм були визначені кордони нової держави навколо гори Арарат, його вважають основоположником вірменського царства. На думку вчених, від імені цього правителя відбувається сама назва вірменів «хай». Один з дослідників, Мовсес Хоренаци, вважав, що руїни держави Уратру – це раннеармянское поселення. Однак, згідно з нині існуючої офіційної версії, прото-вірменськими племенами є мушки і урумейцы, які з'явилися у другій чверті XII століття до н. е.., до того, як було утворено держава Урарту. Тут відбулося змішання з хурритами, урартами і лувийцами. Швидше за все, вірменська державність формувалася в період хуррітскої царства Армі-Шубрия, яке виникло в 1 200 роках до н. е.

Історія зберігає в собі багато таємниць і загадок, і навіть найсучасніші методи досліджень не можуть знайти точну відповідь на питання – які народи, що живуть нині найдавніші ? Автор: Violetta Berezina 20 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам