За що боролися – на те й напоролася, або Історія про ініціативи та мотивації


Опубликованно 12.08.2018 13:20

За що боролися – на те й напоролася, або Історія про ініціативи та мотивації

Мовні звороти, або фразеологізми, мудрі і лаконічні, це не тільки невичерпне джерело життєвого досвіду і народної мудрості наших предків, але і можливість отримати запал натхнення або ж рада, а деколи це привід задуматися про власне життя. У нашій публікації ми розглянемо значення і зміст одного з багатьох стійких виразів, які часто і з величезним задоволенням використовуємо у повсякденному мовленні. Крім цього, проаналізуємо ті ситуації, які пов'язані з виразом «за що боровся – на те й напоролася». Отже, давайте почнемо.

Значення виразу і його синоніми

Ви активна, цілеспрямована та ініціативна людина, будь-яка робота горить у ваших руках, результати вашої праці вас повністю задовольняють, але завжди хочеться чогось більшого; «раціоналізаторську пропозицію», внесена вами на нараді, ось-ось має принести свої довгоочікувані плоди. Деколи в житті не все залежить від нас, приймати цей факт чи ні – ваша справа, але що-то, припустимо, пішло не так. І що ж робити далі?

Ось Таким чином ми підійшли впритул до висловом «за що боровся – на те й напоролася», значення якого зводиться до наступного: результат зусиль або дій прямо пропорційний досягнутої мети, тобто іншими словами можна сказати, що ви не отримали того, що очікували, більше того, результат приніс вам відчутні незручності.

Крім того, відзначимо близькі за значенням виразу, наприклад, «вище голови не стрибнеш», «краще – ворог хорошого».

Батьківська мотивація

Є такі, скажімо, мільйонери і олігархи, які прекрасно розуміють, що значить «за що боровся – на те й напоролася». І вони, як відповідальні і люблячі батьки, що роблять? Так, цілком вірно, вони позбавляють своїх дітей спадщини! Матеріальної спадщини, але те духовне й вічне, що було вкладено ними власних дітей, непорушно. Білл Гейтс, Джим Сіммонс, Джон Арнольд, Майкл Блумберг, Джина Райнхард - всі ці люди, чиї стану налічують стільки нулів, що просто дух захоплює, прийшли до загальної думки, що заповідати свої настільки солідні стану своїм же дітям буде неправильним вчинком, так як великі гроші здатні зіпсувати навіть самого доброго людини. Більше того, вони вважають, що цей вчинок стане найсильнішою мотивацією для досягнення власних цілей. Білл Гейтс в одному з інтерв'ю сказав, що гроші не будуть корисні для дітей і для всього суспільства. Як співав Володимир Висоцький: «Жираф великий – йому видніше!» Так що в цьому випадку вираз «за що боровся – на те й напоролася» для людей такого рівня не є порожнім звуком. Так, безумовно, гроші вирішують матеріальні питання, але хотілося б згадати ще раз згадане нами раніше вираз, що «краще – ворог хорошого».

Отже, «за що боролися – на те і напоролися» - це вираз, який подібно індикатору, тобто здатне виміряти ті відхилення, які позначені суспільством як норма.

Висновок

На закінчення, підводячи підсумки сказаному, можна відзначити, що фраза «за що боролися – на те і напоролися» оптимально підходить в якості нагадування справжньому і наступним поколінням про болючою, гіркого, повчальної історії країни, яка колись займала одну шосту частину планети і якої вже немає. Так, мова йде про Радянському Союзі, де, виходячи тільки з найкращих спонукань політичних лідерів того часу, була здійснена революція. Результат цієї революції, перевернув життя і долю цілої країни, не був виправданий, більш того, сталося непоправне для мільйонів російських людей того непростого історичного періоду – вони втратили свою Батьківщину. Автор: Ірина Климчук 5 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам