"Ні в чому не винні". Разом чи окремо?


Опубликованно 13.08.2018 12:12

Грамотне написання слів - пріоритетний показник освіченості людини. Тому потрібно як можна більше часу приділяти вдосконаленню знань. Питання правопису є актуальним для школярів і студентів філологічного відділення. Тут мова йде про професійний навику. З чого складається конструкція

Щоб розібратися в правильному написанні, аналізують, з якими частинами мови належить зіткнутися. Розбираючи конструкцію "ні в чому не винні" на складові частини, виділяють: "Ні" - в цьому випадку частинка, яка додає посилення значення частки "не". "В" - прийменник, а прийменники зі словами пишуться роздільно, що вже відсікає "ні" і "ніж" як самостійні частини. До конструкції задається питання: "Винен?", відповідь на який також містить привід або "в", або "під", а значить, поділ між словами вірне. "Ніж" - займенник, початковий вигляд якого - "що" (розряд - відносний). Займенники з прийменниками пишуться роздільно. "Не" - негативна частка. "Винні" (які?) - короткий прикметник. Розібравшись в тому, які частини мови представлені в прикладі, беруть до уваги правила, співвідносні з ними. Якими правилами керуватися

Згадаємо деякі правила, щоб зрозуміти, як пишеться "ні в чому не винен". В першу чергу помітний частки "не" і "ні", відповідно, визначимо, у яких випадках вживається кожна. Зверніть увагу на зведену таблицю.

У прикладі "ні в чому не винні" частка "ні" посилює заперечення, виражене часткою "не". Відповідно, не є негативною часткою.

Як же пишуться частки з іншими словами? У цій конструкції вони пишуться окремо із словами, до яких відносяться. Зверніть увагу: роздільне написання передбачається, тому що "не" і "ні" - у вихідному випадку частинки.

По-друге, використовується правило написання прийменників. Прийменники зі словами пишуться роздільно. По-третє, згадаємо правопис "не" з короткими прикметниками. Таке питання часто викликає труднощі. Як писати?

Головне правило говорить: "Не з коротким прикметником пишеться так само, як і з повним". Варто обмовитися, що таке правило в нашому випадку не застосовується, оскільки представлено повне прикметник "невиноватый", яке пишеться разом. Візьмемо до уваги наступне правило:

Наш випадок сумісний з другим варіантом роздільного написання "ні в чому", "не дорівнює", "не". Краще керуватися правилом написання часток, оскільки в прикладі дві частинки і не можна помилитися, а ось користуватися правилом написання "не" з прикметниками потрібно з застереженням. Висновок: правильно писати - "ні в чому не винні". Автор: Олена Андрєєва 12 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам