Яка кислота роз'їдає метал. Основні варіанти


Опубликованно 16.08.2018 14:44

Яка кислота роз'їдає метал. Основні варіанти

Багатьом цікаво знати, яка кислота роз'їдає метал. Для цієї мети підійдуть практично всі кислоти - вони надають руйнівну дію різної сили на будь-яку поверхню. Є багато рецептів розчинення металу, але популярні методи підходять не всім. Кому-то потрібно розділити аркуш стали на дві частини без болгарки, а іншого - за пару днів проробити дірку в паркані. Розглянемо основні способи, розбираючи плюси і мінуси впливу. Азотна кислота (HNO3)

Це дуже сильна кислота з різким запахом.

Плюси: Розчиняє всі метали, окрім алюмінію і заліза. Низька ціна. Від 15 руб. за кілограм для технічної і від 50 руб. для чистої кислоти. Поширеність - купити азотну кислоту можна в будь-якому місті, у багатьох інтернет-магазинах, в усіх обсягах і концентраціях. Багатофункціональність. Це з'єднання використовують ще і як реагент ракетного палива, добриво і сировина для ліків (нітрогліцерину).

Мінуси: Летючість азотної кислоти. Концентроване з'єднання "димить", а при яскравому світлі розкладається на оксид азоту і воду. Зберігати його потрібно в темних ємностях. Задушливий запах. Отруйність. Кислота небезпечна для людського організму, викликає задуху і інтоксикацію при незахищеному контакті. Працювати з нею потрібно в масці і рукавичках. Повільне дію. Якщо з'єднання не змішувати з іншими кислотами, 2 мм металу будуть розчинятися 5 годин. Розчинення не тільки необхідного, але й навколишніх об'єктів - бетону, дерева і т. д. Які кислоти роз'їдають метал

Підійдуть ще сірчана, хлорне і фосфорна кислоти у високій концентрації.

Плюси: роз'їдають залізо; діють швидко, але треба пам'ятати, що "швидко" в хімії - дуже широке поняття; доступність - знайти ці кислоти простіше, ніж азотну; світло ніяк не впливає на з'єднання; стійкість до низьких температур - якщо, наприклад, сірчана кислота замерзне, то її властивості від цього не зміняться.

Мінуси: Непереносимість високих температур. Кислоти можуть "гасити" - самі вони після цього не постраждають, але місце зберігання буде складно відновити. Складність роботи. Необхідно дотримуватись правил безпеки, голими руками колби з сполуками краще не чіпати. Потрібно буде придбати спеціальне обладнання, якщо ви збираєтеся що-небудь робити з кислотами. Яка кислота швидко роз'їдає метал

Краще використовувати з'єднання декількох речовин, наприклад, "царську горілку". Це суміш однієї частини азотної і трьох частин соляної кислоти. Окислювальні здібності такої сполуки дуже сильні - розчинити можна навіть золото.

"Царську горілку" не можна зберігати у відкритому вигляді, тому що з неї хлор випарується і з'єднання втратить основні властивості. Але за кілька хвилин метал не розчинить навіть ця речовина - доведеться почекати пару годин, щоб досягти потрібного ефекту.

Якщо хочеться збільшити швидкість реакції, то можна нанести кислоту на нитку (наносити без перерви) і рухати цією ниткою, як пилкою по металу.

Кислоти - це не найкраще вирішення проблеми. Набагато ефективніше використовувати гази, болгарку, терміт або автоген (газовий різак). Автор: Олена Кощеєва 9 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам