Географія Росії. Скільки морів і океанів, що омивають береги країни?


Опубликованно 19.08.2018 00:12

Географія Росії. Скільки морів і океанів, що омивають береги країни?

Протягом як мінімум триста років Росія є великою морською державою, чий флот заслужив право вважатися одним з кращих в світі. У зв'язку з цим питання про те, скільки морів і океанів, що омивають Росію, зовсім не випадкове, адже в багатьох російських регіонах економіка пов'язана з морем, а національна безпека забезпечується з урахуванням саме прибережного статусу суб'єктів федерації.

Берегова лінія Росії

Географи стверджують, що довжина берегової лінії країни дорівнює приблизно 38,5 тисяч кілометрів. По протяжності берегової лінії Російська Федерація займає третє місце в світі, поступаючись лише Канаді та Індонезії.

Враховуючи те, скільки морів і океанів, що омивають Росію, немає нічого дивного в тому, що фізико-географічні умови берегової лінії значно відрізняються від регіону до регіону. Однак, незважаючи на все розмаїття природних умов, можна укласти, що всі моря, що омивають російські берега, належать до басейнів трьох океанів: Тихого, Атлантичного та Північного Льодовитого.

Виняток становить лише одне море, яке за міжнародною класифікацією є закритим. Мова йде про Каспійському морі. Всі інші дванадцять морів є відкритими і відносяться до якогось океану. Нижче буде не тільки розказано про те, скільки морів і океанів, що омивають Росію, але і в яких географічних умовах моря знаходяться.

Моря Атлантичного океану.

Відповісти на питання про те, скільки морів Атлантичного океану омивають Росію, досить просто. До басейну цього океану відносяться три моря, що омивають береги дуже різних російських регіонів.

Самим північним морем з усіх, що належать до Атлантичного океану і омивають Росію, є Балтійське. На березі власне Балтійського моря знаходиться Калінінградська область, а водами Фінської затоки береги омиваються Санкт-Петербурга і Ленінградської області. Варто відзначити, що Санкт-Петербург є другим за величиною містом Росії і найбільшим морським портом.

Південні території Росії омиваються двома іншими морями, також належними до Атлантичного океану. Азовське море, на березі якого знаходяться Ростовська область і Краснодарський край, омиває також і територію України, таким чином, за його вод проходить державний кордон.

Через Керченську протоку, Азовське море з'єднується з Чорним, яке також належить до Атлантичного океану. Чорне море омиває береги Росії, України, Румунії, Болгарії, Туреччини, Грузії та невизнаної республіки Абхазія. Всі території, розташовані по берегах цього моря, в науковій літературі традиційно іменуються Причорномор'ям.

Через протоку Босфор, Мармурове море і протоки Дарданелли води Чорного моря змішуються з Середземним морем, а через нього повідомляються з Атлантичним океаном. Узбережжя Чорного моря лежить в субтропічному кліматичному поясі, що робить його дуже популярним серед любителів пляжного відпочинку.

По іншу сторону Кавказького хребта розкинулося велике внутрішнє море – Каспійське. Деякі географи, втім, схильні вважати Каспійське море найбільшим на Землі безстічним солоним озером. Як вже стало зрозуміло, з моря не випливає жодної річки, але найбільшою річкою, що впадає в нього, є Волга.

Моря Тихого океану

Продовжуючи розповідь про те, скільки море і океанів, що омивають Росію, потрібно перенестися на Далекий Схід, береги якого виходять до Тихого океану. До тихоокеанському басейну в Росії належать три моря: Японське, Берингове і Охотське.

Охотське море відокремлене від Тихого океану півостровом Камчатка, Курильськими островами і великим островом Хоккайдо. У той же час від сусіднього Японського моря воно відокремлене островом Сахалін.

Японське море є окраїнним морем Тихого океану, від якого воно відокремлене Японськими ж островами.

Північний Льодовитий океан

До Північного Льодовитого океану відноситься найбільше морів, що омивають Росію. Океан підступає до Росії шістьма окраїнними морями, які включають в себе: Баренцове. Біле. Карське. Море Лаптєвих. Східно-Сибірське. Чукотське.

Найбільшим містом на березі Північного Льодовитого океану є Мурманськ, який знаходиться на Кольському затоці Баренцева моря.

Підводячи підсумок розповіді про те, моря скількох океанів, що омивають береги Росії, треба сказати, що моря Росії належать до басейнів трьох океанів: Атлантичного, Тихого і Північного Льодовитого. У загальній складності в Росії налічується 12 відкритих морів і 1 закрите. Автор: Катерина Ненашева 27 Липня 2018


banner14

Категория: Студентам