Міжгалактичний простір та розширення Всесвіту


Опубликованно 02.09.2018 03:08

Міжгалактичний простір та розширення Всесвіту

Кожен школяр знає, що існують планети, зірки, галактики, які у своїй сукупності разом із фізичними законами і константами утворюють Всесвіт. Одним з цікавих питань є питання про те, що таке міжгалактичний простір, що воно собою являє. Пропонується розглянути його детальніше. Загальні уявлення про спостережуваного Всесвіту

Перед тим як переходити до розгляду питання про міжгалактичному просторі, необхідно познайомитися з нашого Всесвіту.

Як вже було сказано вище, Всесвіт - це сукупність фізичних законів, просторово-часових координат, різних фізичних постійних і матерії.

В даний час встановлено, що фізичні закони, відомі людству, виконуються у всіх куточках спостерігається Всесвіту, і не знайдено ще місця в космосі, де ці закони б порушувалися.

Що стосується матерії, то вона у Всесвіті організована спеціальним чином: планети обертаються навколо своїх зірок, зірки об'єднуються в скупчення, які носять назви галактик. У свою чергу, галактики об'єднуються в місцеві скупчення галактик і в суперскопичення, а вже суперскопичення розкидані по всій Всесвіту, є практично незалежними.

Також важливо знати, що основними силами, що діють в космічних масштабах, є сили гравітації. Завдяки цим силам наша Земля обертається навколо Сонця, яке, в свою чергу, обертається навколо центру нашої спіралевидної галактики Чумацький Шлях. Галактики у Всесвіті

Як вже було зазначено, уся спостережувана матерія Всесвіту зосереджена в галактиках. Під цим словом розуміють гігантські зоряні скупчення, які пов'язані гравітаційними силами, і що мають певну просторову форму. Наприклад, бувають еліптичні, спіральні, лінзоподібні галактики, а також неправильної форми. Галактики можуть бути малими (107 зірок) і великими (1014 зірок). Для прикладу можна зазначити, що в нашій галактиці міститься близько 1011 зірок.

Галактики об'єднуються в скупчення, у яких вони взаємодіють один з одним завдяки все тим же гравітаційним силам. Різні їх суперскопичення віддаляються один від одного, а ось усередині скупчень вони можуть рухатися назустріч один одному. Так, галактика Туманність Андромеди рухається назустріч нашій зі швидкістю 300 км/c, тому в майбутньому обидві вони єднаються в одне велике скупчення. Міжгалактичний простір

Під цими словами мається на увазі простір, що розділяє галактики. При цьому самі галактики можуть бути сусідніми, як наприклад наш Чумацький Шлях і Туманність Андромеди, так і віддаленими на мільйони і сотні мільйонів парсеків.

Згідно отриманим визначення, можна зробити висновок, що простір між галактиками - це сама порожня частина Всесвіту, яка займає найбільший її обсяг, оскільки розмір їх оцінюється в сотні і сотні тисяч парсек, а відстані між ними вимірюються в мільйони і мільярди парсеків. Нагадаємо, що парсек - це одиниця вимірювання відстаней в космосі, яка приблизно дорівнює дистанції, прохідною світлом в порожньому космічному просторі за 3,2 земних року. Що знаходиться в просторі між галактиками?

Якщо відповісти на це питання, що між галактиками нічого немає, то така відповідь буде максимально близький до істини. За сучасними оцінками середня густина матерії у Всесвіті становить один атом водню на 1 м3 космічного простору. Однак ця цифра не говорить ні про що, якщо взяти до уваги неоднорідний розподіл матерії у Всесвіті.

Якщо говорити строго, то міжгалактичний простір не є абсолютно порожнім. У ньому існують заряджені елементарні частинки (протони, електрони). Більш того, простір між галактиками пронизане електромагнітним випромінюванням, що йде від зірок. Завдяки цьому факту ми можемо бачити самі далекі від нас галактики. Температура розглянутого простору оцінюється в 2,73 К.

Виходячи з наведеної вище інформації, кожен може відповісти на питання, чи є зірки в міжгалактичному просторі. Звичайно ж, їх там немає. Простір у Всесвіті розширюється

Як вище вже було зазначено, що знаходяться на великих відстанях один від одного галактики, що віддаляються. Швидкість цього процесу можна розрахувати, якщо скористатися так званим законом Хаббла. Експериментальне підтвердження розширення Всесвіту було виявлено в кінці XX століття, завдяки вивченню червоного зсуву електромагнітного спектра далеких галактик.

Найцікавіше полягає в тому, що згідно із законом Хаббла, чим далі перебувають галактики один від одного, тим швидше вони розлітаються. Це означає, що існують такі, які віддаляються один від одного швидше, ніж швидкість світла! У цьому факті немає ніякого порушення теорії відносності Ейнштейна, оскільки не самі галактики рухаються швидше швидкості світла, а сам простір розширюється з величезними швидкостями. Майбутнє Всесвіту

Оскільки Всесвіт розширюється, і міжгалактичний простір постійно збільшується, то, згідно з найпопулярнішою на сьогоднішній день гіпотезі, наша Всесвіт, зрештою, замерзне і зануриться у вічний морок, оскільки вся речовина в ній повністю розпилиться, буде представлено у вигляді атомів і субатомних частинок. Автор: Валерій Савельєв 27 Серпня, 2018


banner14

Категория: Студентам