Співучасник – це злочинець? Якщо ні, то хто? Визначення та види співучасників
Опубликованно 06.09.2018 08:00
Злочини відбуваються щодня, і щодня заарештовують велика кількість злочинців. Однак винними у кримінальному злочині можуть бути не тільки ті, хто здійснював дію, але і співучасники.
Згідно з кримінальним кодексом Російської Федерації, співучасник – це той, хто займався організацією злочину, а також посібники і підбурювачі. Замовники та ініціатори є співучасниками, вони також несуть відповідальність за вчинення злочину. Цим пояснюється те, що при замовному вбивстві вина покладається не тільки на кілера, але і на його наймача. Співучасник злочину і виконавець – в чому відмінність?
Виконавець відрізняється від співучасників тим, що саме він вчиняє незаконне дію. Головних дійових осіб при цьому може бути кілька. Групі осіб виноситься більш важке покарання, так як групове злочин є обтяжуючою обставиною.
Не завжди в груповому злочині всі особи є виконавцями. Якщо частина групи покривала основного злочинця, або ж сприяла, то вона визнається групою співучасників. Організатори
Організатор – той, хто розробив план злочину. Відповідав за організацію співучасник – це той, хто є "мозком" операції.
Ті, хто стоять на чолі злочину, є найбільш небезпечними злочинцями, так як вони керують одним або групою злочинців, даючи їм інструкції щодо вчинення злочину.
Організатори великих злочинних угруповань несуть провину за кожне злочин своїх підопічних, а тому їм виноситься найбільш тяжкий вирок.
Види діяльності організатора: збір групування, складання плану дій, видобуток і забезпечення знаряддями злочину та інші.
Діяльність організатора завжди є умисною, так як він усвідомлює всю тяжкість своїх злочинів, має свій намір. Підбурювачі
Подстрекающий співучасник – це той, ккто змусив людину піти на скоєння злочину. Він міг робити це шляхом підкупу, погроз, умовлянь або ж насильства.
У цьому вигляді співучасті звинувачуються ті люди, які доносили конкретну думку. Тобто вмовляли злочинця на вчинення конкретної дії тим чи іншим способом.
Умисел злочинця і підбурювача може відрізнятися, але він завжди є прямим. Тому підбурювання може бути тільки предумышленным. Посібники: види пособництва
Пособництво – ще один вид співучасті, який, на відміну від перших двох, може бути ненавмисним.
У пособництві звинувачуються люди, які покривають злочинця, надають йому необхідну інформацію про місце розташування людини або іншого об'єкта. Пособництвом вважається приховане зберігання знарядь вбивства, а також прості поради злочинцю.
Злочинець не приймає особистої участі у вчиненні злочину. Всі його дії, як правило, відбуваються перед самою дією.
Існує два види пособництва: фізичне та інтелектуальне .
Фізичне пособництво надання необхідних знарядь для злочину (зброя, одяг, різні інструменти і так далі.). Крім цього, сюди відносять полегшення проведення злочину шляхом усунення будь-яких перешкод. Вважається також і фінансова підтримка.
Інтелектуальне пособництво – надання інформації про місцезнаходження об'єкта злочину чи знарядь. Надання порад і вказівок, а також приховане зберігання знарядь або обіцянку про те, що пособник приховає злочинця. Інтелектуальний співучасник – це той, хто часто зветься інформатором.
Пособництво не завжди має прямий умисел, але майже завжди вважається предумышленным. Тобто пособник може і не бажає брати участь у злочині, але згоден приховати злочинця. При цьому співучасник усвідомлює те, що цим самим порушує закон. Автор: Василець Єгор 15 Серпня, 2018
Категория: Студентам