Двостороння симетрія - це що таке? Хто має двосторонню симетрію тіла?


Опубликованно 07.09.2018 14:50

Двостороння симетрія - це що таке? Хто має двосторонню симетрію тіла?

Двостороння симетрія - це однакове розташування частин тіла організму в лівій і правій половині по обидві сторони від центральної осі або площини. Образно кажучи, якщо ви малюєте лінію від голови до хвоста організму - обидві сторони є дзеркальними зображеннями один одного. В цьому випадку організм проявляє двосторонню симетрію, яка також відома як плоска симетрія, так як одна площина ділить організм на дзеркальні половини. Ми дізнаємося все про двосторонньої симетрії і розглянемо деякі приклади. Також обговоримо основні переваги.

Визначення симетрії

Симетрія пов'язана з орієнтацією організму на основі площині або навколо осі. Враховуючи різні форми і орієнтації різних організмів, вчені придумали три основних типи симетрії: Перший тип - радіальна симетрія. При такому типі план тіла заснований на осі. Іншими словами, тіло орієнтовано так, щоб воно відбивалося з-за уявної лінії через центр організму. Ці організми мають верх і низ, але у них немає лівої і правої сторін, переду і заду. Пара прикладів радіальної симетрії - морські зірки, медузи і морські анемони. Є деякі організми, які взагалі не проявляють симетрії. Вони класифікуються як асиметричні. Єдиними тваринами, які дійсно належать до цієї класифікації, є губки. Останній тип симетрії - двостороння симетрія. Це коли план тіла можна розділити по площині, яка поділяє тіло тварини на праву і ліву сторони, які є дзеркальним відображенням один одного. Давайте подивимося на цей тип симетрії трохи докладніше.

Приклади двосторонньої симетрії

Отже, тепер ви можете подумати про різних тварин, які виявляють двобічну симетрію. Людина - це перший приклад, який ми обговоримо. Так, ми, люди, є прикладом двосторонньої симетрії. Це можна побачити досить просто. Ідіть і погляньте в дзеркало і переконайтеся самі. Ми могли б провести лінію прямо по середині вашого тіла, прямо через ваш ніс і розділити вас на праве і ліве дзеркальні зображення. Навіть ваш мозок можна розділити на рівні праву і ліву сторони.

Давайте подивимося на інший приклад. У вас є собака або кішка? Вони також мають двосторонню симетрію. Інші приклади, про які ви, можливо, і не подумали, - це акули, метелики і мурахи.

Переваги двосторонньої симетрії

Таким чином, насправді існують деякі реальні переваги для двосторонньої симетрії. Той факт, що у нас є два ока і вуха, означає, що ми можемо бачити і чути більше, ніж більшість тварин з радіальною симетрією. Двостороння симетрія також зумовила формування області голови і хвоста. Це означає, що все може йти в один кінець і виходити на іншому, на відміну від тих організмів, які повинні використовувати один і той же отвір. Не вдаючись у подробиці, давайте просто скажемо, що ми всі дуже раді цьому.

Іншою перевагою є те, що двостороння симетрія дозволяє розвивати більш ретельну нервову систему, яка може контролювати тіло. Багато тварин мають двосторонню симетрію тіла, це означає, що їх можна розділити на співпадаючі половини, викреслюючи лінію вниз по центру. В цьому відношенні членистоногі побудовані, як і люди: права половина членистоногих - дзеркальне відображення лівої половини. Це двостороння симетрія.

Двостороння та радіальна симетрія

Більшість тварин на планеті виявляють двобічну симетрію. Це те, що люди мають. Вона відрізняється від радіальної. Радіально-симетричні організми схожі на форму пирога, де кожна частина майже ідентична, хоча у них немає лівої або правої сторін. Замість цього вони мають верхню і нижню поверхні. Організми, які виявляють радіальну симетрію, це, наприклад, корали, медузи й актинії, морські їжаки і морські зірки.

Риси двустороннесимметричных організмів

Організми, які мають двосторонню симетричність, демонструють передню і задню, верхню і нижню, а також ліву і праву сторони. Як правило, вони рухаються швидше, ніж тварини, які не демонструють двосторонню симетрію тіла. Це також поліпшені можливості зору і слуху порівняно з тими, хто має радіальну симетрію.

В основному всі морські організми, включаючи всіх хребетних і деяких безхребетних, мають двосторонню симетричність. Це включає морських ссавців, таких як дельфіни і кити, риби, омари і морські черепахи. Цікаво, що деякі тварини мають один тип симетрії тіла, коли вони є першими формами життя, але вони розвиваються по-різному в міру їх зростання.

Існує одне морське тварина, яка взагалі не проявляє симетрії: губки. Ці організми є многоклеточными, але залишаються єдиними асиметричними тваринами. Це означає, що в їх тілах немає місця, де ви могли б розділити навпіл і побачити дзеркальні зображення.

Автор: Катерина Нікітіна 19 Серпня, 2018


banner14

Категория: Студентам