Що таке траур: походження слова, поняття, особливості
Опубликованно 08.09.2018 03:34
В нашому житті іноді трапляються дуже сумні події, наприклад, смерть близької людини. І виникає питання – що таке траур, як треба поводитися, щоб вшанувати пам'ять покійного, скільки днів ходити в традиційних чорних шатах. Стаття розповість про походження і значення цього терміна, а також познайомить з деякими цікавими фактами. Етимологія та загальне значення
Слово «траур» прийшло в російську мову з німецької «trauern», що означає «оплакувати». Запозичення було перейнято в петровську епоху одночасно з іншими термінами, які зараз зрозумілі кожному носію мови.
Розглянемо, що таке траур у сучасному загальноприйнятому розумінні. Це зовнішнє вираження горя, скорботи, пов'язане з відходом з життя дорогого або близької людини. Приводи для жалоби можуть бути різні: Смерть чоловіка, батька, дитини, іншого родича або небайдужої людини. Відхід з життя державного діяча, монарха, суспільно значущого особи, артиста. У цьому випадку сумують не тільки члени його родини, але і безліч людей, аж до усіх жителів держави. Лихо (як природного, так і техногенного характеру), викликало численні людські жертви. Наприклад, пожежа або падіння літака, землетрус чи повінь.
У день жалоби вся країна тужить разом з родичами загиблих, по телебаченню не показують розважальні передачі або фільми, поважаючи чуже горе.
Традиції та звичаї
Розглядаючи, що таке траур, слід висвітлити питання, пов'язаний з традиціями різних народів, які відрізняються різноманіттям. Насамперед, це носіння чорного вбрання, яке символізує гіркоту втрати. Так, жінка-вдова не має права повторно виходити заміж у той час, поки носить траур, найчастіше період становить не менше року. Крім того, вступ у шлюб неможливо і у випадку нещодавньої смерті батька чи брата.
У різних народностей є різні траурні обряди. Познайомимося з деякими з них: Нанесення собі фізичних каліцтв в знак скорботи. Наприклад, народи Австралії робили на животі і грудях шрами розжареним вугіллям. Плач. Щоб стогони вийшли переконливими, в деяких країнах навіть наймаються професійні плакальниці. Ритуальне самоспалення. Роздирання одягу. Зрізання пасм волосся. Арабські жінки, рвали на собі волосся. Посипання ран попелом спалених мерця.
Все це – варіанти жалоби в різних культурах. У християнстві носити чорні одягу слід 1-2 місяці, якщо ж покійний був палко любимо, то можна і рік. Головне – все має йти від душі, не заради дотримання якихось надуманих традицій і ритуалів, тільки в цьому випадку траур принесе бажане заспокоєння. Тонкощі і нюанси
Продовжимо розбирати значення слова "траур". Це не тільки носіння темних одягу, горе і сльози. Це ще і гіркоту втрати, розуміння, що близького і рідного людина вже не повернути. Люди, що дотримуються його, як правило, дуже страждають, тому їх близьким слід прикладати всі зусилля, щоб не погіршувати ситуацію.
Зазначимо, що слово може вживатися і в переносному значенні, нерідко з елементами гумору. Так, кажучи, «нігті у нього в жалобі», ми маємо на увазі чорні, брудні, неакуратні і недоглянуті пластини. Що в себе включає
Розглядаючи, що таке траур, слід звернути увагу і на те, що під цим словом мається на увазі і виконання деяких канонів (крім носіння чорного). Ось вони: Відмова від відвідування розважальних заходів. Добровільне небажання вступати в шлюб. Прикраси і ювелірні вироби також неприпустимі. Користування парфумом має бути дуже помірним. В цей час неприпустимо постійно говорити про своє горе. Свою втрату. Все має переживатися в душі скорботного.
Під час скорботи допустимо надягати не тільки чорну, але і темний одяг, в цьому сенсі канони досить демократичні, адже не у всіх є можливість повністю придбати весь гардероб в чорному тоні. Тому допустимі темно-сині, сірі, фіолетові вбрання без кричущих деталей.
Ми розглянули, що таке траур. Це скорбота за невчасно пішов людям (навіть якщо смерть була в результаті важкої хвороби і очікувалася), а також зовнішнє вираження цього горя, сукупність обрядів, дотримуватися які потрібно не тому, що так «наказано», а для того, щоб підкреслити свою повагу до покійного. Автор: Руслана Котова 9 Липня, 2018
Категория: Студентам