Респондент – це хто такий? Значення, пропозиції, синоніми і тлумачення


Опубликованно 12.09.2018 12:20

Респондент – це хто такий? Значення, пропозиції, синоніми і тлумачення

Об'єкт дослідження можна трактувати широко і вузько. Ми розглянемо обидва варіанти. І респондент – це не тільки той, без кого не відбудеться соцопитування. У наші дні поняття набуває іншого змісту. Тепер кожен з нас – респондент, а от чому так, про це і буде наша розмова. Значення

Так, ми навели тінь на тин. Відмовимося від звичних передмов і відразу дамо відповідь на запитання. Поняття «респондент» позначає «особа, що відповідає на питання анкети або дає інтерв'ю». Можливо, читач частенько зустрічав термін. Тому що кожен раз, коли ми чуємо «Британські вчені з'ясували, що...», зазвичай після такого вступу йдуть відсотки, цифри і приголомшливий факт (не стали брати в лапки, тому що дослідження вчених іноді бувають і цікавими і потрібними).

Психологічні дослідження, як правило, стоять на статистичних даних, які отримують опитуваннями населення, вірніше тієї групи, яка виступає об'єктом дослідження. Наприклад: Британські вчені з'ясували: 90 % інформації про них в іноземних ЗМІ – неправда. Британські вчені з'ясували, що 40 % співробітників офісів беруть їжу з собою і не користуються їдальні компанії. Британські вчені з'ясували: 100 % всіх жінок Землі занадто багато думають про себе того, чого не слід.

До речі, приклади вигадані. Але дівчата і правда штучно ускладнюють собі життя. Мораль даних, наведених вище, у тому, що всі відсотки, якщо вони не фантазійні, як у нас, стоять на респондентів, і це, напевно, очевидний факт, але про нього слід сказати. Пропозиції

А тепер пропозиції, які не мають відношення до британським вченим, зате задіюється значення об'єкта дослідження: Наші респонденти – люди відповідальні і зацікавлені в результатах дослідження. Якість відповідей респондентів при інтерв'ю (довгому або короткому) залежить від ясності формулювань. Якщо ви не наберете необхідну кількість респондентів, то дослідження не відбудеться. І це респонденти? Що з ними? А бігли і ловили, зрозуміло. Може бути, відпустіть людей?

Так, слово офіційне, але ми спробували розбавити серйозний тон визначення. А тепер перейдемо до замін. Синоніми та сучасні реалії

Тим, кому цікаві синоніми до «респондентові», будуть розчаровані. Тому що словник дає лише дві заміни – «обстежуваний» та «учасник». Можна ще запропонувати в якості додаткової підтримки слово «інтерв'юється». Але воно довге і незграбна.

А тепер повернемося до того, про що ми говорили на початку: кожен з нас – респондент. Чому? Тому що зараз час інтерактивного ТВ, коли глядач стає повноправним членом процесу виробництва матеріалу.

Уявімо, що запущений серіал втрачає рейтинг – його згортають, і рішення йде не від режисера або сценаристів, які списали, це воля його – глядача. І так зі всім зараз. Проект закривається, коли перестає бути цікавим адресату. Тобто ми знаходимося в стані постійного опитування, який замішаний на величезних грошах. Такий підхід відкриває небачені перспективи для синонімії поняття, але хай вже читач про заміни подумає сам, так як у словнику їх немає.

Еліта і маса: історія неусвідомлюваної влади

Наш світ породжений конкуренцією. І навіть мова не йде про те, що сусід змагається з сусідом, хоча і такого вистачає. Товариство пронизує ієрархія, яка повідомляє, в яку школу ходити, який вуз відвідувати і на яку роботу влаштуватися. У телешоу люди змагаються один з одним безпосередньо, а глядачі співпереживають їм. Виконавці думають, що вони вище, талановитіший тих людей, що на них дивляться. Хоча про це ніхто не говорить, тому що адже учасникам потрібні голоси глядачів.

Виходить парадокс: ми щосили прагнемо, розвиваємося і хочемо виділитися з натовпу, а в результаті все одно потрапляємо в залежність від адресата і можливого споживача наших талантів. Який висновок? Насправді їх два: Задаватися не слід. Респондент – це велична і могутня фігура, яка не усвідомлює своєї справжньої влади.

Тема, гідна обдумування, тому ми залишаємо читача. Автор: Валентин Мануковский 13 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам