Інститут Сурікова. Московський державний академічний художній інститут імені Сурікова в. І.


Опубликованно 12.09.2018 20:58

Інститут Сурікова. Московський державний академічний художній інститут імені Сурікова в. І.

Ігор Еммануїлович Грабар, справді знаковий представник світу живопису Росії, зміг в 30-х роках минулого століття зібрати разом талановитих майстрів і відродити традиції московської художньої школи. Він вдихнув нове життя в вуз, який зараз носить назву Московський Державний академічний художній інститут імені Сурікова.

Короткі історичні факти

В 1843-му в Москві засновано училище, яке виросло з рисувальних класів шанувальників живописного мистецтва. Навчається в ньому могли представники різних верств суспільства. Кріпосні люди, які отримали звання художника, могли розраховувати на звільнення від кріпосного права. Це право закріплювалося окремим указом імператора Росії.

У 19-му столітті, у другій половині, його перетворили в Московське училище живопису, скульптури, архітектури. Через деякий час воно стало офіційно випускати осіб з середньою освітою.

При революційних потрясінь 1917 року його не закрили, а перетворили в майстерні, з'єднавши з Строгановськом училищем. Подальша трансформація була здійснена восени 1920 року, коли всі художні майстерні злили у Всесоюзні художні технічні майстерні (ВХУТЕМАС).

У 1927 році здійснена чергова реорганізація, з'явився ВХУТЕИН (Всесоюзний художній технічний інститут). Але факультет графіки залишився самостійною структурою, зберіг базу від Московського училища живопису, скульптури, архітектури. При створенні в 1934 році Московського інституту образотворчих мистецтв ця структура була взята за основу. Період розквіту, війна, евакуація

У 1937 році керівником інституту призначили В. Е. Грабаря, що зумів в короткий період відновити в ньому кращі традиції художників і скульпторів московської школи.

З початком війни інститут активно включився у надання допомоги фронту, який відчував гостру потребу в матеріалах агітаційного характеру. Крім інституту, в Москві інших структур, готових виконувати подібні замовлення, не виявилося.

З наближенням ворога до Москви було прийнято рішення про евакуацію інституту в Самарканд, яка почалася в жовтні 1941 року. Реевакуація стала можливою в кінці 1943 року, коли стало ясно, що перемога СРСР над фашистською Німеччиною невідворотна.

У 1948 році інституту у володіння в Москві було передано велику споруду за адресою: Товариський провулок, будинок 30. У ньому він розміщується і зараз. Ім'я Василя Івановича Сурикова інституту присвоєно в 1948 році.

Структура

Московський Державний академічний художній інститут імені Сурікова представлений ректоратом, п'ятьма факультетами, чотирма окремими кафедрами і загальним відділом.

Факультети інституту наступні: Живопису. Включає кафедру, дві лабораторії та дві майстерні. Графіки. До складу входить кафедра, три лабораторії, дві майстерні. Скульптури. Кафедра, лабораторія. Техніки і технології скульптурних матеріалів. Включає в себе три майстерні. Теорії та історії мистецтв. Складається з кафедри і кабінету, в якому є фонотека і фонд робіт учнів інституту Сурікова. Архітектури.

Окремі кафедри представлені: кафедрами малюнка і гуманітарних наук; кафедрою російської та іноземних мов; кафедрою фізичного виховання.

У загальний відділ МГАХИ їм. В. І. Сурікова, крім адміністративно-господарських, фінансових, матеріально-технічних та кадрових підрозділів входять: гуртожиток; підготовчі курси; медичний підрозділ.

Спеціальності внз

Інститут Сурікова по завершенні процесу навчання випускає таких спеціалістів (освіта вища): бакалаврів теорії, історії мистецтв, архітектури; художників: живописців (станковий живопис, монументальний живопис, театрально-декорационная живопис); реставраторів (станковий олійний живопис, темперна живопис); графіки (станкова графіка, мистецтво книги, мистецтво графіки і плаката); скульпторів.

При інституті є магістратура та аспірантура.

Порядок вступу до вузу

Вступні іспити з певними особливостями претенденти здають і в МГАХИ. Вступники на попередній стадії відбору надають свої роботи екзаменаційної комісії для перегляду. Це малюнки (портрети, людські фігури), живописні твори, також портрети з руками і композиції. Ті, чиї роботи будуть оцінені позитивно, отримують доступ до подальшої здачі іспитів.

Вступні іспити з конкретних предметів здійснюються в майстернях, у строго визначений час. Абітурієнти працюють з натурника.

Виконуючи малюнок, треба виконати олівцем два завдання на папері. Паперові листи видає комісія МГАХИ їм. Сурікова в. І. або використовуються власні, але відзначені печаткою інституту.

Якщо композиція виконується по заданій темі, то техніка виконання довільна, на розсуд абітурієнта.

Особи, які за наслідками випробувань удостоєні позитивних оцінок, допускаються до письмового іспиту.

Абітурієнти, які не пройшли за конкурсом, отримують можливість навчання в інституті на комерційній основі.

Абітурієнтам, яких допустили до здачі вступних іспитів, виділяється гуртожиток (тільки іногороднім). Вступ до вузу на заочні відділення передбачає проживання не в гуртожитку.

Навчання в інституті

Навчальний процес в інституті Сурікова будується на навчальних групах, вони складаються з п'яти-семи студентів. Навчальний рік ділиться на два семестри, літню практику, сесії (взимку і влітку), канікули. Академічний навчальна година - 45 хвилин.

Контроль за рівнем засвоєння студентами МГАХИ їм. Сурікова в. І. одержуваних знань здійснюється за допомогою екзаменаційних сесій двічі на рік. Переведення на наступний курс підлягати студенти, у яких відсутні академічні заборгованості з усіх предметів.

Навчання в інституті забезпечується прекрасним підбором викладачів. У значної частини з них є вчені ступені, а також величезний досвід практичної роботи.

У різні періоди МГАХИ їм. Сурікова в. І. закінчили багато відомі художники, живописці. Серед них Віталій Цвірко, Володимир Стожаров, Наталя Нестерова та інші.

Інститут Сурікова постійно проводить виставки робіт студентів, з якими можуть ознайомитися всі бажаючі. Автор: Файзуллін Ігор 3 Вересня, 2018


banner14

Категория: Студентам