Тесть: значення слова. Хто є тестем?


Опубликованно 14.09.2018 02:12

Тесть: значення слова. Хто є тестем?

У людей, що вступають у шлюб, після весілля з'являється багато нових родичів. Вони не пов'язані між собою кровними узами, називаються свойственниками. У російській мові існують певні слова, які позначають новий статус людей по відношенню один до одного. Визначити, яке значення має слово "тесть", можна за його виникнення.

Історія появи родичів по шлюбу

Назви свояки з боку чоловіка і дружини з'явилися кілька століть тому. Спочатку виникли слова, що визначають родичів чоловіка. Свекор, свекруха, зовиця і дівер - батько, мати, сестра і брат чоловіка. Рідня чоловіка завжди вважалася більш важливою. Наречена приходила в дім нареченого, ставала членом його сім'ї, народжувала дітей, виконувала різноманітну домашню роботу, поважала рідню чоловіка. Слова, що позначають родичів дружини, з'явилися набагато пізніше. Походження слова

Існує кілька значень слова "тесть". Спочатку в праслов'янській та італійською мовами було два різних слова: "тьсть" і test. Завдяки спільним шлюбів і змішання мов стало зрозуміло, що існують однакові за змістом слова. У першому випадку мається на увазі, що батько дружини пам'ятає про моральних і матеріальних зобов'язаннях, які він на себе взяв. У другому варіанті слово позначає священне угоду, яке є обов'язковим для виконання тими, хто його укладав.

Надалі принципи вживання поняття "тесть" і значення слова трохи змінилися. У ньому поєднуються кілька смислів: тітка, тішити і честь. Саме старший чоловік в родині повинен стежити за порядком і дотриманням законів честі.

Існує думка про зв'язок значення слова "тесть" з однокорінними словами в англійській мові: Toast - "шматок хліба, підсмаженого на вогні", "тісто", "знайомство", "проба". Tax – "вантаж", "тяжкість", "виснажувати". Chaste – "непорочність", "чистота".

За цим припущенням батько дружини віддає, відтісняє від себе дочку, честь якої він зберіг.

У сучасному житті первісне значення слова "тесть" втратило свою силу. Зять, обираючи дружину, набуває нових близьких родичів, які виростили наречену піклуються про її майбутнє. Якщо чоловік шанобливо ставиться до батька дружини, зазвичай чоловіки добре ладнають між собою, конфліктів у них не виникає. Автор: Оксана Сергєєва 17 Серпня, 2018


banner14

Категория: Студентам