Медична освіта в Німеччині: підготовка, вступ, перелік внз


Опубликованно 16.09.2018 00:52

Медична освіта в Німеччині: підготовка, вступ, перелік внз

Охорона здоров'я в Німеччині – одне з найкращих у Європі і світі. Сучасна медицина Німеччини відрізняється найвищою якістю послуг: лікуватися сюди їздить вся Європа. На розвиток охорони здоров'я та дослідницький компонент медичної науки уряд Німеччини виділяє величезні кошти. Чудово оснащені клініки можуть бути самого різного профілю і виду власності: державні, а також приватні. Тому студентам медичних факультетів є у кого і де вчитися. Унікальні можливості

У Німеччині всього 39 медичних факультетів. Чотири - у приватних медичних університетах, інші є частиною державного безкоштовної освіти.

Німці відрізняються лояльністю до іноземців практично у всіх сферах діяльності та навчання. Це повною мірою відноситься і до медичним навчальним закладам. Вважається, що культурне розмаїття позитивно впливає на розвиток науки, медичної в тому числі.

Даний факт – відмінна новина для тих, хто хоче отримати німецький медичний диплом. А якщо додати, що 34 медичних факультету навчають лікарському справі безкоштовно, то відкриваються чудові перспективи практично для кожного. Тому що медична освіта в Німеччині - цілком реальна можливість отримати гідну професію. Потрібно тільки захотіти і гарненько підготуватися.

Вся справа в конкурсі

У Німеччині не бояться цієї фантастичної доступності медичної освіти. Вся справа в ефективному і безвідмовному бар'єрі - жорсткому конкурсі для вступників. Крім того, така політика приваблює в країну найсвітліші голови, з яких потім вийдуть прекрасні доктора.

Кожен рік на дев'ять тисяч місць медичного навчання претендує приблизно сорок тисяч абітурієнтів. Конкурс в цьому випадку досить серйозний, але не позамежний: 4,5 особи на місце. Це середні дані, тому що іноді пік конкурсу налічує 20 – 30 чоловік на місце. Але російським абітурієнтам потрібно орієнтуватися на іншу статистику. Квоти для іноземців

У Німеччині є одна застигле вираження - Numerus Clausus. Переводити його буквально немає потреби, а от позначає воно неприємні новини для абітурієнтів: на дану спеціальність набір в університети обмежений. Медичні факультети – улюблені відділення для цього самого Numerus Clausus. Але все не так страшно, розбираємося далі.

Рівно 8% становить квота на іноземців з країн, що не входять в Європейський Союз, куди входить Російська Федерація. Від дев'яти тисяч загальних місць ця частка складає немало: 720 осіб із країн, які перебувають за межами ЄС, можуть почати отримувати медичну освіту в Німеччині щорічно. Іноді конкурс всередині даної квоти може бути навіть нижче, ніж для німецьких шукачів.

Умови вступу

Середній бал за російською шкалою повинен бути не нижче 4,5. Якщо ж він далекий від блискучого, втрачено не все. Досить буде здати додатковий тест TMS для вступу на медичні спеціальності. Тоді при подачі та аналізі ваших документів буде враховуватися бал тесту (при його успішної здачі, звичайно). Тест включає в себе кілька розділів для перевірки здібностей претендента: працювати зі складними текстами та графіками, запам'ятовувати візуальні дані, аналізувати інформацію та логічно мислити. Цей тест можна здавати лише один раз. Високий бал значно підвищує шанс вступу в університет. Вимоги до іноземним абітурієнтам

Основні вимоги до вступників виглядають наступним чином: Головний критерій успішності під час надходження – знання німецької мови. Сертифікат обов'язковий. Рівень німецької мови повинен відповідати С1 – С2. Можливо навчання на англійській мові. В цьому разі обов'язковий сертифікат TOEFL або IELTS. Але від німецької мови все одно нікуди не дітися, результати тесу з німецької повинні відповідати рівню В1 – В2. Для вступу прямо з середньої школи потрібно успішно завершити два семестри курсу підготовки штудиенколлег (див. нижче). На цих курсах студенти можуть обрати собі спеціальність. Якщо ж претендент провчився якийсь час у вищому навчальному закладі в рідній країні, він може вступати до університету в Німеччині тільки по тій же спеціальності. Квест для вступників

У умовах для вступників до університетів Німеччини безліч деталей і застережень. Кожен університет має право внести в правила свої корективи, але зазвичай ці уніфіковані правила. Ось деякі «універсальні» приклади для російських абітурієнтів: Якщо є атестат з золотою медаллю зразка до 2014 року включно, можливе надходження в штудиенколлег в Німеччині, а прямо в німецький університет – тільки після 2-х років навчання у вузі рідної країни, визнаному в Німеччині. Атестат зразка до 2014 року без медалі дає право на вступ на підготовчий курс тільки після одного року навчання у визнаному Німеччиною внз, напряму в університет – після двох років вузівського навчання. Атестат зразка 2015 року і пізніше: можливе надходження на підготовчий курс безпосередньо, в університет – після одного року навчання у вузі, визнаному в Німеччині.

Студенти російських медичних вузів теж можуть вступити вчитися в Німеччину. Це буде більше схоже на переклад: студенти 3-го курси і вище можуть подати заяву на зарахування в німецький університет, виконуючи при цьому обов'язкові вимоги до абітурієнтів з інших країн. В принципі, переклад можливий навіть на більш високий курс. Рішення приймаються університетськими комісіями з урахуванням усіх деталей пройденого освіти і рівня володіння німецькою мовою. Про знання німецької мови

Єдина європейська система тестів на знання мов включає в себе і німецьке тестування. Головна відмінність тестів з німецької мови від інших – можливість пройти його тільки на території Німеччини.

Перевіряються читання, письмо, сприйняття мови на слух, уміння говорити. Кожна з трьох ступенів володіння мовою ділиться на два підрівня, в результаті виходить шість рівнів німецької мови: А1 – розуміння простих слів у побутовому спілкуванні; А2 – розуміння невеликих пропозицій і повільне читання тексту; В1 – перший пороговий рівень з спілкуванням на побутовому рівні, розумінням телевізійних передач за умови повільної дикторської мови. В2 – пороговий просунутий рівень знання німецької мови, потрібний для вступу в університет для навчання англійською мовою. Вільні діалоги, довгі письмові повідомлення, здатність обґрунтувати свою думку – це вимоги до даного рівня. С1 – професійний рівень з розумінням розгорнутих текстів, будь-яких фільмів, швидкого промовою, повноцінним викладом своїх думок. Потрібен для вступу в німецький університет. С2 – досконале володіння розмовною мовою будь-якій швидкості, умінням спілкуватися на будь-яку тему, використання великої лексики.

Сертифікат виходить після успішної здачі одного з трьох варіантів іспитів: рівень В1; рівень В2/С1; рівень С1/С2.

Для вступу в університет достатньо здати іспит на другий рівень німецької мови В2/С1 по будь-якій з систем, DSH, ZOP, GDS або KDS. Підготовчий етап

По своїй суті курс штудиенколлег в Німеччині - це коледж підготовки до вузу. Попит на послуги таких курсів за останні кілька років зросла в рази. Тому тепер вони функціонують практично при кожному університеті. Вибирати, звичайно, краще «рідний» штудиенколлег при університеті, куди ви збираєтеся вступати: шанс вступу буде вище.

Навчання в державних штудиенколлег безкоштовне. Є і приватні курси, де навчання платне і зазвичай коштує кілька тисяч євро (на платні курси вступити легше).

Програма курсів відмінно структурована і складається з декількох стандартних програм, які потрібно вибирати дуже уважно: М - курс для майбутніх медиків, біологів і провізорів; Т - курс для інженерів, математиків і блоку природничих наук; W - курс для майбутніх соціологів та економістів; G – курс для філологів, германістів та інших гуманітаріїв; S – курс спеціальний мовний.

Зрозуміло, що майбутнім медикам потрібно вибирати М – курс, тут варіантів немає. Німецькі медичні навчальні заклади

Спеціалізованих медичних університетів у Німеччині немає. Правильніше говорити про медичних факультетів при університетах. Практично будь-німецький факультет медичного профілю дає чудовий рівень знань – це загальна властивість медичної освіти в Німеччині. Але якщо стоїть питання про вибір кращих навчальних закладів, то його краще вирішувати за допомогою офіційних рейтингів медичних вузів, які легко можна знайти в мережі.

У Німеччині є університетів з медичними факультетами, яким ці рейтинги не потрібні. До них відноситься, наприклад, Технічний університет Дрездена, випускає зі свого медичного факультету кращих стоматологів. Престижний медичний диплом зі спеціалізацією логопеда можна отримати тільки в одному місці. Це найвідоміший Технічний університет Ахена.

Що ж стосується класичних факультетів з викладанням лікарської справи широкого профілю, то тут поза конкурсом два найбільших німецьких університету зі світовою славою: у Берліні та Гейдельберзі. Гейдельберзький університет

Медичний факультет у Гейдельберзі – один з престижних навчальних медичних центрів у Німеччині. Це самий заслужений і один з найбільших німецьких університетів: він був заснований у 1386 році, а число студентів на п'ятнадцяти факультетах досягає тридцяти тисяч. Одних тільки професорів в Гейдельберзькому університеті 530 осіб, а загальна кількість співробітників університетських близько 6000. На першому фото до статті університетська бібліотека.

Потрібно бути готовим до того, що конкурс тут вище, ніж в інших університетах. На медичний факультет можна поступити тільки після двох років навчання у внз медичного профілю, визнаному в Німеччині.

В якості підготовчих курсів краще вибирати штудиенколлег в самому Гейдельберзі з безкоштовним навчанням. З вступних іспитів на курси потрібно здавати тільки німецьку мову. Університет імені Гумбольда в Берліні

Медичний факультет Берлінського університету може посперечатися зі своїми колегами в Гейдельберзі по престижності, якості освіти та студентів. Поступається він лише у віці: він молодший старшого брата на 450 років.

Це найбільший науковий центр: дослідницький компонент в університеті є предметом гордості його професорського складу і всієї країни.

Ще одна відмітна особливість – інтернаціональний склад як студентів, так і викладачів. Берлінський університет надзвичайно лояльний до іноземним студентам: щороку в ній навчається близько 5000 чоловік з різних країн світу. Є навіть спеціальна програма опікунства над іноземними студентами-першокурсниками. Навчальний процес на факультеті

Ніде і ніколи майбутнім лікарям не навчалося легко. Щодо медичної освіти у Німеччині цю «нелегкость» потрібно звести, як мінімум, у другу ступінь. І воно того варте, якщо ви приїхали в Німеччину отримати одну з найкращих у світі медичних утворень.

Разом зі старими традиціями вищої німецької школи використовуються найсучасніші методики та технології – з цим у німецьких університетських клініках все в порядку.

Студенти можуть вибирати темп і обсяг навчання. Також вони вільні у плануванні навчальних семестрів. Але загальний термін навчання не може перевищувати шести років і трьох місяців. Сумарна кількість навчальних годин за весь час навчання повинно бути не менше 5500. Ці дані будуть враховуватися при влаштуванні на роботу в країнах Європейського Союзу. Якщо у вас є німецький диплом лікаря

Ви можете бути громадянином будь-якої країни, щоб працювати в клініках Німеччини. З одним витонченим доповненням: якщо у вас є на руках німецький диплом лікаря.

Диплом відкриє перед вами двері всіх європейських медичних центрів. Для цивілізованого пошуку роботи після університету надається продовження виду на проживання в Німеччині на півтора року.

Лікарі у Німеччині потрібні і дуже затребувані, тому шанс залишитися попрацювати в секторі сучасної німецької медицини дуже непоганий. А з таким практичним досвідом вам ціни не буде.

Це рідкісна можливість отримати блискуче медична освіта в Німеччині, маючи на руках дуже обмежені ресурси вигляді світлої голови, працьовитості і завзятості. Адже всього-то потрібно здати тест з німецької мови і показати свої знання в загальних науках. Обов'язково потрібно спробувати. Автор: Valeriya Gurevich 31 Серпня 2018


banner14

Категория: Студентам