Академія футболу Тамбов: це і навчання, і гра
Опубликованно 20.09.2018 00:12
Футбольна школа Тамбова офіційно почала свою історію в 1983 році. Тоді Спорткомітет Тамбовської області та обласна федерація футболу при підтримці відділу народної освіти відкрили в міській ДЮСШ № 7 відділення футболу. У дев'яти районах області були відкриті філії, які служили центрами розвитку дитячого і юнацького футболу на Тамбовщині і повинні були стати спільно з обласної СДЮСШОР з футболу джерелом поповнення для команди другої ліги чемпіонату СРСР "Спартак" (Тамбов). Від ДЮСШ до Академії
У 2007 році ДЮСШ № 7 був привласнений статус школи олімпійського резерву, який за фактом великою діяльності школи у неї вже був.
З 2009 року відділення футболу СДЮСШОР № 7 Тамбова вирішив взяти собі назву "Академія футболу Тамбов", пов'язано це було з тим, що йому, як одному з 11 кращих в Росії, Російський футбольний союз (РФС) присвоїв статус регіонального Центру олімпійської підготовки (ЦОП) з відповідним федеральним фінансуванням.
Ця обставина призвела до того, що до кінця року Академія футболу юридично поглинула всю СДЮСШОР. Згідно постанови обласної адміністрації, все майно і об'єкти СДЮСШОР № 7 перейшли в управління Академії.
У 2010 році таким же чином Академія включила в себе і колишнього "колегу" - СДЮСШОР з футболу.
Завдання в Академії футболу колишні: популяризувати футбол (і спорт взагалі) серед юних жителів Тамбовської області, залучати юнаків і дівчат до систематичних занять фізичною культурою, готувати футболістів високої кваліфікації. Тим більше, що з 2013 року у місті створено футбольний клуб "Тамбов", що став приймачем "Спартака" і нині виступає на другому рівні російського футболу - Футбольної національної ліги.
Інфраструктура
Академія футболу Тамбова базується на стадіоні "Локомотив". У 2007 році він був серйозно модернізований в рамках програми РФС "Подаруємо дітям стадіон". Тут розташовується Центр підготовки футболістів, є штучне футбольне поле, трибуни на кілька тисяч місць, адміністративно-господарські будівлі. При Академії функціонує інтернат.
Містом Тамбовом діяльність Академії не обмежується. Є відділення в містах Тамбовської області Моршанске і Рассказово. Однак найбільш потужний філія перебувати в Мічурінськ, де тренувальною базою Академії є місцевий стадіон "Локомотив". Команди Академії футболу Тамбов
Готувати футболістів високого рівня без участі в турнірах неможливо, тому при Академії було створено дві команди - чоловіча і жіноча.
Чоловіча команда ФК "Академія футболу" (Тамбов) досить довго виступала в зоні "Черноземье" третього (аматорського) дивізіону першості Росії. З організацією футбольного клубу "Тамбов" піраміда футболу в області кілька перебудувалася. У третьому дивізіоні зараз молодіжна команда "Тамбов-М", в якій багато вихованців Академії футболу. На початок червня команда посідала сьоме місце серед тринадцяти можливих.
Жіноча команда ЖФК "Академія футболу" (Тамбов) грає в зоні "Південь" першого дивізіону першості Росії. Тамбовчанки - одні з найсильніших у своїй зоні, в останні роки постійно пробиваються у фінальний турнір кращих команд першого дивізіону, де виступають все краще і краще. У минулому сезоні жіноча Академія виграла зону, перемігши у семи матчах з десяти. Склад ЖФК "Академія футболу" (Тамбов): однією з кращих команд Чорнозем'я 2017 року Гравець Рік народження Воротарі Ганна Милосердова 2000 Ольга Несветаева 2000 Христина Семенчина 1996 Катерина Соловйова 1989 Захисниці Воробйова Яна 1999 Гордєєва Анастасія 1999 Аліна Жеребятьєва 1999 Марія Левіна 1997 Дарина Мачалина 1999 Тетяна Назарова 1991 Любов Радайкіна 1989 Ірина Чунарьова 1995 Полузащитницы Олена Бичкова 1995 Олеся Довгих 1997 Олеся Зибіна 1997 Лада Лагутіна 1998 Олена Павленко 1994 Оксана Потапова 1995 Марина Смірнова 1997 Ганна Стипан 1997 Нападники Світлана Дудаєва 1994 Золотарьова Анастасія 1996 Олена Мачихіна 2001 Анастасія Подшивалина 1984 Наталія Симакина 1988 Відгуки
Академія футболу (р. Тамбов) і тамбовська футбольна школа - одні з кращих, якщо не найкращими в регіоні.
Є, звичайно, поліпшити Академії як на рівні тренувальної роботи, так і інфраструктури. Головне, що футбол на Тамбовщині не помер. Не у всіх регіонах дитячі та юнацькі команди спортивних шкіл мають можливість регулярно їздити на змагання, а вже про футболісток і говорити зайве. Міст і населених пунктів Росії, де є жіночий футбол, всього-то кілька десятків. Автор: Сергій А Сосєдов 4 Липня, 2018
Категория: Студентам