Які були в СРСР токарні верстати?


Опубликованно 22.09.2018 17:54

Які були в СРСР токарні верстати?

Люди з XVIII століття замість ручної праці почали використовувати машини для виробництва. Вони працювали на пару, потім у XX столітті перейшли на електроенергію. Машинне виробництво набагато полегшує життя людей, роблячи всю складну роботу за них, тому людство з кожним роком модернізує техніку. Однією з найважливіших машин є токарний верстат. СРСР активно використовував це пристрій у часи Великої Вітчизняної війни і в періоди п'ятирічок. Зараз молодь навіть не дуже уявляє, навіщо потрібна ця машина. У цій статті ми розберемо, що таке токарний верстат, для чого його використовують, які були в СРСР токарні верстати.

Для чого потрібні токарні верстати?

Дана машина потрібна для того, щоб шляхом різання або точіння обробляти деталі (або їх заготівлі) з металів та деревини. За допомогою токарного верстата обточують і розточують гладкі циліндричні, фасонні та конічні поверхні такої форми, виточують канавки (поглиблення на виробі), конуси, обробляють внутрішні поверхні, нарізають різьбу, проводять підрізування і обробку торців, свердлять і т. д.

У пристрої багато можливостей, а відповідно, повинно бути багато різних моделей і різновидів. Насправді, яку б роль не виконував токарний верстат, всі машини мають однакову будову, представлене на фото нижче.

Передня бабка (в ній міститься коробка швидкостей, що складається в основному з шпинделя) закріплена на лівому кінці станини. Заготівлі шпиндель повідомляє головні руху завдяки особливим пристосуванням. На шпинделі для установки патрона або планшайби є також посадочні поверхні, а всередині розташовано конічний отвір, куди вставляють хвостовик центру. Коробка швидкостей в передній бабці служить для регулювання частоти обертання шпинделя. Коробка подач забезпечує ходовому валу і гвинта різні частоти обертання. Супорт потрібен для закріплення різального інструменту, він повідомляє йому руху подачі. Фартух супорта перетворює обертальні руху ходового вала або ходового гвинта в прямолінійні руху супорта. А задня бабка виконується роль закріплення центрів, свердел, мітчиків та ін. Токарний верстат СРСР

В роки п'ятирічок, під час Великої Вітчизняної війни і після неї Радянський Союз активно використовував різні машини, щоб підняти економіку країни. В СРСР токарні верстати по металу та деревини використовували найчастіше для створення зброї, військової техніки, а також інших пристроїв і пристосувань, які б допомогли у важкий час.

У війну люди активно працювали на машинах. Добре збереглися токарні верстати СРСР, фото з тих часів не залишилося, але машини дійшли до наших днів. І, прийшовши в музей військової техніки, найімовірніше, ви побачите там і пристрої з заводів. Станки робили добре і якісно, щоб вони не зносилися і прослужили довго, так воно і вийшло.

Висновок

Отже, в цій статті ми розібралися, що таке токарні верстати, навіщо вони потрібні, як їх будову, як довго вони можуть служити. Токарні верстати СРСР, як показав час, – самі надійні, вони ніколи не підводили людей у важкі часи. Автор: Ліза Купер 26 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам