Дагестанский державний університет (ДГУ) в Махачкалі
Опубликованно 02.10.2018 00:46
Дагестанський державний університет, розташований в Махачкалі є одним з найкращих вищих навчальних закладів регіону. Велика кількість представлених програм дозволяє готувати фахівців у різних напрямках. Історія університету
Університет був створений у 1931 році під ім'ям Дагестанського агропедагогического інституту. Першими студентами стали 75 осіб. У той час у структуру навчального закладу входили суспільно-літературне віддалення, фізико-математичне, а також хіміко-біологічне. Інститут був першим вищим навчальним закладом в регіоні, слідом за ним через кілька років були відкриті й інші вузи.
У 1957 році інститут був перетворений в Дагестанський державний університет. У тому ж році були відкриті нові факультети, наприклад, факультет іноземних мов. До кінця 20-го століття книжковий фонд бібліотеки внз склав майже 1 000 000 книг.
Університет сьогодні
В структуру ДГУ в Махачкалі входять 17 факультетів. Крім того, працює 97 кафедр. Університет має філії в інших містах регіону. На базі університету працює 14 науково-інноваційних центрів. У число об'єктів інфраструктури університету входить Ботанічний сад, а також історичний і біологічний музей. Факультети ДГУ в Махачкалі
Всього в університеті 17 факультетів. Серед них такі як: математика і комп'ютерні науки; хімічний; біологічний; сходознавства; економічний та інші.
В структуру університету входять 2 інституту: екології і сталого розвитку; юридичний.
У структуру кожного факультету та інституту ДГУ в Махачкалі входять більше десятка кафедр, більшість з яких є випускаючими. Наприклад, в структуру фізичного факультету входять наступні кафедри: експериментальної фізики; фізичної електроніки; загальної фізики; фізики конденсованого стану та інші.
Також працює кілька міжфакультетських кафедр: фізичного виховання; іноземних мов для природничих напрямів та інші.
Напрями підготовки
ДГУ в Махачкалі пропонує велику різноманітність освітніх програм для всіх ступенів вищої освіти. Для вступу на певний напрям передбачений свій перелік вступних випробувань.
Школярі, що надходять для отримання першої вищої освіти на бакалаврат, можуть використовувати результати ЄДІ замість результатів екзаменаційних випробувань, проведених безпосередньо внз. Наприклад, для подачі заяви на напрям бакалаврату «Прикладна математика і інформатика» потрібен наступний перелік ЄДІ: математика (важливо звернути увагу, що приймаються результати по профільної математики), інформатика і російську мову. Такий же перелік вступних випробувань потрібно і для напряму «Інформаційна безпека».
Для вступу на програми магістратури необхідно успішно пройти іспити, що проводяться університетів. Для ряду напрямків екзаменаційні випробування проводяться в письмовій формі, для ряду у письмово-усній. Іспит відповідає профілю обраного напрямку. Наприклад, для напряму «Економіка» необхідно успішно пройти іспит з економіки.
Прохідні бали
Для успішного зарахування на бюджетні місця ДГУ в Махачкалі абітурієнтам потрібно було подолати кордон прохідних балів. Наприклад, прохідний бал напрями «Технологічна підприємництво» склав значення 129. Бюджетних місць виділятися 50.
Для напряму «Біологія» прохідний бал становив значення 159. Кількість бюджетних місць також 50. Для зарахування на програму «Прикладна інформатика» потрібно набрати понад 110 балів. Виділене кількість бюджетних місць відповідає значенню 119. В середньому по всіх вузах Росії прохідні бали на бюджетні місця в ДДУ є порівняно низькими. Автор: Еліна Мва 22 Липня, 2018
Категория: Студентам