Що таке Гіперборея: легенди, цікаві міфи, гіпотези, столиця держави та місцезнаходження
Опубликованно 05.10.2018 12:58
Дослідники древніх легенд і міфів згадують про одному таємничому світі, який називається Гіперборея. Також є інформація про те, що дану країну іноді називали Арктидой. Багато намагалися знайти її можливе місце розташування, але поки її існування не доведено і нічим, крім міфів, не підтверджено. Що таке Гіперборея? Це гіпотетичний стародавній материк або величезний острів, який раніше існував в північній частині планети біля Північного полюса. В ті часи Гіперборея була населена дуже могутнім народом - гіперборейцями, мали досить розвинену цивілізацію. Розглядаючи, що таке Гіперборея, слід зазначити, що назва її означає "за північним вітром Бореем". Частина дослідників вважає, що це і є горезвісна Атлантида. Карти
Досі немає доказів щодо того, що Гіперборея коли-небудь існувала. Що таке Гіперборея, ми можемо дізнатися лише з давньогрецьких легенд і зображень даної ділянки суші на старовинних гравюрах, наприклад, на карті Меркатора, яка була видана його сином ще в 1595 році. На ній у центрі розташовується зображення цього легендарного материка, а навколо знаходиться узбережжі Північного Льодовитого океану з сучасними легко впізнаваними річками і островами.
Слід звернути увагу на те, що ця карта породила безліч питань у дослідників, які також хотіли розібратися в тому, що таке Гіперборея. За описами багатьох давньогрецьких літописців, на цьому материку панував сприятливий клімат, а з моря чи великого озера, яке розташовувалося в центрі Гіпербореї, випливали і потрапляли в океан 4 великі річки, унаслідок чого на карті це загадкове місце виглядає у вигляді круглого щита з хрестом.
Боги Гіпербореї
Що ще можна сказати про це місце? Стародавні греки вважали, що жителі цього континенту (острови) були особливо улюблені богом Аполлоном. На території Гіпербореї жили його слуги і жерці. Стародавні легенди свідчать, що бог Аполлон був на дану територію один раз на 19 років.
За деякими астрономічним даними можна зрозуміти суть появи цього гиперборейского божества. Справа в тому, що місячні вузли на орбіті у вихідну точку повертаються рівно через 18,5 року. Але будь-яке небесне тіло в стародавні часи було чимось божественним, наприклад, Місяць у Стародавній Греції була Селеною. До імен різних грецьких богів, включаючи і Аполлона, а також до відомих героям, наприклад, Геракла, додавався узагальнений епітет - гиперборейский. Жителі Гіпербореї
Існує безліч різних книг про Гіпербореї. З них можна дізнатися, що жителями цієї країни були гіперборейці. Вони ставилися до тих народів, які були близькі до богів. Жителі цього загадкового місця насолоджувалися радісною працею з танцями, піснями, молитвами, бенкетами, а також загальним нескінченним веселощами. Вважалося, що смерть гиперборейца наступала тільки через пересичення життям і від втоми. Обряд переривання життя при цьому був досить простим - коли гіперборейці втомлювалися від свого життя, то вони кидалися в море.
Мудрі жителі цього місця володіли численними знаннями і таємницями Гіпербореї. Вихідці з цих земель (мудреці Арситей і Абарис) вважалися і іпостассю, і служителями Аполлона. Вони вчили грецький народ складати гімни та поеми, а також вперше відкрили їм таємниці світобудови, філософію і музику.
Столицею Гіпербореї вважався місто Підлоги.
Батьківщина стародавніх слов'ян
Локалізацію цього таємничого континенту намагалися десятки вчених і письменників. Як вже говорилося раніше, підтвердження існування Гіпербореї не існує, але є теорія, що саме з цих земель прийшли слов'янські народи. Саме тому Гиперборею прийнято вважати батьківщиною всього російського народу. Полярний Північний континент колись з'єднував землі Нового світу та Євразії. Різні автори і дослідники знаходять залишки стародавньої цивілізації в наступних місцях: Кольський півострів. Гренландія. Уральські гори. Карелія. Півострів Таймир. Реальність чи міф
Є безліч людей, які не заглиблюються в історію, але цікавляться питанням про те, чи існувала коли-небудь стародавня Гіперборея? Перші згадки про цій країні з'явилися в античних джерелах. Гіперборейців описували різні письменники і історики, починаючи Гесіодом і закінчуючи Нострадамусом: Пліній-старший розповідав про гіперборейців як про жителів Полярного кола, на якому сонце світило по шість місяців. Поет Алкей у своєму гімн Аполлону говорив про близькість сонячного бога з даним народом, що також підтверджував знаменитий історик Діодор Сицилійський. Аристотель об'єднував скіфів-русів і гиперборейские народи. Гекатей Абдерский, що жив в Єгипті, розповів легенду про маленькому острові, який знаходився в океані навпроти країни кельтів. Крім римлян і греків, містичні землі та їхніх жителів згадували індійські народи, китайці, перси. Є про них інформація і в германських епосах.
Що кажуть вчені
Загадки Гіпербореї не могли залишити без уваги і сучасні вчені історики. Вони висували, так і продовжують висувати свої версії про жителів таємного місця і їх культурі, зіставляючи факти і роблячи певні висновки. Згідно думку окремих істориків, Арктида є праматір'ю всієї світової культури, бо в минулому ці землі були дуже сприятливим місцем для процвітання і життя людей. Раніше там панував субтропічний клімат сприятливий, який залучав передових людей того часу. Тому гіперборейці часто контактували з римлянами і греками. Куди зникла загадкова Гіперборея
Напевно ви ставите питанням, куди поділася Гіперборея - колиска людства? Історія цього континенту або острова налічує не одне тисячоліття. Грунтуючись на письменах, можна зробити висновок, що життєвий устрій народу був демократичним і простим. Всі люди тут жили однією сім'єю, селилися біля водойм, а їх основна діяльність у вигляді ремесла, мистецтва і творчості сприяла розкриттю духовних якостей людини. В даний час тільки північна частина сучасної Росії вважається залишками тієї стародавньої Гіпербореї, яка була заселена народом. Але чому вона зникла? Куди поділася? Вчені припускають, що причини, за якими перестала існувати Гіперборея - колиска людства, полягають у наступному: Зміна клімату. Швидше за все, народи, які населяли цей континент, через зміни кліматичних умов почали мігрувати на південь. Ще Ломоносов писав, що дуже давно в Сибіру і на північ її було настільки тепло, що там могли себе комфортно почувати навіть слони. Підтвердженням тому є скам'янілі останки пальм та магнолій, знайдені в Гренландії. Клімат міг змінитися через зміщення земної осі. Також цьому сприяли льодовикові періоди. Заледеніння наступало настільки швидко, що мамонти замерзали живцем. Війна Гіпербореї і Атлантиди. Ця версія не підтверджена ніякими фактами або документами. У вчених є лише записи Платона. Він стверджував, що зникла цивілізація припинила своє існування в результаті згубної війни, яка велася між Гипербореей і Атлантидою.
Цікаві міфи
Так як існування цієї стародавньої цивілізації досі не доведено науково, то міркувати про неї можна тільки в теорії, черпаючи інформацію з різних древніх джерел. Про Антарктиду складено багато різних легенд. Розглянемо найбільш популярні з них: Як вже говорилося раніше, сам Аполлон здійснював свою подорож в Гиперборею кожні 19 років. Інший міф пов'язує територію Гіпербореї з сучасними північними народами. Навіть деякі з сучасних досліджень доводять, що коли-то на півночі материка Євразія існувала Гіперборея, а слов'яни є вихідцями з неї. Війна Гіпербореї і Атлантиди велася з використанням ядерної зброї. Мабуть, цю легенду можна назвати самою неймовірною. Історичні факти
Історики зробили висновки, що стародавня цивілізація існувала близько 20000 років тому. Саме тоді над поверхнею Північного Льодовитого океану височіли величезні хребти (Ломоносова і Менделєєва). В ті часи не було льодів, а вода в морі була дуже теплою, про що говорять сучасні палеонтологи. Підтвердити існування цього зниклого континенту можливо тільки досвідченим шляхом. Це говорить про те, що слід шукати сліди гіперборейців, різні артефакти, стародавні карти, пам'ятки. Неймовірно, але такі докази в даний час є.
У 1922 році російська експедиція під керівництвом Олександра Барченко на Кольському півострові знайшла майстерно оброблені камені, які були орієнтовані по сторонах світу. Тоді ж був знайдений завалений лаз. Ці знахідки належали до більш древнього періоду, ніж єгипетська цивілізація.
Детальніше про експедицію
Цілеспрямованих пошуків цього місця ніколи не проводилося, але на початку XX століття в район Ловозера і Сейдозера (нині вони знаходяться в Мурманській області) вирушила наукова експедиція. Її керівником були мандрівники Барченко і Кондиайн. Під час дослідницьких робіт вони займалися географічними, етнографічними і психофізичним вивченням даної місцевості.
Одного разу експедиція зовсім випадково натрапила на незвичайний лаз, який йшов під поверхню землі. Однак проникнути в нього їм не вдалося за досить дивної причини: кожного, хто намагався пробратися туди, охоплював дикий незрозумілий жах. Але все-таки дослідникам вдалося сфотографувати дивний прохід в саму глиб землі.
Коли експедиція повернулася в Москву, вона здала звіт про виконану подорожі, проте дані відразу засекретили. Найцікавіше в цій історії полягає в тому, що в найбільш голодні для нашої країни роки уряд швидко схвалив фінансування та підготовку даної експедиції. Найімовірніше, їй надавалося велике значення.
Керівник експедиції Барченко після повернення був репресований, а потім розстріляний. Ті матеріали, які він надав, протягом тривалого часу зберігалися в секреті.
Однак на початку дев'яностих років доктору філософських наук Дьоміну вдалося дізнатися про експедицію. Коли він ознайомився з результатами подорожі, детально вивчив перекази і легенди народів, то вирішив самостійно відправитися на пошуки Гіпербореї.
В 1997-1999 роках знову була організована наукова експедиція з пошуку легендарної території на Кольському півострові. Перед дослідниками була поставлена єдина задача, яка полягала в пошуку слідів цієї стародавньої колиски людства.
Що вдалося знайти
За 2 роки цією експедицією було виявлено велику кількість слідів давньої цивілізації на території Кольського півострова. Тут мандрівниками були знайдені стародавні петрогліфи із зображенням сонця. Схожа символіка також була знайдена у стародавніх китайців і гептан.
Крім того, великий інтерес у дослідників викликали штучно створені лабіринти. Саме звідси вони взяли своє поширення по всьому світу. Сучасні вчені змогли довести, що ці кам'яні лабіринти є закодованою проекцією проходження небесного світила за полярного неба.
Експедиції вдалося виявити кілька наскельних зображень у вигляді тризуба і лотоса. Крім того, особливий інтерес виник до зображення людини, якого за легендою замурували в скелю Карнасурты.
Звичайно, ці знахідки можна вважати прямим доказом існування високорозвиненої цивілізації. Однак досить часто буває так, що самі сміливі гіпотези, які маститі вчені розбивали в пух і прах, пізніше повністю підтверджувалися. Що зараз на місці Гіпербореї
Досі немає ніяких конкретних даних щодо місцезнаходження острова або материка Гіперборея. Якщо звернутися до сучасним науковим даним, то біля Північного полюса не існує ніяких островів, але там знаходиться підводний хребет Ломоносова, який був названий в честь його першовідкривача. Поруч з ним розташований хребет Менделєєва. Вони обидва опустилися під воду відносно недавно.
Саме тому можна припустити, що тисячоліття тому цей хребет був жилим, а його жителі його могли переселитися на сусідній континент в регіони Канадського арктичного архіпелагу, на Таймир або на Кольський півострів.
Книги про Гіпербореї
Якщо ви хочете заглибитися у вивчення цієї давньої культури, то можна прочитати книги, написані зарубіжними і російськими авторами: «Вавилонський феномен. Російську мову з глибини століть», автор М.Н. Орєшкін. «Віднайдений рай на Північному полюсі», автор Ф. У. Уоррен. «Гіперборея. Праматір російської культури», автор Ст. Н. Дьомін, та інші видання. «У пошуках Гіпербореї», автори Ст. Ст. Голубєв і Ст. Ст. Токарєв. «Гіперборея. Історичне коріння російського народу», автор Ст. Н. Дьомін. «Арктична батьківщина у Ведах», автор Б. Л. Тілак. Висновок
В даний час Гіперборея є одним з самих таємничих і міфічних місць, загадка якого хвилює людство. Можливо, розповіді про материку є вигадкою, але багато хто вірить в його реальне існування. Автор: Наталія Міхаеліс 2 Жовтня, 2018
Категория: Студентам