Трансфигурация - це... Визначення поняття, основні положення
Опубликованно 08.10.2018 06:32
Англійська письменниця Джоан Роулінг придумала чарівний світ магів, або, по-іншому, світ Гаррі Поттера. Цей світ існує паралельно світу звичайних людей і багато в чому схожий на нього. У ньому дітям також потрібно відвідувати школу, з однією тільки різницею, що в ній навчають чарівництву. Одним з основних предметів у цьому навчальному закладі є трансфигурация. Ця дисципліна дає юним чарівникам основи магічного майстерності. Отже, ласкаво просимо в Академії Чарівництва і Чарівництва Хогвартс. Трансфигурация в повсякденності
Перш ніж зануритися у вигаданий світ магів і чародіїв, подивимося на наш світ, в якому ми перестали помічати дивні і незбагненні явища. Одним з таких феноменів вважається природна трансфигурация. Це приховані і розтягнуті за часом процеси зародження людини, тварин і рослин, їх розвиток, старіння і смерть.
Наприклад, пуголовок може стати рибкою або жабеням – це буде ясно, тільки коли в процесі трансформації він досягне дорослого віку. Трансфигурация продовжиться і далі, тобто зміни з організмом будуть відбуватися до самої смерті.
Прикладом трансфигурации в нашому світі також є природні зміни. Наприклад, вода в звичайному стані має рідку форму, нагрів перетворює її на газ, а низькі температури трансформують у лід.
Ці явища для нас стали звичною буденністю, але магію природи можна відчути, якщо ці процеси стиснути за часом, як при убыстренной зйомці.
Це поняття використовується також у комп'ютерних іграх. Наприклад, трансфигурация в "Айон 5.1" пропонує технологію створення унікальних предметів для вищих даева. Хто вивчає науку трансфигурации
Але повернемося до чарівників і їх нелегким трудових буднях. В Хогвартс потрапляють діти чарівників з 11 років, де вони навчаються магії. Для цього є шкільні програми з необхідними предметами. З перших курсів відбувається знайомство дітей з трансфигурацией – дисципліною, яка навчає прийомам зміни, перетворення, створення об'єктів силою чарівництва мага.
Необхідно відзначити, що наука перетворень складна і різноманітна. Не так багато чарівників досягли високої майстерності в цьому напрямку. Одними з кращих були директор школи Хогвартс Альбус Дамблдор і його заступник професор трансфигурации Мінерва МакГонагалл.
Історія виникнення поняття трансфигурации йде в далекий 289 рік до нашої ери, коли Азира Айен, грецький чарівник, розділив єдину науку чаклунства на кілька розділів. Це було зроблено тому, що вони спиралися на різні закони. Отже, чаклунство розділилася на галузі, які вивчають трансфигурацию, чари і захисну магію. Наука про перетворення
Трансфигурация – це наука, яка вивчає, як магічна сила може перетворити один об'єкт в інший. Для того щоб відбулася трансформація, необхідні дві умови: матерія і заклинання.
Юні чарівники повинні навчитися відрізняти об'єкти, тобто матерію, знати процес чаклунства зсередини і застосовувати потрібні слова заклинань. Якщо відсутній хоча б один елемент, то це вже не можна назвати трансфигурацией. У процесі перетворення важливо все. Перетворюючи паперового журавлика в живу птицю, необхідно розуміти, що паперовий журавлик і птах – це матеріальні об'єкти, а перебудова будови паперового журавлика в організм справжньої пташки, де можливе життя, – це процес перетворення. Але все це не здійсниться без мага, його магічної сили і заклинання.
На початковому етапі в школі пояснюють прості речі: наприклад, що матерією прийнято вважати початковий об'єкт і кінцевий результат чаклунства. Матерія може бути одухотвореною і неодушевленной, людини і тварини теж відносять до цієї категорії.
Неживою матерією вважаються всі об'єкти, в яких немає життя. До одухотвореною матерії відносять всіх тварин, над якими не проводилися магічні маніпуляції. Коли кінцевий результат представлений у вигляді звіра – це анимагия. У процесі перетворення це жива істота вважається чарівним, т. к. з'явилося з допомогою магії. Матерія людина – це коли в ролі матерії виступає чарівник.
Процес чаклунства має три характеристики: Час переходу. Недосвідчений учень витратить на перехід від 30 секунд до декількох хвилин. Чарівникові зі стажем досить п'яти секунд. Чистота переходу також залежить від досвіду. На початковому етапі можливі похибки, тобто на кінцевій матерії залишаються ознаки вихідного об'єкта. Наприклад, коли мишку перетворюють в чашку, то замість ручки у чашки може бути мишачий хвіст. Стан переходу виглядає як перетікання або зливання. Перетікання – це плавний перехід з одного стану в інший. Під час зливання з'являється згусток, з якого починають проступати риси нового об'єкта.
Заклинання, або перетворюють чари, також мають свої характеристики: Базове заклинання – це основа, посил магічної енергії, завдяки якій відбувається перетворення. Воно запускає процес перетворення, але має лише загальні риси кінцевого результату. Символ заклинання. Конкретне уявлення базового заклинання. Накладення чар. Тут має значення правильність вимови слів і рухи чарівної палички. Ефект накладення чар показує, наскільки відбулося чари. Він проявляється у вигляді яскравого спалаху, зеленого променя, іскор і т. д.
Є інші магічні операції, які схожі з перетвореннями, але такими не є. Наприклад, отримання цілющого настою з ромашки: є матерія - ромашка і настоянка, є процес перетворення, але немає заклинання. Не всі настойки одержують з допомогою природного переходу, іноді чарівники отримують зілля з допомогою заклинання, але цим займається інша наука – зілляваріння, яке до трансфигурации не відноситься.
Наука перетворень ділиться на дві великі підгрупи: самопревращения, де перетворюється сам чарівник, і елементарні трансфигурации. Самопревращение, в свою чергу, ділиться на анимагию (перетворення в звіра), метаморфмагию (перетворення в іншої людини), морфмагию (перетворення в неживий об'єкт). Закон Р. Гампа
Як і будь-яка наука, трансфигурация спирається на фундаментальні закони. Один з головних законів трансфигурации – це закон Р. Гампа, який говорить, що все можна перетворити на все повернути назад.
Для успішної трансфигурации необхідні наступні умови: Об'єкт повинен бути матеріальним. Він повинен мати форму, колір, бути відчутним і бути присутнім в матеріальному світі. Наприклад лампа, її можна побачити і помацати, а кохання - ні. Начаклувати любов, на жаль, не вийде. Предмет має просту, не магічну природу. Неможливо гілку перетворити на чарівну паличку, так само як і чарівну паличку не вдасться перетворити на гілку. Предмет можна порахувати. Наприклад, може бути один олівець, другий, третій і т. д., а ось воду, газ або почуття порахувати не можна. Предмет повинен бути одиночним, т. к. енергія чарівної палички спрямовується на один предмет. Наприклад, одну ручку можна перетворити на мітлу, а набір ручок перетворити в набір мітелок не вдасться, якщо тільки окремо. Предмет повинен існувати сам по собі, тобто бути окремим. Не можна перетворювати тільки крило птаха, не зачіпаючи її саму. Птах є цілком матеріальним об'єктом, а крило – це її частина.
У законі трансфигурации Р. Гампа є п'ять винятків. Їх ще називають законом неможливості трансфигурации. Існують п'ять об'єктів, що не піддаються трансформації: Їжа. Її неможливо перетворити, т. к. їжа, отримана з допомогою магії, не володіє необхідними якостями. Зовні кінцевий об'єкт буде схожий на їжу, але всередині буде порожнеча. Повітрям ситий не будеш. Осіб. Немає ніякої можливості перебудувати структуру стільця в складний людський організм так, щоб у ньому була душа з певним характером, розумом, емоціями і т. д. Магічні об'єкти. Як вже було сказано, не можна гілочку перетворити на чарівну паличку і навпаки, перетворити чарівну паличку в гілочку. Гроші та коштовності. Можлива лише зовнішня схожість без внутрішньої наповненості. Час. Перетворити старого у юнака не вийде, так само як немовля трансформувати у зрілої людини, але зробити речі новими магії цілком під силу.
Інші закони трансфигурации
Закон трудомісткості
Чи можна з однієї сніжинки зробити гірку висотою в 2 метри? На практиці це нездійсненно, так як вимагає великих витрат енергії. Жоден досвідчений маг на це не погодиться. Ідеально, якщо об'єкт перетворення і кінцевий об'єкт мають однаковий розмір і схожу форму. Однак це не завжди виходить, тому допустимий межа для трансформації - один до трьох, коли вихідний об'єкт, перетворюючись в інший, збільшується в три рази. Це рекомендаційна, а не забороняє встановлення. Якщо маг володіє багатим досвідом і великою магічною силою, то він може перетворювати маленькі предмети в дуже великі. Але це вже вищий пілотаж.
Закон мінливості трансформацій
Заклинання має свій термін придатності. Так як будь-яка матерія прагне повернутися в первісний вид, час збереження перетворення буде залежати від сили і досвіду чарівника. Так, старшокурсники, у яких знайомство з трансфигурацией тривало протягом 7 років, можуть трансформувати стіл у ліжко строком від 2 до 10 днів. У новачків і ледарів об'єкт протримається від 10 секунд до 2 днів. А висококласні чарівники часом не обмежені. Вони самі вирішують, скільки повинні тривати чари, після чого предмет спонтанно приходить в початкову позицію. Види трансфигурации за Адальберту Ваффлингу
Елементарна трансфигурация ділиться на просту, складну, повну, трансфигурацию стихій і живого.
Найпростіша трансфигурация вивчає перетворення неживих об'єктів. В результаті трансформації неживий предмет також залишається неживим. Ручка стала олівцем, стіл став диваном, двері стала полицею – все це приклади найпростіших перетворень.
Найпростіша трансформація буває трьох видів: Зовнішня трансфигурация. При зовнішньому перетворенні змінюється лише форма, а матеріал залишається той же. Перетворення дерев'яної дошки в скриньку є прикладом зовнішньої найпростішої трансформації: матеріал той же, а форма інша. Внутрішня трансфигурация. Не зачіпає форму, але змінює внутрішній склад. Чарівник дерев'яний стіл перетворив у пластиковий: форма столу залишилася та ж, а матеріал змінився. Повна трансфигурация. Дана трансформація змінює внутрішню і зовнішню сторону предметів: залізний чайник перетворюється в порцелянову супницю.
Трансфигурация живого перетворює одне неволшебное тварина в інше. Порівняно молода галузь трансфигурация стихій вивчає, як перетворити вогонь у повітря, воду у землю і т. д., а також перетворення сонячного світла в вогонь, повітря, воду і землю.
Складна трансфигурация проводиться за двома напрямками: перетворення живого в неживе, і навпаки, неживого в живе.
Базовим заклинанням найпростіших трансформацій є слово «Феровертум», а спосіб накладення чар, тобто помах чарівної палички в повітрі, виражається в окресленні постаті, схожої на букву М. Зовнішня зміна об'єкта
Змінами видимих параметрів об'єкта займається зовнішня трансфигурация. Знайомство студентів з її особливостями починаються з перших курсів. Змінюючи зовнішній образ об'єкта, чарівник може експериментувати з кольором, формою і розміром. Крім того, є більш складні зміни: косметична трансфигурация, метаморфізм, магія невидимості і зникнення.
Зміна кольору та розмірів можливі практично з усіма об'єктами. Трансфигурация геометричних фігур і навпаки, тобто трансформація форм застосовується тільки до неживим об'єктам. У всіх випадках виняток становить людина. Міністерство Магії ввів таке обмеження в цілях безпеки. Особливі випадки зовнішніх перетворень
Косметична трансфигурация передбачає зміна кольору і розміру деяких частин обличчя людини: очей, шкіри і волосся. Крім того, маг-косметолог може змінювати обсяги внутрішніх органів, виліковувати їх. Для того щоб косметичні і лікувальні операції були довговічними, використовуються спеціальні заклинання.
Процес невидимості робить об'єкт прозорим, хоча він залишається на місці. Особливими заклинаннями можна злити об'єкт із фоном: він залишається видимим, але на загальному тлі його важко виявити.
Магія зникнення повністю знищує об'єкт, вона небезпечна тим, що предмет назад повернути неможливо. Процес зникнення діє на живі і неживі об'єкти, крім людини. Тому початківці чарівники практикуються в такий магії під керівництвом викладача в кабінеті трансфигурации.
З допомогою метаморфмагии чарівник за своїм бажанням без будь-яких заклинань може змінювати риси своєї зовнішності: колір шкіри, очей, волосся, форму рук і т. д. Метаморфмагии неможливо навчитися – це генетична особливість деяких магів. Всі зміни відбуваються від однієї сили волі. Маленьких чарівників з таким даром легко розпізнати: коли вони сумують, у них мимовільно сіріють волосся, і навпаки, в радості волосся можуть бути райдужних тонів. Тому в школі на уроках трансфигурации їх вчать контролювати такі прояву метаморфізму. Внутрішня зміна
Внутрішні зміни об'єкта відбуваються всередині зовнішньої оболонки, не зачіпаючи її. Видозміни піддається голос, внутрішні органи організму живих істот і матеріал неживих предметів.
Маг, трансформуючи голос, може збільшити або зменшити гучність, змінити тембр, зробити людину німою або дати інший голос. Наприклад, жаба буде нявкати, а соловей – квакати і т. д. Також чарівники розважаються тим, що наділяють голосами тварин неживі предмети: стілець раптом кукурікає, як півень, а диван гавкає, як собака. Тільки людський голос можна передати тварин і неживих предметів.
У старших класах школи студенти за бажанням можуть на уроках трансфигурации вивчати колдомедицину. Як і в косметичній трансфигурации, тут змінюють органи: з допомогою заклинань зрощують зламані кістки, вправляють вивихи, зупиняють кровотечі, усувають розрив зв'язок і тканин. Щоб закріпити результат назавжди, в кінці процедури накладають особливі чари, які потім змінити не можна. Так як внутрішні трансформації важко відстежити, самі колдомедики воліють використовувати трави і мазі при лікуванні пацієнтів, вдаючись до допомоги трансфигурации в крайніх випадках. Повна зміна
Повна трансфигурация передбачає внутрішнє і зовнішнє зміна об'єкта, і це найважче. Існує чотири види повної трансформації: Трансмутація – це перетворення неживого предмета в інший неживої. Вона проста у виконанні і несе особливих наслідків, оскільки неживі об'єкти нічого не відчувають. Аниморфизм перетворює одна жива істота в інше. Це трудомісткий процес перетворення, т. к. живі істоти за своєю будовою складні і багатофункціональні. Під час чаклунства великі навантаження відчувають і маг, і людина, що піддався перетворення. Маг витрачає багато магічної енергії для такого перевтілення. Жива істота, що отримала нове тіло, забуває про все і живе справжнім моментом до того, поки не повернеться в свій початковий образ. Поліморфізм перетворює мертвий матеріальний предмет в живий організм, наприклад тарілку в рибку, і навпаки. Маг, який займається такими перетвореннями, повинен пам'ятати про велику відповідальність перед тими, кого він трансформує. Жива істота, ставши деревом або виделкою, не пам'ятає про своє минуле життя, і повернутися назад у своє тіло самостійно не може. І навпаки, підсвічник до цього не мав ніякої емоційної життя, а ставши козеням, йому потрібно вчитися життя. При цьому десь в глибинах пам'яті залишається слід про існування в образі підсвічника. Креативна трасфигурация – це створення предметів з нічого. Творчість мага не обмежується тільки його фантазіями і здійснюється двома способами: за допомогою формули вільного створення і готових заклинань. Повернути все назад
Чарівникам не завжди вдається повернути превращенному предмету первісний вигляд. Тому, перш ніж чаклувати, він повинен точно знати, що при необхідності йому під силу повернути предмет у вихідне стан.
Існує природна детрансфигурация: чари розсіюються після виснаження магічних сил. В інших випадках використовують спеціальні заклинання, які розсіюють накладені чари. Проте зворотне перетворення неможливо, якщо предмет був зіпсований, втрачені якісь частини або на нього наклали інші закляття.
Отже, чарівний світ Гаррі Поттера перестав бути книжковим надбанням і перейшов в реальний світ. В дитячих літніх таборах відпочинку організовуються зміни під назвою «Школа чарівників». Багато людей із задоволенням беруть участь в комп'ютерних та рольових іграх, таких, наприклад, як «Хогвартсткие сезони», «Гаррі Поттер», «Хогвартс і магічна Британія». В цих іграх, як і в книгах Д. Роулінг, учасники знайомляться з трансфигурацией. Автор: Настаскина 25 Липня, 2018
Категория: Студентам