Оригінальний конспект прогулянки в середній групі навесні


Опубликованно 11.10.2018 06:52

Оригінальний конспект прогулянки в середній групі навесні

Пропонуємо конспект прогулянки в середній групі навесні. Саме в цей час року діти зможуть вести спостереження за пробудженням природи. Вихователь повинен організувати екскурсію таким чином, щоб вона була не тільки пізнавальної, але і дуже цікавою для малюків.

Весняне вимірювання

Метою його є продовження знайомства з різними природними явищами, удосконалення умінь розрізняти погоду, пов'язувати її з особливостями неба.

У конспект прогулянки в середній групі навесні включено розвиток уважності малюків, підтримання благодатного, радісного, відмінного настрою, формування понять про зміну пір року.

Освітні завдання

Конспект спостережень на прогулянці в середній групі навесні сприяє вирішенню наступних завдань: розширення діапазону передумов розвитку творчого мислення у дітей дошкільного віку шляхом включення сюжетно-рольової гри в освітній процес; формування інтелектуальних особливостей дошкільників шляхом створення різних ігрових сюжетів під час прогулянки; навчання можливостям «лінійного» сюжету гри на основі сюжетно-рольової гри. Корекційні завдання

Конспект прогулянки в середній групі навесні ФГОС сприяє коригуванню наступних завдань: активізації образного, творчого, логічного мислення; розвитку навичок роботи з картками; закріплення інформації про розмірах, формі, кількості предметів.

Виховні завдання

Конспект прогулянки в середній групі навесні передбачає вирішення наступних завдань: формування соціального і морального компонента здоров'я дітей дошкільного віку шляхом закріплення і уточнення знань малюків про навколишній світ; виховання любові до живого світу.

Хід прогулянки

У конспект цільової прогулянки в середній групі навесні включено відгадування малюками загадки:

"Це що за стелю, що не низький, не високий? Він і сірий, і беловат, то гарний, то сумно (небо)". Далі вихователь пропонує дітям поглянути на нього, оцінити день. Малюки добирають прикметники для стану неба: сумне, блакитне, сіре, сумне, щасливе.

У конспект прогулянки в середній групі навесні можна включити наступну мова для вихователя: "Хлопці, якщо небо блакитне, якою буде погода?" Малюки відповідають, що якщо на небі сонечко, погода буде теплою і радісною. Сіре небо передбачає сумне й похмуре настрій, сумний день.

Далі педагог запитує у своїх вихованців, в який день найбільше хочеться гуляти, чому? Вихователь пропонує дошкільнятам вірш:

Що таке? У чому тут справа?

Небо в мить поголубело,

Геть пішли раптом злі холоднечі...

На дворі залишилися калюжі...

Хто в усьому тут винен?

Безумовно, місяць березень.

Вихователь запитує малят про те, який час року згадується у даному вірші. Дошкільнята відповідають вихователю, що йдеться про весну. Далі вихователь задає питання: Які ще місяці ви знаєте? Чим характеризується кожний місяць? Якими ознаками характеризується весна? Куди зникає сніг? Чому навесні стає тепло?

Далі малюкам демонструється досвід «Знайди проталину». Його метою є закріплення властивостей снігу, розвиток спостережливості, формування пізнавального інтересу до явищ живої природи. На ділянці дитячого садка, виділеному для прогулянки, разом з вихователем малята шукають проталини. Вони намагаються зрозуміти, чому вони з'являються саме в цих місцях. Вихователь підводить дітей до висновку про те, що проталини виникають лише там, де світить яскраве сонце. Далі вихователь проводить для своїх підопічних цікавий досвід. Він кладе частина снігу на сонячне місце, а частина залишає в тіні. Малюки разом зі своїм педагогом уважно спостерігають за тими змінами, які відбуваються зі снігом, роблять висновок про вплив температури на процес танення снігу.

Трудова діяльність

Для формування екологічної культури підростаючого покоління вихователь пропонує дітям гру «Літаки». Її метою є розвиток орієнтаційних навичок у дітей дошкільного віку. Малята діляться на чотири групи, які розташовуються в протилежних частинах ділянки. Кожен малюк отримує паперові різнокольорові літачки: помаранчевий, чорний, жовтий, зелений. Діти вживаються в роль льотчиків. Вихователь заохочує дітей до польоту, діти роблять рухи руками, заводячи мотори. Педагог дає команду «політ», і діти руки розводять у сторони, розбігаються по всій ділянці в різних напрямках.

При побудові діти повинні зібратися в групи за кольором літачків. Виграє та група, яка без помилок, швидше за все зібралася в одну дружну «льотну бригаду».

Далі в рамках екскурсії в весняний час вихователь пропонує дітям гру «Перепригни через струмок».

Якщо на присадибній ділянці дитячого саду з'явилися перші струмочки, малюки акуратно їх перестрибують.

Якщо на ділянці залишився пухкий сніг, то з нього малюки можуть зліпити невеликих сніговиків. Дане заняття сприяє виявленню творчих здібностей і можливостей кожної дитини, їх розвитку та вдосконаленню.

У процесі роботи у малюків розвивається фантазія і уява. Якщо під час прогулянки на вулиці тепла погода, вихователь може провести рухливу гру «Кішка і пташки».

Вихователь з обруча викладає будиночки, малюки стають у центр кола, вони є «пташками». Один ведучий («кішка») засинає, а пташки літають, радіють весні. За сигналом кішка прокидається, намагається ловити «пташок». Спіймані «птахи» вибувають з гри, дія продовжується.

Перед тим, як прогулянка по весняному ділянці буде завершена, вихователь підводить її підсумки. Разом з малюками, педагог перераховує відмітні ознаки весни, пропонує малюкам разом з батьками вдома намалювати весняне небо.

Запропонований конспект проведення прогулянки в середній групі навесні може стати корисним для вихователя дитячого сала, дана схема - класична основа організації даного заходу. Автор: dgyzi 3 Вересня, 2018


banner14

Категория: Студентам