Що таке запах: поняття, значення, види


Опубликованно 22.10.2018 02:06

Що таке запах: поняття, значення, види

Що таке запах? Це явище, пов'язане з нюхом людини, яке донині до кінця не вивчено. Багато в чому воно залишається загадкою навіть для самих учених. Поняття запаху нерозривно пов'язано не тільки з фізіологічними процесами, але й з психікою людини. Деякі з сторін того, що являє собою цей феномен, будуть розглянуті в статті. Сприйняття запаху

Що таке запах? Це специфічне відчуття людиною або твариною пахучих летких речовин, які знаходяться в повітрі. Вони виявляються специфічними хімічними нюховими рецепторами, розміщеними у людей і тварин в носовій порожнині.

Сприйняття запаху являє собою складний процес, розпадається на безліч стадій. Запахи різні по своїй структурі і складу. Деякі речовини сприймаються людиною по-різному, що залежить від їх концентрації в повітрі.

Для переважної більшості людей запах є мало диференційованим, інтегральним (сумарним) відчуттям. Адже його визначає сумарний ефект, одержуваний від роздратування таких рецепторів, як нюхові, трійчастого нерва і вомероназального органу (периферичного відділу додаткової нюхової системи). Існує припущення, що відчуття запаху також залучається і аерозольна компонента атмосфери. Деякі особливості

Як правило, сприйняття запаху або нейтральне, або приємне. При цьому рецептори завантажені на середньому рівні. Коли аромат має високу концентрацію, він починає викликати неприємні почуття, відбувається так звана сенсорна перевантаження.

Вплив деяких речовин викликає адаптацію досить швидко. При цьому відбувається повна втрата відчуття запаху від такої речовини. Для такого випадку в якості типового прикладу виступає сірководень. Його легко виявляють у мінімальних пропорціях, які не небезпечні для здоров'я. Але через невеликий проміжок часу інтенсивність відчуття падає дуже різко, і чоловік стає нездатним відчувати концентрацію, яка перевищує ГДК в повітрі.

Коли відбувається накладення декількох запахів, може відбутися істотне спотворення загальної оцінки ароматів. Це явище взято на озброєння парфюмерами, воно використовується ними при складанні композицій, коли створюються нові типи духів.

Продовжуючи вивчати питання про те, що таке запах, розглянемо деякі його різновиди. Види запахів

Серед них можна назвати наступні: Аміни. Схожі на запах риби, нашатирю, сечі. Легко нейтралізуються кислотою. Сірчані сполуки. Протухнув білок, сірчистий газ, запах, присутній в металургійній промисловості. Спирти. Бутанол, ізопропіловий, аміловий спирт. Можна змити водою. Карбонові кислоти й альдегіди. По запаху близькі до спиртів, але деякі з них пахнуть досить приємно і входять до складу духів. Наприклад, анісовий альдегід або коричнева. Серед не дуже приємних запахів такі, як валеріана, формалін, оцет. Складні ефіри – з'єднання спирту і кислоти, з яких виділили воду. Все це фруктові аромати – запахи ананасів, груш та деяких розчинників для фарби, а також ванілін, який є найважливішим компонентом ефірних масел. Терпени, а також їх ефіри. До них відносяться різні приємні запахи майже всіх рослин. Вони також є компонентами ефірних масел і використовуються в отдушках. Вуглеводні мають запах бензину. Багатьом вони подобаються, проте для аромату їх застосовувати не можна, так як вони є отруйними. Іноді вони входять до складу ефірних масел. Задушливі гази, які пахнуть йодом і хлоркою. Це, наприклад, бром, хлор, фтор, соляна, азотна кислота, озон. Так як запах сильно пов'язаний з концентрацією, в невеликих кількостях і сірководень, озон, і масляна кислота пахнуть не так вже й погано. Які запахи парфумів бувають?

Парфумери використовують власну класифікацію запахів. Найбільш популярними групами ароматів є:

Квіткові – найпоширеніші – троянда, жасмин, конвалія, гвоздика, лілія. Східні, або орієнтальні, - це пачулі, ваніль, сандал. Морські, або океанічні, несуть в собі відчуття прохолоди та свіжості. Деревні частіше використовуються чоловіками. Це мирт, мускус, сухий кедр, блакитний ірис. Свіжі аромати (рослинні). До них відносяться запахи перших весняних квітів, лаванди, розмарину, листя, трави. Шипрові – смола, шавлія, дубовий мох, пачулі. Альдегідні – аромати, які не існують в природі. Вони соковиті, інтенсивні, колоритні.

Цитрусові – грейпфрут, мандарин, бергамот, апельсин, лимон. Фруктові – груша, яблуко, ананас, абрикос, папайя. Шкіряні. Це чоловіча група ароматів, яка відтворює запах шкіри, диму, тютюну, паленого дерева. Це і запахи смоли, берези, ялівцю. Назва серіалу

«Запах дитини» — під такою назвою вийшов турецький серіал, перекладений на російську мову, який можна дивитися онлайн. Він розповідає про долю дівчини Зейно і про її кращої подруги Несрін, яку вона вважає сестрою.

Зейно, будучи медсестрою в дитячій лікарні, жила скромно. Вона любила хлопця, якого звали Юсуф, мріючи, що вони одружаться. Однак, коли дівчина повідомила коханому, що вагітна, той запропонував їй позбутися дитини.

Що зробить дівчина та як складеться її подальша доля, дізнаєтесь, якщо подивіться серіал. Нездоровий повітря у квартирі

Часто можна відчути неприємний домашній запах, від якого дуже важко позбутися. Адже не завжди можна визначити, звідки саме він виходить. Що може бути причиною запаху, що викликає неприємні відчуття? Серед них можуть бути такі, як, наприклад: Килими, килими, меблі, штори ввібрали в себе тютюновий дим. Вчасно не вимитий посуд у великій кількості. Засмітилися і проржавілі труби. Бруд, жир в мікрохвильовці і в духовій шафі, що залишилися після приготування їжі. Залишки життєдіяльності мікроорганізмів в холодильнику, що утворилися внаслідок тривалого зберігання продуктів. Недостатньо добре проведена прибирання у ванній і туалеті. Не до кінця випрана і вичищена одяг у шафі. Несвіже постільна білизна. Невыветрившийся пот в закритому взутті. Пил, що зібралася в повітрі після прибирання з використанням пилососа. Відходи, довго лежать в сміттєвому контейнері.

Зі сказаного можна зробити висновок, що чистота — не тільки запорука здоров'я, але і ворог неприємного запаху. Роль запахів

На закінчення розгляду питання про те, що таке запах, потрібно відзначити, що він відіграє величезну роль у житті людей, в їх сприйнятті світу - як фізіологічний, так і психологічний. Так, вони можуть впливати на продуктивність праці, на апетит, на вибір продуктів, на настрій, викликати ті чи інші спогади, стимулювати до здійснення покупок.

У сексуальній сфері вони також є дуже важливими. Одним з доказів того, на думку вчених, є зміни в перевазі запахів, спостережувані при досягненні людиною статевої зрілості. До настання статевого дозрівання, зазвичай більш приємними здаються плодові та солодкі аромати, а потім проглядається зрушення в бік мускусних, квіткових і маслянистих.

Ряд експериментів показує, що чоловікам вдається «відчути» жінку, коли вона перебуває в стані сексуального збудження. А також існує теорія, що вибирають партнерів по запаху, який, втім, відчувається не нюховими рецепторами. Автор: Ольга Стрєлкова 3 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Студентам