Перспективний план у підготовчій групі з ФГОС і конспекти діяльності
Опубликованно 27.10.2018 02:56
Перспективний план у підготовчій групі з ФГОС складається з урахуванням індивідуальних особливостей вихованців. Деякі коригування в ньому можливі у залежності від профілю, обраного дитячим дошкільним закладом. Проаналізуємо особливості складання перспективного плану, його складові компоненти, напрями діяльності.
Цілі
Перспективний план у підготовчій групі з ФГОС пов'язаний з постановкою наступних цілей: нагляд за дітьми; оздоровлення дітей у віці 6-7 років; формування правильної мови, розвиток первинних умінь синтезу і аналізу; розвиток слухопроизносительных навичок і вмінь у різноманітних мовленнєвих ситуаціях; удосконалення лексико-граматичної системи та зв'язного мовлення вихованців.
Для виконання цих цілей вихователі озброюються інноваційними педагогічними методиками.
Завдання
У перспективний план у підготовчій групі з ФГОС входять наступні задачі: охорона та зміцнення психічного та фізичного здоров'я малюків, включаючи і емоційне благополуччя; гарантія рівних можливостей для розвитку кожного дошкільника незалежно від статі, місця проживання, соціального статусу, мови та інших особливостей; наступність завдань, цілей, змісту освіти, що реалізуються в рамках різнорівневих освітніх програм; створення оптимальних умов для розвитку творчого потенціалу дошкільників з урахуванням їх індивідуальних і вікових особливостей і схильностей; синтез виховання і навчання в єдиний освітній процес на базі моральних, духовних, соціальних цінностей, норм поведінки в суспільстві; розвиток загальної культури особистості підростаючого покоління, включаючи і позитивне ставлення до здорового способу життя.
В даний час державі потрібні патріоти з активною громадянською позицією. Для виконання соціального замовлення в перспективний план у підготовчій групі з ФГОС включають розвиток моральних, соціальних, інтелектуальних, естетичних якостей. Дошкільнята в ході занять, екскурсій набувають навичок самостійності, ініціативності, відповідальності за вчинені вчинки.
За ФГОС перспективний план в підготовчій групі спрямований на формування соціальної та культурного середовища для дошкільнят. Обов'язково в нього включається робота педагогів з підвищення компетентності батьків (законних представників), встановленню взаємодії між сім'єю та дитячим садом.
Принципи створення освітньої програми
За ФГОС перспективний план в підготовчій групі складається на основі вікових психологічних особливостей. В основі роботи педагога лежить принцип розвивальної освіти. Він передбачає всебічний розвиток дитини, забезпечує єдність навчальних та виховних цілей і завдань.
При підборі методик в ДНЗ пріоритет віддають розвивальними методиками, які дозволяють формувати соціальну, пізнавальну сфери особистості.
Домінуючою у дошкільній освіті є ігрова діяльність, тому її обов'язково включають в перспективний план занять у підготовчій групі.
З урахуванням програмного змісту ігрова діяльність здійснюється індивідуально, групами, фронтально.
Напрямки розвитку
Перспективне планування у старшій групі з урахуванням ФГОС включає в себе наступні напрямки освіти і розвитку дітей: пізнавальне; соціально-комунікативний; художньо-естетичне; мовленнєвий; фізична. Особливості побудови
При складанні програми використовуються певні принципи. План роботи в підготовчій групі з ФГОС базується на таких постулатах: повноцінне проживання дитиною раннього і дошкільного віку; ампліфікація дошкільного розвитку; продумування освітньої діяльності на базі індивідуальних якостей кожної дитини, причому дошкільник є суб'єктом освітнього процесу; співпраця та взаємодія дорослих і дітей.
Особливу увагу вихователь приділяє підтримці ініціативних малюків, продумує варіанти залучення дошкільників до різних видів діяльності.
Перспективні плани і конспекти діяльності містять розділи, спрямовані на співпрацю з сім'ями вихованців ДНЗ.
Серед тих аспектів, які включаються в план роботи вихователя дитячого садка, виділимо і прилучення дітей до соціокультурним традиціям, нормам суспільства, сім'ї, держави.
Педагог включає в план заходу різної спрямованості, які сприяють формуванню пізнавального інтересу дошкільника у різних видах діяльності.
Соціальний паспорт
Перспективний план роботи з батьками підготовчої групи ґрунтується на попередній діагностиці. У соціальний паспорт групи входить інформація про кількість дітей (дівчаток і хлопчиків). Також вказується число повних (неповних) сімей, наявність опікуваних дітей, багатодітні та неблагонадійні сім'ї, індивідуальні та вікові особливості дитячого контингенту.
Що врахувати при плануванні
Вік 6-7 років – це час істотних змін у дитячому організмі. Тому в програму включаються наступні напрямки розвитку: пізнавальний, соціально-комунікативна, фізичний, художньо-естетичний, мовленнєвий.
Саме в цей час відбувається суттєвий розвиток і зміна серцево-судинної та опорно-рухової систем дитячого організму, зростання дрібних м'язів, диференціювання і розвиток різних відділів центральної нервової системи. Серед відмітних особливостей цього дошкільного віку необхідно відзначити удосконалення розумових і пізнавальних психічних процесів: мислення, уваги, мовлення, уяви.
Якщо до 6-7-річного віку у дитини переважає мимовільне увагу, то до старшого дошкільного періоду починає розвиватися довільна увага.
Малюк вчиться його цілеспрямовано утримувати на конкретних об'єктах і предметах. До кінця дошкільного періоду спостерігається вдосконалення слухової і зорової пам'яті у дітей. Саме в цей час пам'ять виступає в якості засобу організації психічного процесу.
Висновок
Перспективний план роботи з дошкільнятами є важливим елементом у роботі будь-якого вихователя. При його складанні педагог використовує вимоги, що пред'являються до портрета випускника дитячого дошкільного закладу новими федеральними освітніми стандартами. При включенні в план заходів, які сприяють всебічному розвитку підростаючого покоління, до кінця дошкільного віку високого рівня досягне наочно-образне мислення, буде розвиватися логіка.
Завдяки професійним навичкам вихователя, спільній роботі всіх фахівців ДНЗ, до випуску дитини з дитячого садка у нього повною мірою сформовані навички класифікації, узагальнення, порівняння. Для розвитку уяви вихователь включає в перспективний план різноманітні рухливі ігри, елементи театрального мистецтва.
Істотно розширюється до 6-7-річного віку і словниковий запас дітей, формується здатність складати найпростіші фрази, використовувати їх при побудові діалогу.
При правильному підборі вихователем форм і методів роботи зі своїми підопічними, включення в план роботи заходів, призначених для підвищення педагогічної компетентності батьків, педагог у повній мірі виконує соціальне замовлення, поставлений перед дошкільною освітою суспільством.
До кінця дошкільного віку істотного розвитку досягає наочно-образне мислення. До першого класу у дітей формується логічне мислення, з'являється усвідомлене сприйняття навколишнього світу, проведення класифікації, узагальнення, порівняння предметів. Для того щоб малюк легко адаптувався в навколишньому світі, у нього повинна бути сформульована позитивна самооцінка. Автор: dgyzi 8 Серпня, 2018
Категория: Студентам