Яке у слова "ведений" значення? І до якої частини мови його віднести?


Опубликованно 28.10.2018 04:24

Яке у слова

Деякі слова російської мови відрізняються незвичною для сучасників звучанням, а зрозуміти їх істинне значення можна лише з контексту. Точно визначити, що означає «ведений», вийде при деякій вправності і знанні особливостей рідної мови. Навіть наголос здатне кардинально змінити сприйняття слова. Як іменник

Не ризикуєте трактувати висловлювання, але вловили звучання? Якщо ударної стала літера «про» значення слова «ведений» максимально наближається до дієслова «вести» і позначає:

людини або об'єкт, який слід за ведучим;

характеристику такої людини або об'єкта.

Перший варіант нерідко використовують у військовій справі, наприклад, щоб вказати на ролі винищувачів в парі або групі більшого розміру. У наземних підрозділах і в тематичних комп'ютерних іграх слово «ведений» в такому значенні зустрічається регулярно.

Більшість парних танців також змушує учасників періодично віддавати перевагу і йти за бажаннями партнера для виконання красивою партії.

Як причастя

У страдательном заставі сенс незмінний, проте з'являється вказівка на обставини події. Найбільш близькими за значенням слову «ведений» будуть:

керований;

пілотований і т. п.

Ви бачите якусь дію, скоєне над об'єктом з боку, причини і наслідки. Так, нещасні діти з німецької казки, Гретель зі своїм братом Гензелем, ведені ревнощами і жадібністю мачухи, опинилися в глухому лісі.

Як прикметник

А якщо переставити наголос на букву «е»? Тоді визначальним значення слова «ведений» стане дієслово «відати», або ж «знати». Прикметник описує щось добре відоме, знайоме вам. Хоча сьогодні все рідше застосовується в базовій формі, і частіше – з приставками:

«невідомий» – означає таємниче, загадкове явище, використовується в художній літературі; «явний» – однозначно вказує на відомі факти, що його люблять вимовляти юристи. Розуміння смислів

Прислухайтеся до наголосу і впіймаєте контекст. Тоді зможете сміливо трактувати слово, будувати на його основі витончені фрази та здивуйте оточуючих красою мови. Автор: Володимир Карпенко 6 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Студентам