Значення слова "метаморфоза" і його застосування


Опубликованно 01.11.2018 09:10

Значення слова

Буває так, що, вивчаючи яку-небудь книгу, ми не можемо зрозуміти значення якогось слова. Якщо навіть одне слово з контексту нам незрозуміло, то стає зрозумілим до кінця і сам текст. Перше, що ми робимо, виявляючи неясність, – це звертаємося за допомогою до словників. Наприклад, " словник російської мови Ожегова С. В. або Ст. Даля.

Крім того, часто трапляється так, що і після прочитання значення терміна у словнику, поняття залишається не зовсім зрозумілим. Тому доводиться шукати різні пояснення і приклади вживання слова в Інтернеті.

Тут ми розберемо такий термін, як "метаморфоза". Морфологія терміна

Морфологія будь-якого терміна – це внутрішня будова, тобто префікс, корінь, закінчення і так далі. Щоб дізнатися етимологію якого-небудь слова, треба поглянути на його морфологію.

Слово "метаморфоза" має грецьке походження. Тому нам необхідно звернутися до грецької мови. У словниках воно виглядає так – ????????????. Де приставка мета - перекладається як "за, після, слідом, між", а корінь -морфе - перекладається як "вид, форма, будова, освіта". Тобто дослівний переклад нагадує щось "після форми", то що виникає після форми, деякі її зміни.

Однак етимологія терміна "метаморфоза" з'ясована не до кінця. Лексичне значення слова метаморфоза

У багатьох словниках говориться, що метаморфоза – це якесь зміна існуючих форм, перетворення одного в інше.

Досліджуване слово вживається в двох основних значення в російському літературному та науковому мовами: Пряме значення слова. У цьому сенсі об'єкт отримує нові зовнішні властивості і новий вигляд, кардинальним чином міняється. Наприклад, в біології цей термін позначає перевтілення гусені на метелика або листочка в усик. Значення надзвичайною зміни кого-небудь, тобто відбулися кардинальні зміни в характері або зовнішньому вигляді для оточуючих. Вживається щодо людей. Тут має місце переносне значення. Поняття метаморфози в культурі, філософії, релігії

Крім загальних значень, слово "метаморфоза" може застосовуватись і до явищ культури, релігії та філософії.

У світі завжди відбувається безліч подій і явищ, які постійно змінюються і перетворюються з одних в інші. Метаморфоза – це не знищення якого-небудь об'єкта і виникнення нового, а зміна, яке при цьому зберігає саме початкове існування. У цьому понятті укладено постійна зміна речей і збереження єдиного буття. Речі постійно змінюються, але знаходяться в єдності один з одним.

У релігійному сенсі метаморфоза виступала як переселення душ в індійській філософії і міфології, піфагореїзмі, неоплатонізм та інших навчаннях.

В православ'ї слово "метаморфоза" є Преображення Господнє. Господь істотно змінився, змінився зовнішнім і внутрішнім сяйвом. Автор: Тетяна Симутина 30 Вересня 2018


banner14

Категория: Студентам