Присудок в англійській мові: види сказуемых, правила усного та писемного мовлення


Опубликованно 08.11.2018 01:02

Присудок в англійській мові: види сказуемых, правила усного та писемного мовлення

Присудок в англійській мові - невід'ємна частина і усній, і письмовій промови. Ті, хто хоч трохи знайомий з граматичною структурою мови, прекрасно знають, що побудувати правильне англійське пропозицію без присудка неможливо. Поряд з підметом воно становить граматичну основу речення. Навіть при використанні наказового нахилення - це єдиний випадок, коли підмет в англійській мові можна опустити - присудок залишається і виконує функцію "каркаса" для всієї ідеї, яку говорить або пише намагається донести.

Як і в російській мові, присудок в англійській може бути іменним або глагольным, простим або складеним. Щоб розібратися в тонкощах вживання кожного з цих видів, необхідно поглянути на кожен з них окремо. Просте дієслівне присудок

Це перше присудок в англійській мові, з яким стикається будь-який, хто починає вивчати англійську граматику. Саме завдяки йому можливо створення такої великої кількості видо-часових форм і конструкцій. З його допомогою можна виразити практично будь-яку просту думку або ідею, розповісти про якусь подію, яке вже відбулося, відбувається або має відбутися в майбутньому.

Для простого дієслівного присудка часи в англійській мові варіюються, визначаючи компоненти, що входять в це саме присудок. Так, для часів категорії Simple при утворенні присудка буває достатньо тільки основного дієслова, зміненого у відповідності з правилами. У більш складних конструкціях, а також у питаннях і запереченнях до складу простого дієслівного присудка в англійській мові може входити один або декілька допоміжних дієслів і частка not. Приклади простого дієслівного присудка

Як вже було сказано раніше, воно може складатися виключно з основного дієслова: It happened yesterday - Це сталося вчора. She reads interesting books - Вона читає цікаві книги.

З основного і допоміжного дієслова: Will you marry me? - Ти вийдеш за мене заміж? This boy is playing - Цей хлопчик грає.

З одного основного і декількох допоміжних дієслів: They will be watching TV all evening tomorrow - Завтра вони весь вечір будуть дивитися телевізор.

Will you have finished this work till next Monday? - Ви закінчите цю роботу до наступного понеділка?

З основного і допоміжного дієслів і частки not: I am not working at the moment - У даний момент я не працюю. She has not met him yet - Вона його ще не зустріла.

Для простого дієслівного присудка стан дієслова в англійській мові не має значення. Він може бути як активним, як у всіх наведених прикладах, так і пасивним: This house was build four years ago - Цей будинок був побудований чотири роки тому. Складене дієслівне присудок

Складений присудок в англійській мові крім основного дієслова включає додатковий член пропозиції, що вносить додаткову смислове навантаження і змінює сенс сказаного. Складене дієслівне присудок завжди містить основний дієслово і дієслівні додаток, яке найчастіше для уточнення. Крім того, воно може включати в себе один або кілька допоміжних дієслів і частку not.

Важливо відрізняти складене дієслівне присудок в англійській мові від складних форм простого дієслівного присудка. У простому присудку реальної значеннєвим навантаженням має лише один дієслово - основний. У складному присудку їх не менше двох. Приклади складеного дієслівного присудка

Найпростіший приклад цього присудка в англійській мові - пропозиції наступного типу: I like to read. - Я люблю читати. She wants to travel all over the world. - Вона хоче подорожувати по всьому світу.

Можна ускладнити їх, вибравши більш складну видо-часову форму: She has never proposed to spend time together before. - Колись вона ніколи не пропонувала провести час разом. Are you planning to move somewhere? - Ти плануєш кудись переїхати?

Або використавши більше дієслів, залежних від основного і послідовно один від одного: We decided not to refuse to start to work at this project - Ми вирішили не відмовлятися починати працювати над цим проектом.

Правда, такі конструкції виглядають і звучать перегруженно. Їх дуже рідко використовують в усному мовленні і рекомендується уникати в письмовій. Складений іменний присудок

Цей вид присудка в англійській мові складається з іменної частини та дієслова-зв'язки. Іменна частина передає основний зміст, тоді як дієслово-зв'язка необхідний у більшості випадків лише для збереження правильної граматичної структури.

Найбільш часто використовуваний в якості зв'язки дієслово - це to be, в перекладі на російську мову - бути. Само собою, він змінюється відповідно до використовуваної видо-часовою формою. Крім to be в ролі допоміжного дієслова можуть виступати наступні дієслова: to become - "ставати"; to remain - "залишатися"; to seem - "здаватися"; to look - "виглядати".

Відрізнити присудка від простого доповнення неважко. В якості прикладу можна взяти наступні два речення: He was here some years ago. - Він був тут кілька років тому. He was tired. - Він був стомленим.

У першому випадку використано просте дієслівне присудок. Основну смислове навантаження несе дієслово was - "був". У другому ж випадку важливо не те, що він "був", а той факт, що він був "втомленим". Без іменної частини пропозиція абсолютно втрачає сенс. Отже, це складене іменне присудок. Приклади складеного іменного присудка

В англійській мові прикладів такого роду присудка можна знайти не менше, ніж російською. Ось найпростіші з них, які підходять для того, щоб зрозуміти загальний принцип їх складання: We are professionals. - Ми професіонали.

She became a doctor. - Вона стала лікарем. Let's remain friends forever. - Давайте назавжди залишимося друзями. You seem tired. You didn't sleep enough this night, did you? - Ти здаєшся втомленим. Ти не виспався сьогодні вночі, чи не так? I don't want to look silly! - Я не хочу виглядати нерозумно!

Як і два попередніх види присудка, складене іменне присудок можна урізноманітнити, ускладнивши іменну частину або використавши складну видо-часову форму дієслова-зв'язки. He is a very interesting man - Він дуже цікавий чоловік. (Уривок "дуже цікава людина" можна вважати іменною частиною. В той же час не буде помилкою назвати іменний частиною лише слово "людина", а інше порахувати, відповідно, прислівником міри і ступеня та ухвалою). Підводячи підсумки

Види присудка в англійській мові - не настільки важлива тема, як, наприклад, формули видо-часових форм, інфінітив або герундій. Не знаючи її, все ще можна будувати правильні пропозиції і спілкуватися по-англійськи, не червоніючи перед носіями мови. Тим не менше для тих, хто хоче не тільки використовувати англійську мову, але і розбиратися в його структурі, види присудка можуть стати незамінним інструментом для аналізу пропозицій та виявлення складних граматичних конструкцій. Автор: Олександра Шолдан 29 Липня, 2018


banner14

Категория: Студентам