А що, якщо це некомпетентність?


Опубликованно 09.11.2018 10:08

А що, якщо це некомпетентність?

Люди не люблять невігластво. Без різниці, про який компетенції йдеться: професійної, комунікативної або емоційною. Всі хочуть володіти нею. Кожна людина прагне стати успішним і знаючим, щоб легше жилося, щоб простіше було досягати поставлені цілі. Некомпетентним бути не модно

Некомпетентність – це невігластво, брак знань у якій-небудь області. Якщо кондуктор не знає, які таблетки приймати при захворюванні - це не страшно. Жахливо, коли лікар, ставлячи пацієнту діагноз, помиляється. Іншими словами, некомпетентність – це небезпечно.

Людей дратують некомпетентні люди, тому що на них не можна покластися. Зазвичай з ними складно нормально розмовляти - вони не вміють слухати. Також їх відрізняє нездатність оцінити добре розвинені навички справжніх професіоналів своєї справи. Адже неписьменна людина не може зрозуміти, що йому пише грамотний. Ніхто не хоче бути невігласом, так звідки вони з'являються?

Причини некомпетентності

Людина бачить недолік своїх знань тільки тоді, коли розвивається. Опанувавши правила англійської мови, він усвідомлює, наскільки неправильно говорив до цього. Однак часто зустрічається відмінна риса некомпетентних людей – вони не бачать потреби у розвитку.

Людям властиво оцінювати свої здібності вище, ніж у статистично середнього людини, і вважати себе талановитіший більшості. Наприклад, є учні, які, отримуючи поганий бал за перевірну роботу, зляться, бо вважають, що вони однозначно написали її добре. Це некомпетентність, яка називається неусвідомленої, тобто коли людина шукає причини невдач у зовнішньому світі, не помічаючи свого незнання.

Талановитий народ як раз самий скромний. І ті, які знають достатньо, щоб усвідомити свою некомпетентність, думають, що вони далекі від знаючої людини.

У багатьох учнів у школі був абсолютно незрозумілий для них предмет. В такому разі треба йти на консультацію. На ній вчитель запитує: "Що саме ти не розумієш?". На це питання більшість дітей відповідає словами "Не знаю" або "Всі". Це усвідомлена некомпетентність, коли людина може розвиватися. Як не поповнити число невігласів

Є кілька порад, следуея яким, ви зможете уникнути неусвідомленої некомпетентності: Варто завжди пам'ятати про те, що немає межі для розвитку. Спостерігаючи, можна вчитися багато чому, таким чином знищуючи своє невігластво. Дитина, бачачи, як мама готує, з віком може робити це на подив легко. Навчання. Читаючи, слухаючи якусь інформацію, її варто фільтрувати. Слід постійно задавати собі запитання в дусі: "Що доводить, що це правда?", "Чому я в цьому впевнений?". Практика. Без практики навик не розвивається – це факт.

Отже, головна порада: щоб не померти некомпетентним, треба розвиватися (читати, спостерігати, покращувати навички). Не буває чогось середнього між "розвиватися" і "деградувати". Якщо людина не розвивається, то вона деградує. Автор: Марія Федорова 7 Серпня, 2018


banner14

Категория: Студентам