Правові класні години у 8 класі. Тематика класних годин (8 клас)


Опубликованно 19.11.2018 04:02

Правові класні години у 8 класі. Тематика класних годин (8 клас)

Які класні години у 8 класі може запланувати педагог? Як правильно підібрати теоретичний і практичний матеріал, щоб зробити заняття цікавим і корисним для підлітків? Цими питаннями задається кожен вчитель, в чиї обов'язки входить класне керівництво.

Пропонуємо деякі розробки класних годин. 8 клас — це прекрасний час для залучення школярів в серйозні пізнавальні бесіди, сприяють формуванню правової грамотності. Зупинимося на конкретних прикладах.

Класний годину "Толерантність"

Як провести заняття по даній темі? На що спрямовані правові класні години? 8 клас передбачає знайомство школярів з основними правами, які закріплені в Конституції РФ. Ці моменти педагог повинен враховувати, плануючи свою виховну роботу.

Для чого проводиться класний годину «Толерантність» у 8 класі? Крім формування понять "права", "обов'язки", педагог розвиває в підростаючому поколінні цивільну відповідальність. Що включити в таке заняття? Наприклад, педагог розповідає своїм вихованцям про те, що всі люди мають право на повагу честі і гідності.

В класний годину можна включити невелику гру. Педагог пропонує дітям сісти в коло, потім одному з вихованців віддає червоне плюшеве серце, говорячи при цьому комплімент. По колу кожен дитина повинна передати "символ поваги", супроводжуючи його доброзичливими словами (фразами) на адресу однокласника.

На основі цієї гри педагог переходить до презентації, в якій дано визначення толерантності (терпимості), показано основні її ознаки: доброзичливість, взаємна повага.

В кінці заняття разом з педагогом діти роблять висновок про важливість терпимого і доброзичливого ставлення до людей інших культур і національностей.

Правове виховання

Саме в цьому віці закладається основа демократичних і гуманістичних цінностей, розвивається пізнавальний інтерес у школярів.

Які краще взяти теми класних годин? 8 клас — це той вік, у якому діти вже готові до шанобливого ставлення до соціальним нормам. Під час занять педагог розвиває у своїх вихованців критичне мислення, пізнавальний інтерес, сприяє підвищенню моральної і правової культури.

Класні години у 8 класі продумують так, щоб створювати максимально комфортні умови для самореалізації і самовизначення підростаючого покоління.

На прикладах конкретних життєвих ситуацій педагог пояснює, які порушення прав людини були зроблені, разом з хлопцями наставник шукає способи їх відновлення.

Приклад заняття про моральність

Бесіда про моральності і відповідальності - один з варіантів такої роботи. Для того щоб проводити правові класні години у 8 класі, педагог використовує інноваційні методи й педагогічні прийоми.

Наприклад, доречним є використання дидактичних ігор, бесід. Для досягнення оптимального результату необхідне поєднання декількох інноваційних прийомів.

Необхідне обладнання для класного години

Для роботи педагогу потрібно персональний комп'ютер (ноутбук), проектор, проекційний екран та інтерактивна дошка, колонки.

На дошці можна використовувати епіграфи, що стосуються правової галузі. Наприклад, можна взяти за основу китайську мудрість: «Вчися думати не тільки про себе, але і про інших».

Також можна зробити невеликий календар важливих правових дат:

День прав людини — 10 грудня;

Всесвітній день дитини — 20 листопада;

День жертв агресії — 4 червня;

Міжнародний день захисту дітей — 1 червня.

Для проведення гри потрібні олівці, аркуші паперу, картки з правовими завданнями, заготовки з елементами статей Конвенції про права дитини.

Хід заходу

Для того щоб зробити правові класні години у 8 класі цікавими і пізнавальними, можна включити елемент змагальності. Клас ділиться на три групи, дві з них будуть учасниками гри, а третя група допомагає педагогу вести захід.

Спочатку вчитель озвучує тематику заходу, ставить перед хлопцями ті завдання, які їм разом належить вирішити в рамках класного години.

Говорячи про права, особливу увагу класний керівник приділяється визначення даного терміна. Наприклад, у словнику Ожегова під правом розуміється сукупність охоронюваних і встановлених державою правил і норм, що регулюють відносини між людьми.

В рамках суспільствознавства правом вважають нормативну фору вираження рівності людей у відносинах, що існують у суспільстві. Далі педагог перераховує основні види права: конституційне, цивільне, адміністративне, трудове, житлове, сімейне, процесуальне, фінансове, кримінальне.

На них і може ґрунтуватися тематика класних годин. 8 клас підходить для творчих форм роботи.

Педагог виділяє зв'язок між державою і суспільством, зазначає важливість прав у життя звичайного громадянина.

В якості висновку підводить своїх вихованців до визначення прав громадянина — правил, які необхідні для життя в соціумі. Вони визначаються формами поведінки, моральними нормами, закладені у звичаях, традиціях певних народів. Цікаві факти

Права громадянина-людини визначаються конкретними законами, а вони пов'язані з правом. Таким чином, в якості правової держави можна розглядати таку державу, в якій панують певні права.

Для формування в підростаюче покоління шанобливого ставлення до своєї країни, її традиціями, звичаями, культурними особливостями, класний керівник звертається до історії Російської держави. Далі можна плавно перейти до тими міжнародними законами, які створені для захисту дітей і дорослих.

Вибірка міжнародних документів правового характеру

Серед численних федеральних і міжнародних законів, які дійсно захищають права громадян будь-якого віку, виділимо:

Загальну декларацію прав людини (1948 рік).

Конвенцію ООН про права дитини (1989 рік).

Конституції РФ (1993 рік).

Президентську програму «Діти Росії».

Закон "Про освіту".

Педагог зазначає, що щорічно збільшується кількість постанов і законів федерального, міжнародного рівнів, спрямованих на захист прав дітей.

Для того щоб підвищити ефективність проведеного заняття, можна вибрати для окремого класного години лише один правовий документ. Наприклад, їм може стати Конвенція про права дитини.

Що собою являє міжнародна конвенція? Це угода, варіант договору, за яким встановлюються обов'язки та права держави й деякій конкретній області.

Є багатосторонні конвенції, що містять загальні норми, які визначають життя людей на нашій планеті. До прикладу, можна відзначити Женевські конвенції 1949, 1989 рр.., а також Гаазькі конвенції 1899, 1907 р.

Вчитель ставить своїм вихованцям питання, що стосується ООН. Хлопці розшифровують цю абревіатуру. Далі педагог розповідає дітям про те, що дана організація була створена в 1942 році. Можна доручити одному з дітей підготувати додаткове повідомлення про структурі та специфіки діяльності даної організації.

Хлопці з уст свого однокласника дізнаються, що діяльність Організації Об'єднаних Націй спрямована на збереження миру у всьому світі. Підводимо підсумки

Педагог на завершення класного години, що стосується правових норм, зазначає, що права культура — це необхідна якість, без якого складно жити в соціумі. Якщо на даний момент всі питання, що стосуються прав і обов'язків, вирішують батьки, то в найближчому майбутньому всі проблеми і турботи ляжуть на плечі молодих людей. Для того щоб підготуватися до дорослого життя, бути успішними та популярними людьми, необхідно вже сьогодні оволодівати основними правовими знаннями. Хлопці повинні зрозуміти, що, крім прав, у них є і певні обов'язки, невиконання яких тягне за собою різні види відповідальності: адміністративну, кримінальну.

Для того щоб не опинитися в неприємній ситуації в майбутньому, важливо навчитися самостійно вивчати основи вітчизняного та зарубіжного законодавства. Серед тих елементів, які обов'язково потрібно включати в виховну роботу, зазначимо питання толерантного ставлення до представників інших культур і національностей. Діти 8 класу вже повинні розуміти, що на нашій планеті живуть різні люди, що відрізняються за кольором шкіри, розрізом очей, але всі вони мають рівні права та обов'язки. Автор: dgyzi 26 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Студентам