Культурно-просвітницька діяльність - це... Поняття, види, багатоцільові завдання, цілі і розвиток
Опубликованно 22.11.2018 00:28
Населення будь-якої країни намагається зберегти свій самобутній устрій, а також пронести через століття традиції і цінності. Особливо це актуально сьогодні, в епоху цифрових технологій, коли молоде покоління не особливо прагне проявляти свою активність і брати участь в подібних заходах.
Культурно-просвітницька діяльність – це комплекс заходів, спрямованих на організацію різного типу заходів, пов'язаних з розвитком патріотичного духу, прилучення до культури народу і його засадам, а також у розвитку суспільства активної соціальної позиції.
Саме ці типи заходів і діяльність різних організацій дозволяють згуртувати молодь та старші покоління. Виражатися ККД (або культурно-просвітницька діяльність) може в різних сферах. Встановлених правил і вимог щодо проведення заходів або організації концертів немає. Визначення
Культурно-просвітницька діяльність – це не активна державна пропаганда, а ініціатива самих громадян. До такого типу заходів можна віднести установа конкурсів та грантів з соціально значущих питань. Волонтерські організації також відносяться до цієї категорії діяльності.
Головне спрямування всіх видів ККД відноситься до формування певного уявлення щодо конкретного питання або події. Займатися цим можуть не тільки державні та муніципальні установи, але і некомерційні фонди, а також комерційні організації і самі громадяни.
Що стосується фінансування діяльності, то тут все залежить від характеру самого заходу та обраного напрямку. Неодноразово спонсорами таких дій стають великі компанії, які зацікавлені в загальному соціальному, духовному і моральному розвитку громадян країни. У яких сферах проводиться
Форми культурно-просвітницької діяльності можуть бути різними. Основні з них в першу чергу спрямовані на поширення знань та інформації про ролі якого-небудь події або держави в певний час. На рівні освітніх установ це можуть бути факультативні заняття, повноцінні уроки або творчі об'єднання, які вивчають культуру чи історію країни в конкретну епоху.
Якщо розглядати ККД в глобальному масштабі, то сфери можуть бути будь-які, в тому числі і політичні. Діяльність формується за допомогою установи різних конкурсів та грантів, а також заходів. Розмір проведення може бути на рівні муніципалітету чи селища або ж на рівні федерації.
З основних сфер виділяються: Засоби масової інформації. Бібліотеки, музеї. Дошкільні освітні установи. Школи. Заклади середньо-спеціальної і вищої освіти. Армія.
Для залучення до даних питань молоді часто організовуються конкурси і змагання. Сюди ж відноситься й діяльність, пов'язана з вивченням конкретного періоду історії або події більш поглиблено. Акцію «Безсмертний полк» також можна відносити до культурно-просвітницької діяльності. Засоби масової інформації
Напрямки культурно-просвітницької діяльності ЗМІ використовують досить часто. Для цього виділяються окремі програми і ефіри. Фахівці та журналісти збирають матеріали і формують цікавий репортаж, де більш поглиблено розглядається певна подія або людина.
Нерідко напрямок пов'язаний з формуванням активної громадянської позиції та соціальної відповідальності перед суспільством. Прикладом можуть стати телепередачі, інтерв'ю та статті, в яких розбираються вчинки, що заслуговують як загального заохочення, так і, навпаки, осуду.
Нерідко телеканали і радіо висвітлюють різні громадські заходи і конкурси, приурочені до події або дня народження значущої особистості в історії країни. Бібліотеки, музеї
Культурно-просвітницька діяльність бібліотеки спрямована на прищеплення інтересу до держави, її народу, звичаїв та історії. Так як подібні установи містять великий обсяг інформації, нерідко в їх стінах проводяться конкурси, пов'язані з написанням різних ессе або міні-дослідних робіт для школярів та студентів.
Культурно-просвітницька діяльність бібліотеки може бути організована як самостійно завідувачами установи, так і спільно зі школами або внз. Розробляються конкурсні програми на підставі наявних матеріалів. Нерідко самі педагоги виступають ініціаторами цієї діяльності та здійснюють її спільно зі своїми учнями. Дошкільні освітні установи
Культурно-просвітницька діяльність в ДНЗ — це початковий етап прилучення до громадянському суспільству дітей. Саме там педагоги формують програми, виконуючи які підопічні все більше дізнаються про державу і народ в цілому.
Для цього проводяться різні конкурси та цікаві ігри, покликані привернути увагу і зацікавити. Заходи присвячуються державним і міським святам. Дітям показують, що необхідно піклуватися не тільки про себе, але й про своє оточення. Прищеплюють їм доброчесність і відповідальність.
Для цього підопічні беруть участь у різних пам'ятних заходах, їх возять на концерти. Разом з вихователями старші групи відвідують театр або відправляються разом на суботник. Школи
Культурно-просвітницька діяльність педагога завжди задіяна в школах. Особливо часто цим займаються самі класні керівники. На їхні плечі лягає обов'язок не тільки займатися контролем успішності своїх підопічних у класі, але і організовувати різні гуртки і заходу.
Часто проводиться збори після уроків, де викладач розмовляє зі своїми учнями на певні теми. Вибираються активні хлопці з класу, які готують доповіді по подіям і пам'ятним датам. Нерідко вчителі виїжджають на екскурсії зі своїми учнями. Заклади середньо-спеціальної та вищої освіти
Організація культурно-просвітницької діяльності у середньо-спеціальних закладах і вузах також контролюється викладацьким складом і кураторами. Додатково активні студенти організовують ініціативні групи і зборів, які займатися соціальними питаннями не тільки студентства, а й міста, де вони проживають.
Нерідко студенти організовують допомогу постраждалим в результаті нещасних випадків або стихійних лих. Хлопці беруть участь у волонтерських організаціях та студентських загонах. Багато внз в особі своїх студентів беруть під шефство дитячі будинки або школи, активно взаємодіють з дітьми.
Заняття можуть проводитися з освітнім ухилом. Студентів нерідко відвідують фахівці різних органів і організацій, які діляться зі слухачами важливою інформацією. Старші курси на основі такої діяльності нерідко беруть активну участь у соціальній роботі. Армія
Тут програма культурно-просвітницької діяльності не така велика, як у вузах, і спрямована на виховання патріотичного духу у захисників Вітчизни. Офіцери, які займають посади командирів відділень, проводять зі своїми солдатами щоденні бесіди і розповідають про значимих осіб, які змінювали історію країни.
Патріотичне виховання також проявляється у вигляді відвідування різних культурних заходів. Діяльність підкріплюється ще й тим, що у військових частинах, де знаходяться солдати строкової служби, дотримуються традиції, які йдуть ще з часів війн, у яких брала участь країна.
Рядові та сержанти не тільки вивчають військову справу і відпрацьовують фізичні вправи, зміцнюючи тіло і дух, але і багато часу проводять у класах, вивчаючи військову історію і героїчні вчинки різних воїнів. Цілі і завдання
Головна мета ККД спрямована на розвиток соціальної відповідальності і культурної освіченості населення. Громадяни повинні знати свої традиції та історію і з повагою ставитися до різних пам'ятних дат. Важливо розуміти, що такого роду заходи проводяться не в примусовому порядку, а в якості ініціативи.
Завдання культурно-просвітницької діяльності спрямовані на згуртованість певного колективу або суспільства в цілому. Найкраще громадян в країні об'єднують у культурному та соціальному сенсі події, святкові та пам'ятні дати. Саме тоді відбувається єднання, при якому суспільство в цілому може проявити себе з хорошої сторони.
Яскравим прикладом служать громадські заходи. Одним з таких є суботник. По всій країні у весняний і осінній періоди люди збираються в парках, скверах або на майданчиках, щоб організувати прибирання прилеглих територій.
Ще одним прикладом служать народні свята і гуляння. У багатьох містах країни проводяться масляні тижня, а на Водохреща у січні, в мороз, віруючі і співчуваючі люди занурюються в ополонку. Розробка програм
Культурно-просвітницька діяльність – це комплекс заходів, при якому організовується конкретний захід. У його створенні можуть брати участь один або сотні громадян. Важливо розуміти, що поряд з державою в особі її уповноважених органів ККД може проводитися соціально активними та зацікавленими людьми.
Нерідко в дні народження поетів чи письменників проводяться відкриті читання уривків творів. Часто такі заходи відвідують діячі культури, а також відомі артисти з власної ініціативи. Щоб надати цьому розголос і показати хороший приклад ККД, ЗМІ знімають репортаж про захід. У підсумку про концерт в пам'ять про поета дізнаються мільйони людей по всьому світу.
Так, ініціатива невеликий, але активної групи громадян допомогла дізнатися багато нового і цікавого про письменника мільйонам людей. На кого націлена ККД
Види культурно просвітницької діяльності спрямовані на всіх громадян. Залежно від типу заходу можуть бути залучені молоді або, навпаки, люди старшого віку. Для більш молодого покоління організовуються заходи з метою просвіти. Це, скоріше, певний відкритий урок, який дозволяє хлопцям дізнатися більше про історію, подію або пам'ятний день.
Люди середнього і старшого віку беруть участь у подібних заходах з метою долучитися до них. Багатьом це просто доставляє радість. Нерідко в таких заходах учасників втягують у діяльність. Це дозволяє краще ознайомитись з матеріалом і запам'ятати багато цікавої інформації.
Якщо розглядати ККД як соціальну модель, то тут дії навалено на згуртування певної групи активних громадян з метою вирішення конкретної проблеми або завдання, наприклад прибирання території або допомоги людям, постраждалим в результаті стихійного лиха. Форма проведення
Культурно-просвітницька діяльність – це також спосіб просвіти громадян. Проведення подібних заходів дає змогу краще дізнатися про людину, культуру, народності і звичаях в конкретному регіоні країни. Нерідко, особливо у віддалених регіонах, де збереглися традиції малочисельних народів, організовуються місцеві свята, на які запрошують гостей з усієї країни. Завдяки цьому суспільство дізнається про культуру та традиції такого поселення.
З цією метою проводяться і пам'ятні вечори, які присвячуються залуженою артистам і культурним діячам. Вони організовуються у вигляді благодійних заходів, де зібрані кошти відправляються на допомогу нужденним. Які труднощі виникають при розробці програми ККД
Основні труднощі пов'язані з дотриманням законодавства, а саме цензурою. Важливо, щоб всі наведені заходи відповідали встановленим у цивільному законодавстві формами. Якщо організовується ходу або мітинг, тоді слід дане питання узгоджувати заздалегідь з мерією, щоб було виділено конкретне місце для проведення заходу.
Є також труднощі, пов'язані з реалізацією проекту ККД. На це часто потрібні кошти. Фінансування може здійснюватися як від благодійних організацій, так і від спонсорів. Якщо діяльність проводиться при ДНЗ, школах або вузах, то тут необхідно заздалегідь формувати бюджет і погоджувати всі нюанси з муніципальними службами.
Однак сьогодні політика держави спрямована саме на культурне просвітництво громадян. На подібні цілі щорічно виділяються великі грошові суми. Крім цього, самі комерційні організації нерідко надають фінансову допомогу в разі нестачі грошових коштів. Автор: Пирогова Каріна 31 Жовтня, 2018
Категория: Студентам