Тургор - це важливий показник свіжості і підтягнутості шкіри


Опубликованно 27.11.2018 04:32

Тургор - це важливий показник свіжості і підтягнутості шкіри

Не всі жінки і дівчата знають, що таке тургор шкіри, хоча напевно не раз чули це слово. Тургор - це ступінь пружності шкіри, її свіжості та підтягнутості. Сам термін є медичним визначенням. Тургор шкіри визначає її стан і ступінь доглянутості. Суть поняття

Тургор - це здатність кожної клітини шкіри тримати форму та бути в постійному тонусі. Іншими словами, це ступінь пружності і еластичності шкіри, наповненості її киснем. При належному догляді і достатньою живлення епідермісу він буде знаходитися на високому рівні.

На тургор шкіри обличчя впливають спадковість, типаж шкіри, нездорові звички. Навіть докладаючи масу зусиль, людині складно зберігати тургор шкіри на тому рівні, на якому він був у молодості. З роками природне старіння організму бере верх, шкіра стає сухою, старіє і в'яне. У цьому випадку тургор знижується. Клітини не можуть підтримувати баланс на потрібному рівні, навіть при наявності догляду, і це стає дуже помітно візуально не тільки на обличчі, але і на всьому тілі.

Впливають фактори

Тургор - це показник молодості шкіри, на який впливають різні аспекти: Генетика - схильність до утворення зморшок, раннього в'янення і старіння шкіри, яка може передаватися у спадок. Загальний стан організму - наявність хронічних хвороб і непролеченных запалень відбивається на стані шкіри, тургор при цьому знижується. Типаж шкіри - суха шкіра навіть у молодості вимагає підживлення і підтримки, щоб не втратити еластичність занадто рано. Жирна шкіра довше зберігає пружність, і з часом зморшки хоч і з'являються, але все ж вони не такі глибокі, як у людей із сухою шкірою. Гормональний баланс - коливання гормонів викликають появу висипань, затримку рідини в організмі, що впливає на стан епідермісу. Вік - в ранні роки клітини здатні швидко відновлюватися. Наслідком цього є той факт, що у людини рівень тургору шкіри підвищений. Однак з роками вироблення колагену знижується, і втрачається пружність. Водний баланс організму - при нестачі вологи рівень тургору знижується, зникає сяйво і свіжість, при набряках шкіра часто розтягується і втрачає свою форму. Клімат - при сухій спекотній погоді шкірі потрібна додаткова волога для підтримання нормального водного балансу. Спосіб життя - у курців і людей, які випивають шкіра старіє швидше. Для збереження молодості і пружності шкіри слід гармонійно харчуватися, практикувати силові і фізичні навантаження, забезпечувати належний догляд за шкірою.

Як дізнатися рівень тургору шкіри

Для того щоб зрозуміти власний рівень тургору шкіри, не треба проходити особливих косметичних процедур або маніпуляцій. Досить просто поспостерігати за станом своєї шкіри кілька днів, оцінюючи такі показники, як: Схильність до набряків - зазвичай виражається до вечора або помітна відразу після пробудження. У цьому випадку порушений водно-сольовий баланс, шкіра часто піддається розтягуванню. Еластичність (підтягнутість) - слід щипком злегка відтягнути шкіру на тильній стороні долоні, якщо вона не відразу приходить у звичайний стан - тургор шкіри порушений. Також показником зниження еластичності шкіри є сліди постільної білизни і приладдя після сну. Зморшкуватість - перші зморшки вже свідчать про зниження вироблення колагену і падіння рівня тургору шкіри. Помітна сухість - наявні полущені ділянки і відчуття стягнутості вважаються ознакою втрати пружності і нестачі вологи. Сірість особи - тьмяна, млява шкіра, що має хворобливий вигляд, також є ознакою нестачі вологи і зниженого тургору шкіри.

Підвищений тургор епідермісу проявляється в сяйві шкіри, її гладкість, бархатистість, здоровому лоску.

Як підвищити тургор шкіри

Тургор - це підтягнутість і сяйво особи, які безпосередньо залежать від догляду і спрямованості на його підтримання та поліпшення. При перших ознаках зниження тургору шкіри слід приймати заходи: Зволоження зовні - застосування різного роду косметичних засобів, кремів, емульсій, живильних масок допоможе зволожити і наситити шкіру. Зволоження зсередини - слід пити не менше 2-х літрів води в день для нормальної роботи всіх систем організму в цілому. Прийом вітамінів - мізерне одноманітне харчування негативно позначається на тургоре шкіри. У сезон слід споживати якомога більше овочів, свіжої зелені, фруктів, а в холодну пору року можна підтримувати шкіру прийомом вітамінів А, Е або ж комплексними сполуками. Відвідування салонів - багато косметичні кабінети пропонують ін'єкції гіалуронової кислоти, відповідальною за підтримання тургору в тонусі. Масаж - допоможе уникнути появи ранніх зморшок і підтримати тургор шкіри на нормальному рівні. Фізичні навантаження - навіть мінімальні навантаження змушують серце працювати краще, підвищується рівень кисню в крові, який насичує всі органи, включаючи шкіру. Раціональне харчування - слід уникати алкоголю, газованої води, енергетичних напоїв, жирної і борошняної їжі. Краще наповнити своє меню простими, але корисними стравами: відварною філе індички, м'ясом кролика, риби, овочів у сирому і приготованому вигляді, крупами, фруктами.

Домашні методи підвищення тургору шкіри

У домашніх умовах також можна принести своїй шкірі користь і покращити тургор. Так, наприклад, ефективні маски з різними маслами, сливками та іншими коллагенсодержащими продуктами: Маска з вершками і желатином чудово живить шкіру особи. Для кращого ефекту в неї додають гліцерин і мед. Куркума - секретний інгредієнт красунь Сходу - підійде не тільки як приправа до страв, але і в якості елемента підтримки краси. Маска з куркумою, медом і маслом ши зробить шкіру надзвичайно оксамитової і підтягнутою. Маска з дріжджами чудово підтягне шкіру і підвищить еластичність. Дріжджі розмішують з невеликою кількістю теплого молока, додають мед і яєчний білок, а потім наносять на обличчя.

Для підвищення тургору шкіри всього тіла рекомендується відвідувати лазні і сауни, приймати ванни з молоком, морською сіллю, використовувати контрастний душ.

Тургор - це особлива властивість пружності шкіри, яке може бути легко втрачено при неналежному догляді, некоректному харчуванні і неправильному способі життя. При бажанні і грамотному підході кожен може зберегти свіжість і красу шкірного покриву і підтримувати тургор на нормальному рівні. Автор: Максимук Інга 21 Листопада, 2018


banner14

Категория: Студентам