Серце кров'ю обливається: значення фразеологізму


Опубликованно 05.12.2018 14:22

Серце кров'ю обливається: значення фразеологізму

Іноді доводиться чути від близьких: "Так у мене серце кров'ю обливається". І тут же відчуваєш чи співчуття до людини, або збентеження. Особливо коли цей життєво важливий орган починає обливатися кров'ю з нашої вини.

Давайте розберемося зі значенням виразу "серце кров'ю обливається". Відкриємо словник

Не обов'язково відразу ж бігти до полиці з книгами в його пошуках. І зовсім не потрібно лізти в Інтернет, розшукуючи визначення фразеологізму. Все тут - в статті.

Отже, під значенням "серце кров'ю обливається" розуміють дуже сильне переживання і розлад з-за кого-небудь.

Походження

Зі значенням все зрозуміло. Що ми можемо сказати про походження фразеологізму? Насправді, воно достеменно не відомо. Але прийнято вважати, що прийшов цей вираз з вуст медиків. Причому тут вони?

Все просто. Коли наше серце працює в звичайному режимі, воно перекачує кров, наскільки нам відомо. У момент хвилювання або нервового напруження, наш життєво важливий орган починає працювати в посиленому режимі. Він, як насос, швидко прокачує кров. Але якщо в спокійному режимі її кількість складає 4,5-5 літрів за хвилину, то тепер значно збільшується. В два рази, як правило. Ось і виходить, що, говорячи звичайною мовою, а не медичними термінами, серце наше кров'ю обливається в буквальному сенсі слова. Фразеологізм в житті

З фразеологизмом "серце кров'ю обливається", значенням і походженням його ми розібралися. Тепер поговоримо про те, коли це вираз втілюється в життя.

У випадку дуже сильного хвилювання за кого-небудь. Наприклад, дитина зі школи затримується. Мама місця собі не знаходить, дзвонить чаду, а той телефон не бере. За вікном сутінки згущуються, дитину все немає. Тоді-то і починає тремтіти серце, обливаючись кров'ю.

Чи нам доводиться слухати сумну історію про страждання ближнього. Особливо важко слухати, коли знайомі з потерпілим особисто. Починаються переживання, хвилювання. Душа співчуває. Загалом, від хвилювань кров до серця збільшується. І виходить наш фразеологізм в дії.

Висновок

Такі походження і значення слова "серце кров'ю обливається". Нагадаємо, що воно означає дуже сильне переживання за кого-то.

Найчастіше дуже сильно переживають батьки за своїх дітей. Принаймні чомусь саме від мам доводиться чути цю фразу, як правило. Але це не означає, що на сильні переживання здатні тільки мами і тата. Кожна людина може переживати за того, кого любить. Автор: Катерина Гордєєва 4 Грудня, 2018


banner14

Категория: Студентам