Телеграфіст - це хто такий? Цікаві професії
Опубликованно 01.04.2019 15:00
В світі існує досить багато рідкісних, але при цьому шалено цікавих професій. Деякі з них давним-давно пішли в історію і стали свого роду архаїзмами. Дану статтю присвячено опису професії телеграфіста і пояснимо, хто це взагалі такий. Коротка довідкова інформація
Телеграф є досить давнім винаходом в історії людства. Однак варто враховувати, що та зв'язок, яка була багато років тому, зовсім не схожа на сучасну. Телеграфіст - це людина, яка якраз займається пристроєм телеграфу і виконує функцію так званого зв'язківця. Самим старим методом передачі інформації вважалися гучні сигнали, що посилаються з допомогою барабанів або дзвонів. Якщо зануритися в ще більш давнє час, то інформацію тоді передавали з допомогою вогнищ і смолоскипів. На щастя, прогрес не стоїть на місці, а винаходу постійно удосконалюються. З приходом нових технологій з'являються і нові професії. Телеграфіст - це якраз одна з них.
Приблизно в XVIII столітті у високорозвинених країнах активно почала розвиватися промисловість у сфері електроприладів. У їх число увійшли і електричні телеграфні пристрої, які стали набирати величезну популярність серед населення з-за зручності використання. У сучасному світі телеграфісти використовують у своїй роботі модеми та актуальні способи зв'язку і передачі інформації. Наскільки затребувана зараз ця професія?
На жаль, цей рід діяльності повільно, але вірно йде в історію. На даний момент телеграфіст - це мало затребувана професія. Ця сфера вже остаточно зжила себе, а популярність починають отримувати більш сучасні та інноваційні способи зв'язку і передачі інформації. Чим займається телеграфіст?
З активним розвитком Всесвітньої павутини та інтернет-технологій сильно зменшилася масове і повсюдне поширення телеграфу. Основне завдання телеграфіста полягає в тому, щоб передавати інформацію на великі відстані від адресата до одержувача. В ході своєї робочої діяльності він повинен приймати телеграми, а також займатися їх передачею і контролювати весь цей процес, щоб під час доставки не сталося непередбачених подій. Крім іншого, в обов'язки телеграфіста входить ведення різного роду документації для звітності перед начальством. Ще однією важливою функцією, яку виконує такий співробітник, є технічне забезпечення самого апарата телеграфу, його лагодження та регулювання. Скільки можна заробити?
Середня зарплата по всій Росії може досягати 25-27 тисяч рублів. Якщо ж говорити про жалування в столиці нашої Батьківщини Москві, то в цьому населеному пункті воно може доходити до 35-38 тисяч рублів. Телеграфіст - це рідкісна професія?
Однозначну відповідь - так. З-за невисокої популярності і складності навчання і самої роботи телеграфісти не поширені в наш час. Далеко не кожна людина вирішується вибрати таку рідкісну і незвичайну професію, тому з кожним роком представників цієї спеціальності все менше і менше. Де вчаться на телеграфіста?
Виявляється, для отримання цієї спеціальності зовсім не обов'язково отримувати освіту в коледжі або університеті. Всі необхідні для подальшої роботи навички телеграфісти отримують безпосередньо під час навчання при прийомі на роботу і на випробувальному терміні. В обов'язкові вимоги до співробітника входить хороший стан здоров'я. Вирішальну ж роль відіграють особисті якості працівника. Рід діяльності
Професію телеграфіста відносять до виключно розумової діяльності з елементами творчої і неординарного підходу. Під час виконання доручень цінуються увагу, пам'ять, а також логічне мислення та здатність аналітично мислити і приймати відповідні рішення. Крім цього, даний фахівець повинен відповідально підходити до заповнення документації та звітів. Гендерна визначення професії та кар'єрне зростання
Згідно з опитуваннями, проведеними серед населення, ця професія підходить в основному саме жінкам. Майже сто відсотків опитаних стверджують, що бачать на цій посаді саме осіб жіночої статі, проте немає ніяких заборонних факторів для чоловіків. Якщо дуже хочеться, то чому б і не спробувати?
Однак професія телеграфіста не має на увазі під собою якийсь кар'єрний ріст. Це ніяк не залежить від конкретної людини, просто біля самої посади немає подальшого розвитку.
Катерина Петрова
Категория: Обучение