Гроші, які легко повертати: на які банківські програми можуть розраховувати аграрії


Опубликованно 23.03.2021 10:45

Гроші, які легко повертати: на які банківські програми можуть розраховувати аграрії

Нaйбільшa пoтрeбa у дoдaткoвиx кoштax у aгрaріїв, як прaвилo, виникaє нa пoчaтку вeсни. "Вeснa — цe якрaз тoй пeріoд, кoли дoдaткoві oбoрoтні кoшти вкрaй пoтрібні", — гoвoрить у кoмeнтaрі дeлo кeрівник ТOВ "Єврoмoнoліт" Людмилa Лaкустa. Oснoвним видoм діяльнoсті "Єврoмoнoліт" є вирoщувaння зeрнoвиx, бoбoвиx і нaсіння oлійниx культур нa Дніпрoпeтрoвщині.

Сaму циклічність, зa якoю у aгрaріїв "чaс сіяти" — цe чaс пoзичaти грoші, a "чaс збирaти урoжaй" — цe чaс віддaвaти пoзичeнe, ужe встигли улoвити бaнкіри. Під нeї ствoрили спeціaльні крeдитні прoгрaми. Тaк, зoкрeмa, ПривaтБaнк прoпoнує aгрoвирoбникaм oдрaзу дві крeдитні прoгрaми з урaxувaнням сeзoннoсті бізнeсу — AгрoКУБ і Aгрoсeзoн.

Прoгрaму AгрoКУБ у ПривaтБaнку нaзивaють сьoгoдні oднією із нaйвідoмішиx тa нaйпoпулярниx прoгрaм у aгрoвирoбників. "Пeрeвaгaми AгрoКУБa нa пoтoчний мoмeнт кoристуються більшe 4 тисяч фeрмeрів тa фeрмeрськиx гoспoдaрств. Тільки з пoчaтку 2021 рoку oтримaли пoзитивні рішeння согласно АгроКУБу більше 1400 підприємців та підприємств і кількість заявок возьми кредит щодня зростає. Більше 22 тисяч фермерських господарств вже мають передрозраховані ліміти согласно АгроКубу", — розповіли мастерство у банку.

"Раз, два три і АгроКУБ"

Оборона те, що АгроКУБ — це дуже зручний результат, бо він швидко оформляється, проронить і Людмила Лакуста. Вперше цією програмою від ПриватБанку "Євромоноліт" скористався у 2019 році — позичили 300 тисяч гривень. У 2020 році — 1 млн гривень. Гроші були потрібні, следовать словами Людмили, на покупку солярки і сверху засоби захисту рослин. 

Цьогоріч "Євромоноліт" знову планує скористатися перевагами цієї програми. Позже кажуть, що "дорога инструмент до обіду", а саме повернення банку позичених грошей просунуться майже непомітно. "Проблем із поверненням позики у нас ані перший рік, ані другий безлюдный (=малолюдный) було. Гроші віддаються у період збору агропродукції, коль іде реалізація і є виручка. Якщо виручка складає кілька мільйонів гривень, ведь віддати 1 млн зовсім приставки не- складно", — баять Людмила Лакуста.

Для отримання кредиту вслед програмою АгроКУБ потрібна лише ручательство власника бізнесу, застава малограмотный потрібна. Позика надається получай 12 місяців для поповнення обігових коштів — закупівля добрив, посівмату, засобів захисту рослин, кормів, а також про придбання техніки та обладнання. Попереднє рішення приймається миттєво. Кошти, після надання вплоть до банку необхідних документів, зараховуються нате поточний рахунок юридичної особи чи підприємця в ПриватБанку протягом 2 днів. Куль кредиту, яку можна отримати ради програмою АгроКУБ складає від 50 тисяч давно 1 мільйону гривень. 

АгроКУБ видається возьми таких умовах: 1,6% получи и распишись місяць від суми кредиту — перші 6 місяців; 1,4% бери місяць від суми кредиту — наступні 6 місяців. Одн з тим у ПриватБанку зазначають, що во (избежание клієнтів із агробізнесу числом "АгроКУБу" передбачені адаптовані умови погашення

Приближенно, при бажанні можна перші 6 місяців погашати тільки відсотки, решта 6 місяців — суму боргу з відсотками рівними частинами, либо ж клієнт обирає бажані 6 місяців в целях погашення тіла кредиту, починаючи з наступного после місяцем отримання кредиту, а відсотки та тіло кредиту погашає в решту 6 місяців.

"Зменшити вартість кредиту позичальники також можуть ради рахунок отримання АгроКУба зі знижкою на купівлі продукції від партнерів ПриватБанку ради зниженими ставками фінансування альбо ж за рахунок державних програм компенсації (Постанова КМУ №300 від 29 квітня 2015 року) 1,5 облікової ставки НБУ, що діє возьми дату нарахування відсотків, але далеко не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених получи 5 відсоткових пунктів", –розповідають у ПриватБанку.

Також завдяки своєму гнучкому графіку погашення кредиту з урахуванням сезонності: грудень — 20%, січень — 30%, лютий — повне обнулення етапу фінансування і тому, що авторитет на суму від 500 тисяч гривень можна отримати саме "живими грошима", цікавим аграріям може бути і "Агросезон". Гроші следовать цією програмою можна витратити получай закупівлю сировини та матеріалів на с/г циклу: паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, міндобрива, насіння; в придбання допоміжної техніки, дрібного обладнання та устаткування; поточний подновление сільгосптехніки, обладнання, приміщень, придбання запчастин, будівельних матеріалів, уплачивание ремонтних робіт тощо.

В наших умовах розрахуватися следовать такі закупки і роботи следовать безготівковим рахунком у селах, -де працює агробізнес, буває толково і  можливість для аграріїв мати "бери руках" "живі гроші" дуже важлива. "Скажімо, була ситуація, если в період посівної у мене неприкрыто на полі зламалася техніка. Погодився відремонтувати її місцевий умілець. Тільки м була в тому, що у мене неважный (=маловажный) було готівки, щоб з ним розрахуватися, а у нього банківського рахунку, держи який йому можна було перечислити гроші. Минуя це довелось згаяти такий важливий для той момент час", – розповідає у коментарі сут фермер із Івано-Франківської області Лега Дмитрук.

Зазначимо, відсоткова оклад за "Агросезоном" від 10,5% річних — ради клієнтів корпоративного бізнесу, 13% річних — на МСБ.

З компенсацією від держави

Для велику потребу агробізнесу в додаткових, але, водночас, недорогих, коштах може говорити пирушка факт, що державна програма "Доступні кредити 5-7-9%" отримала найбільший попит саме серед аграріїв. Згідно з даними Міністерства фінансів, из-за рік функціонування "5-7-9%" компаніям, які працюють у сільському господарстві, банками було (видано-)перевидано 54% від загальної кількості позик.

Зазначимо, банками-партнерами держави по (по грибы) програмою "5-7-9%" (знижена відсоткова оклад) завдяки компенсації державою нате сьогодні є уже 24 установи. У ПриватБанку зазначають, що вслед цією програмою можна отримати фінансування нате придбання та/або модернізацію основних засобів чи поповнення обігових коштів підприємства строком задолго. Ant. с 5 років від 0% річних.

У 2021 році сила планує взяти на себя часткову компенсацію вартості с/г техніки вітчизняного виробництва, також фінансову підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів, фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства, фінансову підтримку розвитку фермерських господарств і підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Получи и распишись все про все планується виділити 4 млрд гривень. 

Крім основних програм підтримки також передбачається низка нових програм з бюджетом в 500 млн гривень. Це державна підтримка страхування с/г продукції, компенсація втрат посівів держи Одещині, державна підтримка зрошення, підтримка органічного виробництва, державна підтримка розвитку картоплярства тощо. 

"Вслед за нашими розрахунками, нові програми, такі як підтримка зрошення, матимуть попит серед аграріїв у зв’язку з близьким відкриттям ринку землі", — заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Гроші "під землю"

Тим иногда, відкриття ринку землі, яке заплановане возьми 1 липня 2021 року, може ще більше збільшити попит аграріїв получай банківські продукти. "Відкриття ринку землі збільшить попит сверху кредитні продукти. Якщо если відкриття ринку, то потрібні будуть додаткові кошти, щоб купити цю землю", – каже Мила Лакуста. 

Про зростання попиту бери кредити і перспективи створення нових адаптованих продуктів під відкриття ринку землі заговорили у багатьох українських банках іще із моменту схвалення (в ніч з 30 получай 31 березня 2020 року) Верховною радою відповідного закону. Проте, чіткої визначеності, якими будуть ці нові продукти банків, после цих пір не має.

"До сих пор залежатиме від того, в якому саме режимі если відкрито можливості щодо ринку землі саме в (видах агробізнесу, а не просто с целью фізичних осіб. Але у до скорого-якому разі ми прогнозуємо значну активізацію активності за фінансуванню купівлі землі, як товару, из-за рахунок банківських кредитів (звичайно исполнение) цього мають бути створені нові адаптовані кредитні продукти)", – зазначають у ПриватБанку. 

Із відкриттям ринку землі може зрости і попит бери лізинг, і кредит с/г техніки. Остання — купівля тракторів, сівалок, комбайнів, вантажних автомобілів — в сьогодні, за словами аграріїв — сделано і так є однією із найважливіших статей витрат у їхньому бізнесі. "Якщо если можливість прикупити землю, ведь і кількість техніки для її обробітки доведеться збільшити", — (ввертывать Олег Дмитрук

Зазначимо, стандартні кредитні програми держи покупку с/г техніки припускають термін виплати позики п?ять років, а пулька за кредитом — 13-16% річних. В пирушка же час, зекономити бери процентах аграрії можуть, якщо согласно правилам підберуть для себе відповідний следствие.

"Сьогодні ПриватБанк пропонує клієнтам агросектору фінансовий лізинг сільгосптехніки, у тому числі провідних світових брендів, як-так Case IH, Claas, John Deere, New Holland та ін. Налагоджена співпраця з дилерами та спільні з ними партнерські програми дозволяють клієнтам отримати фінансування  з  мінімальною платністю в середньому під 5-9% річних возле базовій ставці 11%, річних у гривні зі строком лізингу раньше 5 років та адаптованим графіком погашення лізингових платежів з урахуванням сезонності бізнесу клієнта. Близ цьому, ми максимально прозорі і відверті в умовах продукту, зокрема клієнт може самостійно нате сайті банку скористатися зручним калькулятором і отримати комерційну пропозицію", – зазначають у ПриватБанку.

Переваги лізингу сейчас давно оцінив керівник фермерського господарства "Злагода-2010" Сергій Явтушенко. Іще кілька років тому питання оновлення техніки крестьянин з Харківщини почав вирішувати ради допомогою лізингу. "Лізинг від ПриватБанку з відстрочкою платежів, а ще й 40% компенсації з бюджету — став реальним вирішенням питання оновлення техніки. Напередодні посівної ми придбали новенький степной богатырь, обприскувач, навісне обладнання. Техніка ефективно відпрацювала, забрасывать прибуток. Господарство навіть никак не відчуло додаткового фінансового навантаження", — розповів він.

В один присест у ПриватБанку пропонують аграріям скористатися такими кредитними програмами як лізинг техніки, обладнання, транспорту по (по грибы) зниженою ставкою від 1% річних ради рахунок партнерських програм или кредит на купівлю с/г техніки з компенсацією частини вартості від держави.

Компенсацію державою процентів ли частини тіла кредиту сільгоспвиробники можуть отримати і из-за програмою інвестиційний кредит. Цікава програма тим, що позика видається держи строк до 5 років, а проценти нараховуються тільки нате використані кошти. 

Також ПриватБанк пропонує аграріям кредитні ліміти получай рахунок для фінансування повсякденних потреб підприємства, що також на аграріїв є дуже важливим.

Загалом, банкіри відзначають, що всі кредитні програми — приставки не- тільки ті, які розроблялися спеціально під аграріїв — є досить популярними у агросектора. Дуже поминутно трапляється так, що агровиробники підбирають під себя одразу кілька програм фінансування одночасно. Одні допомагають вирішувати питання поточного фінансування потреб фермера, інші — фінансування капітальних покупок.

Надія Михальчук, спеціально в (видах дело


banner14

Категория: Аналитика