"Найшла коса на камінь": чому бізнес відвойовує в банків комісію за еквайрінг і хто виграє


Опубликованно 02.04.2021 05:55

"Найшла коса на камінь": чому бізнес відвойовує в банків комісію за еквайрінг і хто виграє

Нaйбільшу вигoду від плaти зa eквaйрінг, зa слoвaми Дaнилякa, oтримують віртуaльні бaнки, які є eмітeнтoм кaртки. "Візьмімo тoй жe monobank, який жoднoї інфрaструктури нe мaє, нe рoзстaвив жoднoгo бaнкoмaту, POS-тeрмінaлу пo крaїні, aлe є eмітeнтoм вeликoї кількoсті кaртoк він є дужe вeликим бeнeфіціaрoм вигoди з кoжнoї трaнзaкції, якa рoбиться їxньoю кaрткoю нa чужoму oблaднaнні", — гoвoрить він.

Xитрим шляxoм

Щoб дoсягти змeншeння кoмісії зa еквайрінг і таким чином залишити частину коштів, які сьогодні ідуть банкам, у себя, бізнес пішов досить хитрим шляхом. Внесені восени 2020 року депутатами у меджлис законопроєкт №4178-1, який передбачав поступове зменшення комісії после еквайрінг до 1,4% та розміру інтерчейнджа до самого 0,9% з 1 січня 2023 року, та законопроєкт №4178 — передбачав поступове зниження комісії следовать еквайрінг до 0,5% і інтерчейнджа перед 0,3% з 1 січня 2022 року — фактично "зашили" шляхом внесення змін у законопроєкт №4364 "Насчет платіжні послуги", який залпом готується до другого читання у Верховній Раді і прогнозовано має бути прийнятий ранее у квітні цього року.

"Ми зашили отечественный законопроект 4178-1 правками предварительно законопроєкту про платіжні послуги. Цим спонукали наших колег подати ще нижчі ставки", — розповіла самочки депутатка ВР, яка є головою підкомітету з питань наближення законодавства України давно законодавства ЄС, Марія Мезенцева.

Правки, які покликані законодавчо обмежити максимальний розмір комісій еквайрінгу интересах торговців уже 25 березня, ради словами Марії Мезенцевої, має розглянути профільний комітет. У випадку, якщо вони будуть відхилені, депутатка розраховує получи позитивне голосування за них безпосередньо в залі парламенту. "Підтримку знайдемо", — запевнила вона.

Підтримку при помощи "Офіс простих рішень та результатів" Михаїла Саакашвілі ідея бізнесу щодо зменшення комісії следовать еквайрінг, за словами його виконавчої директорки Марії Барабаш, отримала і у президента Володимира Зеленського. "Выше- Офіс простих рішень минулої п’ятниці (19 березня — delo.ua) презентував цю ідею нате засіданні Національної ради реформ під головуванням Зеленського і ця ідея зниження комісії вслед еквайрінг, включаючи інтерчейндж, була повністю підтримана", — зазначила вона.

Компромісним рішенням може бути законодавче закріплення максимального рівня середньозваженої ставки комісії інтерчейндж нате рівні 0,5% від вартості транзакції та максимального рівня винагороди из-за еквайрінг на рівні 1% від вартості транзакції з одночасним законодавчим закріпленням обов’язкового безумовного надання споживачу торговцем чи надавачем послуг знижки у розмірі 1% вартості придбаного за исключением. Ant. с використання готівки товару чи спожитої послуги. Процесинг повернення суми знижки з кожної оплати має бути забезпечено платіжними системами. Така пропозиція, из-за словами депутатки ВР Ольги Василевської-Смаглюк, виникла в ході ініційованої нею зустрічі после участі заступника голови НБУ, представників 5 найбільших банків України та міжнародних платіжних систем.

В пирушка же час, у якості "підстраховки" у прибічників ідеї зниження розміру комісії по (по грибы) еквайрінг залишаються ті ж самі законопроєкти 4178-1 і 4178, які выше відсутність кворуму так і безлюдный (=малолюдный) змогли досі розглянути депутати сверху комітетах ВР.

Гра держи покупцях

Між тим у своїх перепалках щодо розміру комісії вслед еквайрінг і банкіри, і торговці апелюють інтересами звичайних українців, які розраховуються банківськими картками по (по грибы) товари і послуги. Начебто зменшення чи залишення існуючого рівня комісії відіб’ється саме для них.

Так, за словами співвласника monobank Олега Гороховського, більше половини коштів отриманих як комісія від торговців дістається в підсумку самим клієнтам у вигляді різних кешбеків і бонусів. Також цими коштами оплачується вартість лепка і логістики банківських карт. Ними банки також покривають витрати получи и распишись боротьбу з картковим шахрайством.

"Ця історія безлюдный (=малолюдный) про прибуток, а про тетька, щоб у всіх клієнтів з'явився інструмент, по (по грибы) допомогою якого можна если швидко видати клієнту доверие (якщо клієнт захоче) і нате цьому потім, можливо, заробити. Заберемо паливо — машинка заглохне: пропадуть кешбеки, стануть платними карти, зеленое богатство терміналів ніхто не если оновлювати", — лякає Гороховський.

Самі торговці висловлюють готовність зекономлені возьми банках гроші також повертати покупцям своїх товарів. "Далеко не треба наші гроші дарувати покупцю. Ми самі їх можемо віддати покупцям. Ви беріть з нас менше плати ради еквайрінг і ми це відобразимо в ціні товарів і послуг", — каже Василь Даниляк. Подле цьому він визнає, що велика выплата за еквайрінг вкладається в ціну. Іншими словами — комісію банкам зі своїх покупок сплачують тутти-таки звичайні українці, а маловыгодный самі торговці.

Тим когда, взятий на озброєння українськими торговцями фурнитура Євросоюзу, де комісія вслед еквайрінг законодавчо регулюється з 2015 року — граничний розмір міжбанківської комісії 0,2% пользу кого дебетових карт і 0,3% — ради кредитних — уже показав відсутність реального зниження цін.

Таким (образом, опитування рітейлерів щодо зниження цін у проведеному агентствами EY і Copenhagen Economics получи и распишись замовлення Єврокомісії дослідженні виглядає яко:

59% рітейлерів повідомили про зниження цін;

70% повідомили ради інвестування коштів у поліпшення купівельного досвіду.

Быть цьому жоден з рітейлерів далеко не зміг показати конкретний бортовка зниження ціни після зниження комісії.

Надія Михальчук, спеціально угоду кому) дело

Джерело фото: Depositphotos


banner14

Категория: Аналитика