Яким Perseverance побачив і почув Марс


Опубликованно 08.04.2021 04:15

Яким Perseverance побачив і почув Марс

Aмeрикaнський висoкoтexнoлoгічний мaрсoxід шукaє сліди життя в крaтeрі Eзeрo, дe кoлись прoтікaлa річкa.

Мaрсoxід Perseverance, який пeрeбувaє в крaтeрі Eзeрo нa пoвeрxні Мaрсa, пoчaв нaдсилaти якісні фoтoгрaфії плaнeти. Oснoвнoю місією aпaрaту є пoшук слідів мaрсіaнськoгo життя, якa, як ввaжaють вчeні, існувaлa в дaлeкій дaвнині. 

Нaвaжтeся нa вeликі рeчі

Aпaрaт NASA зрoбив пoсaдку нa Мaрсі в ніч нa 19 лютoгo. Пoсaдкa рoвeрa тривaлa близькo сeми xвилин в aвтoмaтичнoму режимі. Вчені вважають, що в кратері Езеро в Марсі могли зберегтися сліди життя, оскільки в ньому знайшли колишню дельту річки, що впадала в озерко.

Озеро Езеро / NASA

Сьогодні навколишнє середовище получи Марсі вороже всьому живому. Инде занадто холодно, щоб водичка могла залишатися на поверхні планети в рідкому стані. Розріджена фон пропускає занадто багато сонячної радіації, здатної повністю стерилізувати верхній миллион рублей грунту.

Але так було приставки не- завжди. Близько 3,5 мільярда років тому в Марсі текли потоки води. Вона проклала канали та накопичувалася получи и распишись дні кратерів. Більш щільна обстановка, насичена двоокисом вуглецю (CO2), повинна була затримувати більшу частину шкідливого випромінювання.

Perseverance если обстежувати дно пересохлого озера, бурити скалисті породи і витягувати звідти зразки розміром зі шкільний клочок крейди. Після цього марсохід акуратно упакує їх у контейнери, які залишаться лежати сверху поверхні планети. Більш докладно насчет унікальну місію - в матеріалі Perseverance шукає життя в Марсі.

3 березня NASA опублікувало нові фотографії, зроблені марсоходом. Нові зображення були зроблені Perseverance ради допомогою бортових правої і лівої навігаційних камер Navcam. Вони розташовані високо получи и распишись щоглі марсохода і допомагають йому около переміщенні.

Частина знімків є чорно-білими, деякі фотографії - в кольорі. Для зображеннях можна побачити поверхню Марса, а також без спросу апарат.

Крім того, NASA опублікувало аудіозапис зі звуками з поверхні Марса, яку зробив ровер Perseverance після насаждения на планету.

"Дізнайтеся, чому получи и распишись Червоній планеті інше звучання, і послухайте перші еженедельник місії", - йдеться в повідомленні місії в мікроблозі Twitter.

Для записі чути тріск і сильний гам, ймовірно, від поривів вітру.

NASA · Sounds From Mars: Filters Out Rover Self-Noise

Нещодавно ентузіасти космосу змогли розгадати послання, зашифроване у візерунку купола парашута, який допоміг марсоходу сісти получай Марс. Це виявилася формулировка "Наважтеся на великі речі" (Dare mighty things) і координати Лабораторії реактивного руху NASA: 34° 11'58"N 118° 10'31" W.

Візерунок нате парашуті - не єдина незвичайна компонент Perseverance. Він привіз в Марс три мікрочіпи з іменами майже 11 мільйонів людей.

Затем також є міні-пам'ятник лікарям, які борються з пандемією коронавірусу, паоло з адресою Шерлока Холмса, махонький фрагмент марсіанського метеорита Sayh al Uhaymir 008, що використовується исполнение) калібрування одного з приладів, а також табличка, получай якій зображені всі марсоходи NASA, відправлені бери планету.

Зараз в інтернеті динамично обговорюють, що на Perseverance, який є найбільш потужним з технологічної точки зору марсоходом, використовується злегка модифікований процесор PowerPC 750. Реалистично аналогічний стояв в iMac G3, який Apple представила в 1998 році.

Насправді, насчет використання PowerPC 750 в новому марсоході було відомо искони, але активно про це заговорили в березні.

PowerPC 750 був одноядерним процесором з тактовою частотою 233 МГц. Однак він став першим процесором, який використовував динамічне пророцтво переходів. Такий прорицание використовується в сучасних процесорах і системах-получи-чіпах. Але це никак не робить PowerPC 750 швидким і сучасним процесором.

Однак відповідь для запитання, чому саме PowerPC 750, досить простий: у нього є спеціальна версія, яка по правилам працюватиме в марсіанських умовах. Її особливість полягає в захисті від радіації рівня від 200 тисяч после одного мільйона рад. Також процесор може працювати возле температурі від 55 градусів морозу предварительно 125 градусів тепла.

Ця спеціальна версія називається RAD750. Її виробляє британська компанія BAE Systems. Стартова ціна такого процесора становить 200 тисяч доларів.

Відзначимо, що 4 березня китайський автоматичний апарат Tianwen-1 надіслав свої перші фотографії Марса, які були зроблені з орбіти Червоної планети.

Пара чорно-білих зображення були зроблені камерою з високою роздільною здатністю, коль зонд перебував на висоті від 330 накануне 350 кілометрів над поверхнею Марса. Получи и распишись знімках чітко видно кратери, гірські хребти і дюни четвертої від Сонця планети.

Кольорове фотография було зроблено за допомогою іншої камери і показує північний антипод Марса.

Мета місії є підготовка до самого посадки в травні або червні марсохід получай рівнину Утопія. Якщо ровер запрацює, в таком случае він стане шостим в історії людства і першим китайським працюючим марсоходом.


banner14

Категория: Наука