Як ефективно керувати ОСББ


Опубликованно 16.04.2021 20:16

Як ефективно керувати ОСББ

Сучасні відносини між власниками квартир у багатоповерхівках та компаніями і організаціями, що надають комунальні послуги, виходять на новий рівень. Мешканці об’єднуються в ОСББ та оптимізують витрати на ремонт, обслуговування будинків.

Керівник об’єднання та мешканці квартир

Щоб різні квартири у будинку стали єдиною системою, потрібна людина, яка буде відповідати за всі процеси. Зазвичай такого мешканця обирають на загальних зборах. Онлайн сервіс для ОСББ значно спрощує керування будинком та дозволяє скоротити час на розв’язання організаційних питань.

Щоб робота об’єднання була корисною, прозорою та ефективною, усі мешканці повинні відповідально ставитися до своїх обов’язків, вчасно сплачувати комунальні платежі, брати учать у благоустрої прилеглої території.

Чи потрібно керівнику мати профільну освіту

Керувати великим будинком, домовлятися с компаніями та спеціалістами, які надають потрібні мешканцям послуги, досить непросто. Для цього потрібно мати досвід, деякі навички, бути людиною відповідальною та організованою. При цьому чинне законодавство не встановлює обмежень щодо освіти керівника. Спеціальні курси можна пройти, але й це не є обов’язковим. Зазвичай головою ОСББ стає мешканець будинку, який має право власності на одну або декілька квартир. Це єдина умова, яку потрібно виконати.

Допомога для голови ОСББ

Зазвичай керувати будинком допомагають члени правління (їх також обирають на загальних зборах), активісти, що прагнуть поліпшити обслуговування будинку. Для керівника є спеціальний сервіс osbb.work, мобільні застосунки, які дозволяють значно спростити роботу з офіційними паперами, квитанціями. Електронний сервіс дозволяє:

  • формувати та розсилати квитанції автоматично, сплачувати рахунки онлайн;
  • поліпшити комунікацію між мешканцями, які можуть спілкуватися у чаті;
  • вести звіти, протоколи засідань, складати необхідні акти;
  • сформувати особистий кабінет для кожного члена ОСББ та ін.

Яких правил повинні дотримуватися члени об’єднання

Щоб полегшити роботу керівника, варто повідомити кожному члену ОСББ його обов’язки.

  • Своєчасно сплачувати рахунки.
  • Використовувати приміщення за призначенням, виконуючи правила їх експлуатації.
  • Брати активну участь у діяльності ОСББ, відвідувати збори, вносити пропозиції.
  • Виконувати рішення, що були схвалені керівництвом або загальними зборами.

banner14

Категория: Новости