"На нас чекає ера сталого підприємництва": найважливіші тези Саміту сталого бізнесу


Опубликованно 28.04.2021 13:25

"На нас чекає ера сталого підприємництва": найважливіші тези Саміту сталого бізнесу

22 квітня, у Дeнь Зeмлі, відбувся Сaміт стaлoгo бізнeсу, oргaнізoвaний бізнeс/мeдіa бюрo Ekonomika+ у пaртнeрстві з Глoбaльним дoгoвoрoм OOН в Укрaїні тa Aсoціaцією лідeрів стaлoгo рoзвитку Вайнварм. Зaxід прoвeли у фoрмaті бeзкoштoвнoї oнлaйн-трaнсляції. Пoнaд 10 тисяч глядaчів дізнaлися, як будувaти стaлий бізнeс тa які для того цьoгo пoтрібні інструмeнти. Свoїм нeпeрeсічним дoсвідoм пoділилися тaкі успішні кoмпaнії, як UFuture, "EPAM Укрaїнa", "Фaрмaк", Electrolux тa інші прeдстaвники укрaїнськoгo тa світoвoгo бізнeсу.

Xeдлaйнeрoм Сaміту стaв зaснoвник xoлдингoвoї кoмпaнії UFuture Вaсиль Xмeльницький. Він рoзпoвів прo три види eкoсистeм, які дoзвoляють людині рoзвивaтися й дoсягaти успіxу:

 • Іннoвaційнa. Приклaд тaкoї eкoсистeми — Силікoнoвa дoлинa. Її oсoбливість у нaдaнні мoжливoстeй, знaнь тa інвeстицій. В Укрaїні приклaдoм тaкoї eкoсистeми є ствoрeний Вaсилeм Xмeльницьким іннoвaційний пaрк UnitCity.
 • Прoмислoвa. В Укрaїні зaрaз вeличeзні мoжливoсті рoзвитку тaкoї структури: світ шукaє aльтeрнaтиву зaчинeнoму Китaю, a в Укрaїні зoсeрeджeнo бaгaтo пoтрібниx в (видах прoмислoвoсті рeсурсів. Тaкa прoмислoвa eкoсистeмa мoжe стaти тoчкoю зрoстaння нaціoнaльнoї eкoнoміки.
 • Сoціaльнa. Згіднo з дeякими прoгнoзaми, дo 2050 рoку 80% нaсeлeння світу житимe у вeликиx містax. Oснoвoю сoціaльниx eкoсистeм стaвaтимуть іннoвaційні тa прoмислoві структури. Усe цe рaзoм ствoрить підґрунтя, зaвдяки якoму людинa дoсягaтимe успіxу тa рeaлізoвувaтимe свoї пoтрeби, oтримуючи всі нeoбxідні пoслуги тa сeрвіси.

Тaкoж Xмeльницький пoділився п’ятьмa aктуaльними нaвичкaми лідeрів нoвoгo пoкoління: aнaлітичнe мислeння, пoзитивнe мислення, відсутність страху ризику, вміння навчатися та перенавчатися, залученість та наполегливість.

"В Україні 60% людей неважный (=маловажный) люблять свою роботу та хочуть знайти справу поперед душі. Але там, -де легка робота, немає кресловина’єрного зростання. Лише путем перешкоди приходить зростання. І если ви досягаєте успіху, вас починає подобатися ваша робота".

Керуючий компаньон венчурного фонду GR Capital Максюта Філіппов переконаний: нові рішення з’являються завдяки наявним проблемам. З учасниками він поділився критеріями потенційно успішного проєкту: інноваційність, випереджувальний розвиток, робоча бізнес-имитация та можливість масштабування. 

Що несе Україні Green Deal — Європейський зелений год обучения? Чи зможуть українські компанії модернізувати свої виробництва следовать новими екологічними стандартами? Относительно це учасники Саміту сталого бізнесу поговорили під пора панельної дискусії. Учасниками дискусії були: 

 • Дмитро Сахарук, виконавчий хозяин ДТЕК;
 • Тіберіу Діма, генеральний начальник "BASF Україна";
 • Алекс Ліссітса, директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", генеральний руководитель ІМК;
 • Володимир Костюк, виконавчий управляющий "Фармак";
 • Роман Абрамовський, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України;
 • Деня Морозов, перший заступник генерального директора "Інтерпайп". 

Модератором виступила Олена Фроляк, українська журналістка, телеведуча, начальство-редакторка та ведуча програми "Факти ICTV".

Романчик Абрамовський: 

"Зараз ми розробляємо законопроєкт, спрямований получай стале споживання та виробництво, повторне використання, утилізацію, і лише в останню чергу получи захоронення на полігонах. Ми працюємо надо тим, аби перейняти найкращі світові практики та впровадити їх в Україні, щоб допомогти нашому бізнесу почати зелені трансформації в межах Європейського зеленого курсу".

Україна може стати інвестиційним раєм, якщо забезпечити первенство права, захист інвестицій та стимули в целях інвесторів"

Дмитро Сахарук:

"Минулого року ми презентували стратегію в 10 років, чільне місце потом посідає виконання Цілей сталого розвитку. Ми їх реалізовуємо трьома шляхами:

 • Минуя виробництво електроенергії. Наша компанія из-за три роки побудувала 1 ГВт енергетичних потужностей відновлюваної енергії. После нашою стратегією 33% енергії вироблятиметься сонцем і вітром. 
 • Поверх споживання. Ми впроваджуємо стратегії енергоефективності у промисловій та побутовій сферах. Наші клієнти невыгодный споживають зайву електроенергію. Діяльність щодо домогосподарств спрямована сверху підвищення енергоефективності будівель, розміщення сонячних батарей бери дахах. 
 • Через освіту. Вже вісім років у нас триває проєкт "Енергоефективні школи", мол ми навчаємо правильно споживати енергію".

"Аби досягати цілей, потрібна співпраця з державою, створення умов. Модернізація це для великі гроші, а інвестори вкладають туди, -де створені умови".

Тіберіу Діма:

"Нам потрібно досягти балансу між продуктивністю та мінімізацією впливу держи екологію, зберегти біорізноманіття та мінімізувати використання ресурсів. Водночас це має бути економічно вигідно. Сиречь ми працюємо над виведенням нових сортів, біологічним та хімічним захистом рослин з мінімальним впливом нате екологію, а також розробляємо застосунок на фермерів".

Алекс Ліссітса:

"В Україні існує велика закавыка: більшість молока та м’закон виробляється у сільській місцевості радикальным) образом неконтрольовано. Одна з ініціатив European Green Gealце "карбонові сертифікати" с целью сільського господарства. У рослинництві ми можемо заробляти держи них гроші — понад 100 євро з гектара, але исполнение) цього треба впроваджувати інновації та застосовувати сучасні засоби захисту рослин. 50% успіху залежить від підходів по ґрунтообробітку".

Володимир Костюк:

"У 2019-му "Фармак" долучився раньше Глобального договору ООН. По (по грибы) останній рік ми скоротили викиди в атмосферу бери 33%. Будь-яке наше інвестиційне рішення ґрунтується сверху принципах сталого розвитку. А коль ми говоримо про сталий розвиток, в таком случае говоримо про людей. Кожен відповідальний бізнес має створити безпечні умови угоду кому) співробітників у період пандемії. І ми це робимо".

Диня Морозов:

"Green Deal пользу кого України невідворотний, нашій промисловості доведеться декарбонізуватися. У 2012 році ми інвестували $1 млрд у будівництво "Інтерпайп Сталь", що дозволило зменшити викиди СО2 майже у 10 разів. Це дає змогу вийти сверху рівень норм Green Deal. Головним стимулом ради компаній декарбонізуватися можуть додаткові пільги та привілеї".

Копилка правління Мережі Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук поділилася результатами України в шляху до досягнення Цілей сталого розвитку. Виявилося, що ради 15 з 17 цілей наша країна має негативні показники. Аби досягти усіх 17 цілей, необхідно перевинайти ведення бізнесу. Тетяна поділилася перевагами впровадження принципів сталості ради бізнесу.

 • Інвестиції. Понад $81 трлн перебувають у фондах, які підтримують Цілі сталого розвитку і бажають інвестувати у проєкти сталого бізнесу. 85% інвесторів (з них 95% міленіалів) хочуть інвестувати саме у проєкти сталого розвитку.
 • Клієнти. 88% топменеджерів вважають, що справжнє призначення бізнесу — бути джерелом інновацій та цінностей для того клієнтів. 
 • Залученість співробітників. 76% членів команди зі 170 тисяч співробітників Unilever відчувають, що їхня функция на роботі дає їм змогу зробити внесок у досягнення Цілей сталого розвитку.
 • Регуляції і законодавчі ініціативи.
 • Створення партнерств.

"Нате нас чекає ера сталого підприємництва", — упевнена менеджерка з корпоративних комунікацій "Данон" в Україні Катюша Глушаниця. Вона  розповіла, чому сталий бізнес — це ефективна имитация управління та як криза впливає получи и распишись швидкість трансформації компаній. Спікерка переконана: сталість варто розглядати маловыгодный лише стосовно соціальної відповідальності бізнесу, але й звернути увагу получи те, що це головний елемент управління сучасною організацією. 

Від 2013 предварительно 2019 року компанії зі стабільно високими ESG-показниками були менш волативними та демонстрували у 5 разів вищу операційну маржу, аніж компанії з низькими показниками ESG. Управління сталістю — це надовго, і жодна компанія безвыгодный залишиться за межами цього процесу.

Относительно те, як Electrolux реалізує принципи сталості у компанії, розповіла генеральна директорка компанії в Україні та країнах Кавказу Екатерина Білобловська. Підхід до сталого розвитку Electrolux є частиною глобальної мети компанії "For the Better 2030": зробити кращими рішення, компанію та життя. З учасниками саміту спікерка поділилася основними ініціативами щодо кожної із цих цілей. Просто так, у 2020 році компанія використала 6800 тонн переробленого пластику у виробничому процесі. Також Electrolux створила базу даних Eco@web, яка відстежує хімічну відповідність матеріалів на споживачів та організацій, аби у продукції никак не використовувалися шкідливі складові. 

Від 2015 року компанія зменшила викиди возьми заводах більш ніж получи и распишись 70%. Згодом Electrolux планує випустити лінійку пилосмоків, які держи 100% виготовлені  з переробленого пластику. 

Оборона те, як "Київстар" корпеть цифрові технології доступними та безпечними в целях різних поколінь, розповіла директорка з корпоративних зв'язків компанії Ная Захараш. 

Ми підтримуємо Цілі сталого розвитку ООН у своїй діяльності. У КСВ-стратегії компанії закладено корпоративне волонтерство, безпека в інтернеті, цифрова інклюзія та підприємництво, а також супряга заради сталого розвитку.  

З учасниками саміту вона поділилася проєктами, завдяки яким "Київстар" досягає поставлених цілей та змінює життя людей возьми краще, серед них: Совпартшкола мобільної грамотності "Смартфон на батьків", просвітницький портал stop-sexting.in.ua, інформаційна кампанія #НЕведись та котировка "Підприємництво для школярів".

Як ESG-проєкти об’єднують людей в умовах віддаленої роботи, нате прикладі компанії "ЕРАМ Україна" розповіла експертка КСВ-проєктів компанії Азіза Хамідова. 

Вслед за рік до ЕРАМ долучилося понад 2000 "віддалених" спеціалістів. Компанія постала до викликом: як створити відчуття приналежності по (по грибы) нових умов. Вирішувати це питання ми почали завдяки ESG-проєктам. 

Азіза поділилася чотирма кейсами ЕРАМ, які підвищили залученість команди та створили відчуття приналежності: 

 • Проєкт eKids познайомив дітей 8-15 років з основами програмування. Накануне ініціативи долучилося 400+ волонтерів ЕРАМ в Україні, об’єднаних загальною метою допомоги. 
 • Green EPAM (зелені ініціативи) об’єднав екоактивістів компанії получи міжнародному рівні на одній платформі ради обміну ідеями. 
 • У межах проєкту "Протидія COVID-19" придбали кисневі концентратори як пользу кого благодійних фондів, так і исполнение) співробітників ЕРАМ та їхніх родичів.
 • Донорська спільнота, раньше якої вже долучилися 112 донорів та 265 учасників онлайн-зустрічей. Нині наші колеги зі спільноти скопом із "Агентами Крові" створюють застосунок, в якому можна знайти необхідну інформацію. 

Относительно продукти та сервіси YASNO, що підтримують зелений енергетичний перехід України, розповів бугор з продажів та обслуговування клієнтів компанії Євген Бушма. Серед них: дахові сонячні панелі, набори "Розумне світло", кліматична техніка, енергоефективні набори, системи зберігання енергії та зарядні станції чтобы електромобілів. 

YASNO — єдиний серед українських постачальників, який не переводя дыхания з 91 європейською компанією долучився раньше ініціативи асоціації Eurelectric "Бути рушієм змін: 15 зобов'язань преддверие споживачами". Підписанти зобов'язалися сприяти поширенню ВДЕ, систем зберігання енергії, підвищенню енергоефективності, популяризувати ці рішення та робити їх доступнішими чтобы клієнтів. 

StarLightMedia — лідер медійної галузі, половину потенціалу якої становлять жінки, перший підписант Women’s Empowerment Principles в Україні. Оборона те, як StarLightMedia реалізує проєкти гендерної рівності та залучає по цього своїх співробітників, розповіла операційна директорка компанії Тетяна Стрекаль.

 • Ми перевели у фемінітивну форму 463 посади, заборонили питання относительно особисте життя, плани щодо народження дитини, сімейний туловище під час співбесід, а також наймаємо жінок держи професії, що часто стереотипізуються як чоловічі.
 • У партнерстві з UNFPA (Ресурс ООН у галузі народонаселення) та міжнародною правозахисною організацією La Strada розробили вебінар з протидії насильству, проводимо навчання з психології виховання дітей с целью підтримки батьків-співробітників тощо.
 • Компанія провела гендерний аудирование серед керівництва та власників бізнесів, що є підрядниками StarLightMedia (15,52%) та визначили мету зі збільшення відсотка таких бізнесів ще нате 15%. 
 • Запустили перше романтичне реаліті-теле-ток-шоу, в якому обирає вона — "Бобылка"; аналізуємо теми, що висвітлюють цілі сталого розвитку, у проєкті "Подросток топмодель по-українськи"; реалізували масштабний проєкт партнерства з La Strada про популяризації гарячих ліній допомоги жертвам домашнього насильства.

Обстойщик генерального директора із земельних та соціальних питань АТ "Укргазвидобування" В’ячеслав Чаус поділився досвідом інтеграції Цілей сталого розвитку у бізнесову стратегію компанії. Торік компанія долучилася перед Глобального договору ООН. Відповідно накануне специфіки діяльності "Укргазвидобування", ухвалили рішення сфокусуватися получи и распишись трьох цілях сталого розвитку: міцне здравствуй’я, якісна освіта, розвиток міст та спільнот. 

У 2020 році компанія реалізувала 60 проєктів з розвитку громад, а станом нате квітень 2021-го 43 ініціативи реалізуються. У межах проєкту "Дбаємо оборона захист" компанія зосередилася в протидії пандемії. Станом сверху сьогодні загальний внесок "Нафтогазу" у боротьбі з COVID-19 становить понад 650 млн грн. 

В’ячеслав Чаус розповів оборона просвітницьку діяльність компанії та освітні заходи. Одним з таких є освітній тендер грантів "Енергія розвитку", спрямований для підтримку соціальних ініціатив громад щодо досягнення цілей сталого розвитку. Також спікер поділився досвідом співпраці з іншими представниками соціально відповідального бізнесу — Kernel та МХП. У межах спільних проєктів вони реалізували три проєкти у Львівській та Полтавській областях.

Після саміту відбулася церемонія нагородження переможців рейтингу "Лідери сталого бізнесу" від журналу "ТОП-100. Рейтинги найбільших". Нагороди фіналістам рейтингу вручив головний вычитчик видання Максим Біроваш. 

Чудовим завершенням події був виступ відомого українського композитора, піаніста-віртуоза Євгена Хмари. 

Організатори дякують партнерам заходу:

приймаючому партнеру — Академії ДТЕК;

компанії "Соломія";

організатору кейтерингу — компанії "Сіль та Перець";

HR-партнеру — Work.ua.

А також медіапартнерам: 

"5 каналу";

"Апостроф ТВ";

порталу "Букви";

порталу "Ліга 360";

міжнародному технічному журналу "Промисловість в ФОКУСІ";

інформаційно-аналітичному виданню Post.factum;

всеукраїнській газеті "Приватний підприємець";

порталу newfood.media;

Асоціації адвокатів України;

"Арт Кубок".


banner14

Категория: Обучение