Вчені пояснили нові ядерні реакції на ЧАЕС


Опубликованно 15.05.2021 16:55

Вчені пояснили нові ядерні реакції на ЧАЕС

На зaбeзпeчeння бeзпeчнoгo стaну oб'єктa існують систeми, щo викoнують функції бeзпeки, зoкрeмa систeми підтримки ПВМ в підкритичнoму стaні, утoчнюють вчeні.

Нa Чoрнoбильській AEС спрoстувaли інфoрмaцію, якa нaпeрeдoдні з'явилaся в журнaлі Science прo тетюха, що на зруйнованому в 1986 році четвертому енергоблоці станції може поновитися самопідтримуюча ланцюгова реакція поділу  паливовмісних матеріалів. Оборона те, що відбувається в станції, в середу, 12 травня, повідомляється в сайті Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС).

Следовать словами енергетиків, після установки нового безпечного конфайнмента (НБК) протягом більше чотирьох років дійсно спостерігається зростання щільності потоку нейтронів, однак він мало-: неграмотный перевищує небезпечних меж.

"Раньше зростання кількості нейтронів призвело тетенька, що нова арка по-над зруйнованим в результаті аварії енергоблоком (вона накрила застарілий рака "Укриття") виключила надходження опадів всередину, в результаті почався процес випаровування і втрата вологи лавоподібними паливовмісними матеріалами (ПВМ), які скупчилися в одному з підреакторних приміщень "Укриття", - пояснили вчені.

Як говорять учені, накануне установки нового безпечного конфайнмента в проектне положення ПВМ були повністю перезволожені і динаміка щільності потоку нейтронів трималася в межах сезонних трендів после рахунок регулярних надходжень вологи від атмосферних опадів і конденсату, тобто мало-: неграмотный спостерігалося ніяких потенційно небезпечних змін рівня підкритичності ядерно небезпечних матеріалів, що діляться.

Водночас, як зазначають енергетики, збільшення щільності потоку нейтронів помощью припинення надходження опадів вони передбачили ще в 2015 році.

Из-за їхніми прогнозами, зростання може спостерігатися і в подальшому, і цей процес вимагає поглибленого дослідження, а також вивчення факторів, що впливають бери стан ядерної безпеки "Укриття".

"Немає жодних шансів в повторення 1986 року, коль вибух і пожежа відправили радіоактивну хмару для Європу", - вважають вчені.

Аварія бери Чорнобильській АЕС сталася в ніч сверху 26 квітня 1986 року. Вибух стався получи атомному реакторі РВПК-1000 енергоблоку № 4, в результаті чого в навколишнє середовище було викинуто багато радіоактивних речовин.Раніше Science навів дані зокрема співробітників Українського інституту проблем безпеки атомних електростанцій Анатолія Дорошенка і Афоризм Савельєва, які говорили оборона збільшення кількості нейтронів получи и распишись Чорнобильській АЕС, що сигналізує насчет ядерну реакцію. При цьому Савельєв мало-: неграмотный виключив можливості нової аварії.


banner14

Категория: Наука