Свині здатні інфікувати людей "дельта-коронавірусом" – вчені


Опубликованно 28.05.2021 12:50

Свині здатні інфікувати людей "дельта-коронавірусом" – вчені

Дoслідники з’ясувaли, щo дo людини від твaрин мoжуть пeрeдaвaтися щe 2 кoрoнaвіруси, oдин з якиx є xимeрним, пeрeдaє УНН із пoсилaнням нa видaння Science.

“Відкриття нoвoгo людськoгo пaтoгeну і випaдoк інфікувaння кoрoнaвірусoм людeй від свинeй бaгaтo рoків тoму рoзширює числo кoрoнaвірусів, які несуть потенційну загрозу чтобы людства. Наразі немає інформації, чи можуть вони переходити від людини перед людини, але точно є небезпека їх мутацій, що можуть цьому сприяти”, — повідомили в статті.

Химерний коронавірус, який передається від собак

“В Малайзії декілька років тому зафіксували сліди інфекції нового коронавірусу групи альфа. Він сходный на той, яким хворіють собаки. Аналіз геному вірусу показав, що він химерний. Цей химерний коронавірус має дві частини ідентифікованих раніше собачих вірусів, одного, що вражає котів і четвертого, який нагадує вірус свинтус”, — зауважили в Science.

По (по грибы) словами Бенджаміна Ноймана, вірусолога з Техаського університету, цей різновид вірусу має декілька різноманітних рекомбінацій.

“Це мозаїка з декількох різних рекомбінацій, які повторялись знову і знову, коль ніхто не бачить. А потім (быстрый) подъём — і у вас є таке чудовисько”, — пояснив він.

Получи відміну від SASR-CoV-2 й інших людських коронавірусів, немає чітких свідчень того, що даний штам краще адаптується вплоть до людей.

“Дослідниця спільно зі своїми колегами проаналізувала зразки тканин 8 дітей, що мешкають в селах или передмістях штату Сарауак держи Борнео, де регулярно мають взаимосвязанность з тваринами та дикою природою. Ці діти були серед госпіталізованих осіб з пневмонією в період з 2017 сообразно 2018 роки, яких ретельно проаналізували сверху наявність слідів людських і нелюдських коронавірусів. Всі діти перебували у лікарні від 4 днів по тижня та видужали”, — додали в Science

Впадение-коронавірус, який передається від свинья

“В Університеті Флориди науковці нещодавно сповістили относительно перші докази наявності коронавірусу свинья, який вражає людей. У 2014-2015 вірус знайшли в сироватці крові трьох гаїтянських дітей, в яких зафіксували лихоманку. Раніше вважалося, що цей вірус може вражати тільки птахів. Поки у 2012 році його далеко не виявили у свині з Гонконгу”, — написали в Science

Згодом у 2014 році зазначений вірус спричинив значний спалах фатальної діарейної хвороби у поросят в Сполучених Штатах. Тоді науковці з’ясували, що він інфікує клітинні лінії людей, свинтус і курей.

“Цей вірус вражає як птахів, си і ссавців. Я знаю, що немає інших коронавірусів, здатних в таке”, — наголосив Водан з вчених.

Зазначається, коронавірус з Гаїті дещо відрізняється від коронавірусу з Гонконгу. Але дослідники планують перевірити місцевих жителів нате наявність антитіл до нього.


banner14

Категория: Наука