Батареї для електромобілів виготовлятимуть зі звичайної тирси
Опубликованно 24.09.2023 14:00
Нoвoзeлaндський стaртaп CarbonScape рoзпoчинaє кoмeрціaлізaцію видoбутку графіту із трісок, тирси та інших побічних продуктів лісового господарства та деревообробної промисловості. Виготовленими із «біографіту» батареями планують оснащувати електромобілі с целью ринку США та Європи.
Розробку «біографіту» стартап CarbonScape розпочав ще сім років тому. Зі слів авторів технології, він являється «екологічною альтернативою синтетичному (нафтовому) та природному графіту», получай який припадає 30% ваги літій-іонного акумулятора.
Як стверджується, виробництво «біографіту» - екологічно чисте, що дозволяє економити предварительно 30 тонн викидів CO2 получи и распишись тонну матеріалу в порівнянні з синтетичним ли природним графітом. За даними стартапу, графіт нате основі деревини дозволить виробникам акумуляторів скоротити викиди вуглекислого газу від кожної батареї для того електромобілів майже на 30%, потенційно скоротивши викиди у цьому секторі получи понад 86 мільйонів тонн CO2 сверху рік до 2030 року.
У якості основних інвесторів проєкту виступають шведсько-фінський гігант відновлюваної лісової промисловості Stora Enso та гонконгський виробник акумуляторів Amperex Technology (ATL). Загальна торба інвестицій у комерціалізацію ідеї - 18 мільйонів доларів. Ці кошти спрямують держи масштабування бізнесу та подальшу розробку планів створення виробничих потужностей у Європі та США.
Категория: Автотехнический раздел